Jump to content

Accident bucuresti oltenitei


Chinezupwnz

Recommended Posts

Astai cultura romanuluideath.gif BMW masini cu motoare de turatie, search pe mobile.de, gasit una bucata pisica 500euro +500 adus gata is pilot. Majoritatea teribilisti care se uita la 2fast2furious mai joaca un NFS, isi pune un cip tuning merge in bazar ii pune o toba zgomotoasa si un filtru "sport conic" si gata adrenalina ii maxima are masina modificata si ii da ca masina duce da el nare nici o experienta nimic probabil se gandeste ca se izbeste in zid apasa tasta R si apare din nou pe strada ca in NFS getdown.gif. Atat motorul sa fie cu multi cai dar un ulei, un filtru, un cauciuc, un antigel alea is din 90 de cand e masina.

 

Ideea e ca multi nu au cultura sofatului.Is prea bazati pe iei si cu covrigu in mana cred ca is cei mai tari si restu nu mai sunt pe strada.Orice posesor de BMW stie ca masina parca te roaga sa o pisti un pic dar in conditii mai sigure nu in ziua mare cand traficul e maxim, adica trebuie sa te controlezi sa constientizezi ca masina poate dar tu nu poti si trebuie sa iti cunosti masina.

Edited by LeXz
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pacat de masina, dar cred ca bmw-ul a mai avut si alte accidente la viata lui, prea s-a sfasiat cu totul..

mai ales de la un clio care majoritatea e plastic, si la capitolul siguranta sau cat de rezistenta este masina lonjeroanele acelei masini parca sunt din plastelina....

Link to comment
Share on other sites

Pai daca te uiti la Tv, internet , ziare etc si vezi numai exemple de genul acesta cum vrei sa te faca lumea ( noi suntem o comunitate aici si este cu totul alceva). Pe bune acuma la fiecare accident grav din 10 , 5 sunt numai cu BMW (pustani care si-au luat si ei pentru prima data BMW si care se cred zmei)

 

Pe post/ziar e dat ce se cauta.. senzatie sau prostie. Daca faci o statistica ai vedea ca logan e pe primul loc .. dar daca nu se vinde? pentru ce sa fie dat pe post.

Cum e facut si OTV'ul .. bazat pe prostie .. pentru oameni inculti.

Edited by blacksea
Link to comment
Share on other sites

Pe post/ziar e dat ce se cauta.. senzatie sau prostie. Daca faci o statistica ai vedea ca logan e pe primul loc .. dar daca nu se vinde? pentru ce sa fie dat pe post.

Cum e facut si OTV'ul .. bazat pe prostie .. pentru oameni inculti.

 

Asa o fi dar daca punem cate autoturisme dacia sunt si cate bmw iti spun eu ca da cu virgula, am si specificat accidente grave

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Asa o fi dar daca punem cate autoturisme dacia sunt si cate bmw iti spun eu ca da cu virgula, am si specificat accidente grave

 

Nu mã faceÞi sã râd. Ce dracu', punem semn de egalitate Între BMW ºi dacie? :blink: :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Din nefericire BMW cam ocupĂŁ primul loc la accidente cu morți. AdicĂŁ dacĂŁ s-a ĂŽntâmplat un accident cu un BMW sunt șanse mari sĂŁ fie morți. Ăn rest ca și marcĂŁ, BMW are mult mai puțin accidente decât celelalte, deși sunt destule mașini. Numai de curiozitate numĂŁrați câte BMW-uri vedeți zilnic. Nu poți spune cĂŁ este o marcĂŁ rarĂŁ.

 

De asemenea doar 6% dintre accidente au un SUV implicat. Ceea ce nu corespunde cu imaginea SUV-urilor de mașini predispuse la accidente, ci dimpotrivĂŁ. Iar, nu poți spune cĂŁ sunt puține.

Link to comment
Share on other sites

cam atat au si din piata in Europa, SUV reprezinta 7.3% din vanzari asta era in 2008 , ( deci treaba e proportionala.. ) 6% din acidente, - 7.3% din piata, de fapt nr lor cred ca e mai mic..

IN al doilea rand SUV din State aveau o reputatie foarte proasta si pe bune, practic erau majoritatea niste pick-up truck cu acoperis si interior mai luxos, in europa treaba era diferita, nimeni nu cumpara barcile alea americane de la inceputul anilor 2000, cu foarte mici exceptii, Grand Cherokee, care era mai degraba masina de teren decat SUV..

 

 

 

 

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Și așa, tot e bine. Practic nu sunt mai predispuse accidentelor decât alte mașini.

 

Ăn plus, cum spui, nu-s fĂŁcute aiurea

 

Distanța la frânare de la 120km/h:

 

X3 2.0d - 53m;

320d - 53m;

 

Balena Q7 3.0TDI - 52m; :frantics:

A4 2.0 TDI - 53m;

 

Dacia Duster dCi 86 CV 56,9 e ușoarĂŁ, 1300kg :D

 

Accord 2.2 i-DTEC - 58m;

Mercedes-Benz GLK 220 CDI 58m

Link to comment
Share on other sites

 

 

bmw-ul (316i) avea ambreiajul praf...si sitemele active sau semiactive (DSC), care nu lasau rotile sa patineze...oricum , e ceva , ca loganul (o cutie usurica) sa traga 1tona jumate dupa el, oricum , avea si frana de mana trasa loganul , deci , a tras si loganul si bmw-ul (care dadea burn la ambreaij ) ! =)))

 

concluzie ! nu va puneti cu loganul si soferi lor ! :laugh:

Edited by POIUYT
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bmw-ul (316i) avea ambreiajul praf...si sitemele active sau semiactive (DSC), care nu lasau rotile sa patineze...oricum , e ceva , ca loganul (o cutie usurica) sa traga 1tona jumate dupa el, oricum , avea si frana de mana trasa loganul , deci , a tras si loganul si bmw-ul (care dadea burn la ambreaij ) ! =)))

 

concluzie ! nu va puneti cu loganul si soferi lor ! :laugh:

 

CeilalĂži participanĂži la trafic Âştiu de ce... :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care a avut in jur de 7 8 accidente de cand are permisul , nici macar unul nu a fost din vina sa si de fiecare data s-a pupat cu loganuri . Va inchipuiti ce dragute ii sunt loganurile :)))
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.