Jump to content

BMW 525 Tds automata


Recommended Posts

Buna Ziua.

As vrea sa imi cumpar un BMW 525 TDS cutie automata,am si gasit la cineva la 5000 euro arata ft bine,are 150.000 km reali,motor 2.5 cu 146 caii diesel si cutie automata,an 2002 si e Full!

Cum am spus masina estetic arata foarte bine,an destul de bun,km nus excesiv de multi...

In special miar trebuie niste pareri de la voi daca merita sa cumpar sau nu BMW 525:

In gereral in oras cat consuma la 100km, asa mai calcat un pic?

Piesele is scumpe pentru el?

Is rezistente,ma refer ceii care au bmw din asta,au avut multe probleme cu el?

Cand il cumpar la ce trebuie sa fiu atent?

De tras trage bine?

De obicei ce piese se duk cel mai repede pe el?

 

Eu inka nu am avut bmw doar VW golf...si de aceia nu stiu daca merita sau nu....

 

Astept raspunsuri de la cei care au BMW din asta....sau care stiu cate ceva despre ele...orice parere imi este de folos...deci scrieti tot ce ati auzit de el :D

 

Va Multumesc!

Edited by Popey12
Link to comment
Share on other sites

MA SCUZATI DAR MASINA ESTE BMW 525D DECI NU ESTE TDS CUM AM CREZUT

REPET ESTE 525 D NU TDS...MA SCUZATI MAM INCURCAT EU CU TDS DE LA ALTCEVA :)

Deci e BMW 525d motor 2.5 146 caii, diesel, cutie automata, an fab 2002,km reali 150000.

Link to comment
Share on other sites

Asa mio zis ala al cui e masina ca pot sa il duc oriunde vreau eu pe tester sau orice verificare al kilometrilor sau al motor..etc...dar pe mine cost piese,cum trage,cat rezista,consum,etcma intereseaza :) TDS am auzit si eu ca is cam puturoase..dar de D inka nam auzit nimika special pana amu...

Dar mersi Alin de info;)

Astept inca informatii cine stie orice sa imi scrie plzzz:D

Edited by Popey12
Link to comment
Share on other sites

tds e mai puturoasa dar mult mai rezistent ca 525d(comon rayl)iar piesele mult mai ieftine

daca e 525d aut treb sa aiba 163cai cu un consum de oras de 11-12 si qfara 5,5-6,5.sunt motoare moderne foarte reusite ,dar ca orice diesel poate sa ti aduca probleme de injectoare si pompe care nu sunt deloc ieftine.daca masina a fost intretinuta bine si km sunt reali,mai duce inca pe atata fara bataie de cap.

ma surprinde pretul,cam mic pt asa masina(2002),probeazo si asculto sa nu aiba zgomote ciudate la motor,cum schimba vitezele,daca ii bate vro ceva in timpul mersului,daca ii vibreaza volanul,sa se aprinda si sa se stinga toate luminile din bord etc,....cam tot ce treb sa vezi la o masina. nu are nimic in special doar ca motoarele aste trebuia sa merga FOARTE ROTUND,nu au nici o legatura cu wv.

P.D la 150mii km este important sa i se schimbe uleiul si sa i se curete macnetul la cutia de viteze,asa pe viitor no sa ai probleme cu ea ;)

Edited by robert666
Link to comment
Share on other sites

Mersi foarte mult baieti de info.....

Am vorbit azi cu proprietarul masini si are 163 caii el o crezut ca cealalta masina ma intere..in fine :D

Maine merg sa il probes sa vad care e situatia...o sa revin cu detalii...mai astept pareri daca mai stiti ceva ceva despre 525d.

Link to comment
Share on other sites

Am fost azi dimineata si lam probat de tras mere de rupe..la electronica e ok....dar cand iam dat o talpa de pe lok o slaifolit spatele si in dreapta spate asa suna zici ca mia da roata in aripa...cred ca e de la planetara..sau diferential...tipul zice ca roara sare(tremura) un pik si de aia se aude...iam zis ca de il iau inainte vine cu mine la scoala unde am terminat...si ii duk la fost dirig sa il puna pe groapa..sa verifice fiecare roate etc...si pe tester sa mil bage...o zis ok...si il lasa la 4800 euro...inka 300 si mil iau..de e bn tot..daka nu iau golf 4 de la fratemeu:))
Link to comment
Share on other sites

Am fost azi dimineata si lam probat de tras mere de rupe..la electronica e ok....dar cand iam dat o talpa de pe lok o slaifolit spatele si in dreapta spate asa suna zici ca mia da roata in aripa...cred ca e de la planetara..sau diferential...tipul zice ca roara sare(tremura) un pik si de aia se aude...iam zis ca de il iau inainte vine cu mine la scoala unde am terminat...si ii duk la fost dirig sa il puna pe groapa..sa verifice fiecare roate etc...si pe tester sa mil bage...o zis ok...si il lasa la 4800 euro...inka 300 si mil iau..de e bn tot..daka nu iau golf 4 de la fratemeu:))

la pretul asta cateva defecte MINORE se pot trece cu vederea,iar bmw e mult mai bun decat golf ul.

 

---aratane cateva poze cu el :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.