Jump to content

resoftare bmw 535 d


fest

Recommended Posts

deci o iau ca un compliment ok :)si apropo uitate mai bine la postarile tale sant ridicole :)

 

intri aici sa faci pe desteptu daca nu ai ce face dute an munti

Chiar in munti m-as duce , deoarece se pare ca dobitoacele cuvantatoare au coborat si au ajuns printre noi.:hairy:

Apropos de postarea mea de mai sus, a fost greu sa citesti, asa-i? Cred ca numai sub amenintarea armei, un om mediocru ar putea scrie asa cum o faci tu.8)

Topic esuat in neantul culturii...

Edited by blitzu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

si ne mai miram de procentele absolvirii de la BAC....Asta e un exemplu care ne arata ca inca suntem departe de adevar!:frantics:

 

Pun pariu cu toti ca si colegul a luat bacalaureatul!! Poate e si ....student pe undeva! :LMAO: Succesuri!

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

stati sa va zic an primul rand am mai multa vacanta cat aveti voi scoala ca nu scriu gramatical corect e alceva am studiat an limba maghiara asa ca nu va mai bateti capu

 

deci daca vreti sa revenim la subiect e ok daca nu si asa e bine :)

Link to comment
Share on other sites

stati sa va zic an primul rand am mai multa vacanta cat aveti voi scoala ca nu scriu gramatical corect e alceva am studiat an limba maghiara asa ca nu va mai bateti capu

....replica ieftina...chiar nu cred ca ai studiat in limba maghiara. Ungur sa fii si tot nu ai scrie atat de prost.

Cat despre vacanta....cred ca esti intr-o continua vacanta de la varsta de 8 ani :goodjob: . Daca te cheama ILIE IFTIMOAIE, cum iti scrii numele? Cumva ALIE AFTIMOAIE? sau doar pe scurt, RETARDO :download:

Link to comment
Share on other sites

tiam zis daca crezi cresi daca nu si asa e bine eu sincer nu am nimic de pierdut di partia mia fa pe desteptul an continuare ca tot un nimic esti

Ti-am zis, daca crezi, crezi, daca nu si-asa e bine, eu sincer nu am nimic de pierdut, din partea mea fa pe desteptul in continuare, ca tot un nimic esti.

 

Hai ca poate incet incet invatam

Link to comment
Share on other sites

stati sa va zic an primul rand am mai multa vacanta cat aveti voi scoala ca nu scriu gramatical corect e alceva am studiat an limba maghiara asa ca nu va mai bateti capu

 

deci daca vreti sa revenim la subiect e ok daca nu si asa e bine :)

N-are nicio legatura; si baiatul meu face Liceul German, dar ...ma inteleg cu el in romaneste! Doar cu varul meu, RADUCIOIU, ma inteleg mai greu! :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

N-are nicio legatura; si baiatul meu face Liceul German, dar ...ma inteleg cu el in romaneste! Doar cu varul meu, RADUCIOIU, ma inteleg mai greu! :LMAO:

 

:yahoo: :LMAO: mi-a placut asta

Ma distrez aici mai bine decat la sectiunea Bancuri.

Link to comment
Share on other sites

Voi chiar aveti timp sa va bateti capul cu fes...fist...fås?

Omul habar nu are ce`i ala 535d...probabil nu stia de 550i,ca p`ala l`ar fi resoftat!:))

DOMI mai baga saracu si detalii tehnice,ce sa zic "anainteee"!!!!!!

 

stati sa va zic an primul rand am mai multa vacanta cat aveti voi scoala ca nu scriu gramatical corect e alceva am studiat an limba maghiara asa ca nu va mai bateti capu

 

deci daca vreti sa revenim la subiect e ok daca nu si asa e bine :)

 

 

Almos vagyok?

Nem????????

:))

Link to comment
Share on other sites

pacat ca dupa resoftare schimbi turbine si cutii la fiecare revizie.. terminati cu povestile astea...

Inspectia I.. ulei, filtre, cutie

inspectia 2.. ulei filtre turbina.1

.

Si tot asa..

Una e sa resoftezi un golf IV 1.9 TDI de la 90 la 110 cai manuala, si voi o dati in filmulete pe youtube .cu tot felul de rachete dinastea diesel. power.. :)

 

 

Cea mai mare tampenie.. daca esti smecher si ai bani iti iei M sau daca vrei liniute ai 50 de mii de variante..

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ce se mai inghesuie lumea la distrus 535d :laugh:

Nu am nimic impotriva resoftarii dar 535d e excelent asa cum l-a dat mama Bavaria(bineinteles cu hibele lui). Am avut ocazia sa ma dau cu unul nesoftat si am ramas placut surprins.

O simpla resoftare , dupa cum o spun majoritatea de-aici, va atrage dupa sine doar probleme si batai de cap.Atata timp cat nu te ocupi si de alte upgradeuri precum cutia, diff,admisie etc, nu cred ca te vei bucura pe deplin de performante si sa si dormi linistit .

Resoftarea o faci cu 2-300 eur, apoi intr-un an doi poate ajungi sa te mai coste cateva mii bune piesele care crapa. De ce nu investesti din start alea cateva mii bune, sa faci treaba buna de la inceput si sa te scutesti pe viitor de investitii majore .

Daca iti crapa cutia dupa 6 luni, dai mii de euro pe una noua, apoi vei vrea sa revii la softarea originala si ce-ai facut, ai aruncat banii pe geam. Bineinteles asta e doar parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Remus R are un 535d resoftat la 306-307cp (AC Schnitzer cu garantie 100.000km), intr-adevar e facuta la Viena dar macar ai garantie si e facuta cu simt, pt a preveni tocmai ce garantia acopera.

 

Deci dupa o verificare amanuntita a masinii o firma serioasa iti da garantie pe lucrare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.