Jump to content

Masina pt un fanatic


Bench Press

Recommended Posts

Salut

 

Baieti am 18 ani abia mi-am luat carnetul dar sunt nebun dupa bmw

Credeti ca ar fi indicat sa-mi cumpar un bmw ca prima masina ? la experienta mea sunt sanse mari sa nu mor acasa cu o masina puternica, dar asta nu conteaza .

Partea naspa e ca sunt ink in liceu... no job deci nici bani prea multi de dat p masina, deci intrebarea mea este credeti ca ar fi indicat sa-mi iau o cazatura de bmw ca prima masina ceva care sa nu depseasca 3000 E ??

si daca da, ce model imi sugerati ? ceva suficient de puternic sa-mi satisfaca poftele bolnave pt adrenalina burnouturi si viteza dar totusi sa nu ma indoaie la portofel in eventualitatea ca vreau vre-o data sa o conduc numai pentru a ajunge din punctul A in punctul B fara sa apas p acceleratie pana se rupe.

Multumesc anitcipat pt raspunsuri :)

Link to comment
Share on other sites

Daca ai 18 ani si abia ai luat carnetul si ti-e gandul la viteza nu e bine . La ce trafic e acum pe soselele patriei nu va dura mult pana sa faci cunostinta cu vreun pom.

Ca si masina un E36 ar face ce vrei tu , dar ca si protectie e aproape de 0 .Iti recomand un E34 mai bine , mult mai bine cladita.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai 18 ani si abia ai luat carnetul si ti-e gandul la viteza nu e bine . La ce trafic e acum pe soselele patriei nu va dura mult pana sa faci cunostinta cu vreun pom.

Ca si masina un E36 ar face ce vrei tu , dar ca si protectie e aproape de 0 .Iti recomand un E34 mai bine , mult mai bine cladita.

 

Pt mn siguranta conteaza foarte putin spre deloc, multumesc pentru recomandari E36-le este chiar in topul listei mele de optiuni :D

Link to comment
Share on other sites

Pt mn siguranta conteaza foarte putin spre deloc, multumesc pentru recomandari E36-le este chiar in topul listei mele de optiuni :D

 

 

Un cretin din asta intra si-ti omoara familia pe sosea fara ca tu sa ai vreo vina!

Succes in alegerea bolidului!

Edited by narcis_adi
Link to comment
Share on other sites

Eu as alege o masina pentru doi fanatici.

Apropo, o faza tare: am vazut o decapotabila cu 2 baEti in ea conducand imperial. Nu asta am apreciat, ci faptul ca amandoi se tineau cu mana de barbie, gen poza de mai jos, iar in ochi le sticlea fantomatic prostia.

 

 

Maiourile pareau curate.

Link to comment
Share on other sites

E 36 ,minim 2000 motor ,de la A la B in trafic mergi si tu in pas cu moda , cum gasesti un loc mai ferit apasa la podea pedala pana arzi ambreaj , gume orice poti...

 

Zici tu?

 

Eu as alege o masina pentru doi fanatici.

Apropo, o faza tare: am vazut o decapotabila cu 2 baEti in ea conducand imperial. Nu asta am apreciat, ci faptul ca amandoi se tineau cu mana de barbie, gen poza de mai jos, iar in ochi le sticlea fantomatic prostia.

 

 

Maiourile pareau curate.

 

Poate isi sugeau degetu'....:)

Link to comment
Share on other sites

Asta e deja o rautate, baetii mei erau cu mainile curate.

 

Mergand eu la volanul biclei, am mai sesizat o chestie interesanta: TOATE masinile al caror sofer s-a oprit in mijlocul drumului, la fel de imperial, sa scoata capul gelat pe geam si sa susure "ce face fata'tinerei cu fusta scurta erau, desigur, bemve. Recunosc ca m-a enervat faptul ca fetele tot se opreau, macar sa zica nu.

 

De ce spun toate astea? Pentru ca Bench Press, desi e clona, n-ar face asta niciodata. Deci merita sa-l sfatuiti.

Se preda legatura.

Link to comment
Share on other sites

mai bine pune mana si invata pentru Bac, din cate vad inca mai faci greseli de ortografie :no: , poate pana atunci te mai si maturizezi un pic, speram, altfel te vedem la stirile de la ora 17 de pe ProTv cu alt ''bolid'' care a mai omorat niste oameni nevinovati... Parinti nu ai care sa te indrume si pe tine corespunzator? sau esti din generatia cu parintii la capsuni muncind ca sa ai tu ce manca iar tu iti faci pe aici de cap cum poti...de 3000Eur iti iei mai bine un Renault Clio, decat vreun cazan de E36 si apoi sa crezi ca ai vreo racheta pe drumuri si sa omori lumea, de tine e clar ca nu iti pasa, macar de cei din jur sa iti pese! E trist ca asa gandesti si din pacate sunt sigur ca sunt multi ca tine :( . Ar trebui inchis topic-ul! Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Eu as alege o masina pentru doi fanatici.

Apropo, o faza tare: am vazut o decapotabila cu 2 baEti in ea conducand imperial. Nu asta am apreciat, ci faptul ca amandoi se tineau cu mana de barbie, gen poza de mai jos, iar in ochi le sticlea fantomatic prostia.

 

 

Maiourile pareau curate.

 

Probabil erau ganditorii de la hamangia.

 

De ce sunteti invidiosi pe om,lasati l sa si ia bemve

Link to comment
Share on other sites

....hai frate on topic am cerut doar niste pareri cu privire la un BMW suficient de puterinc sa dai gaura-n asflat cand pleci dp loc dar care sa iti ofere posibilitatea de a-l conduce cu un consum relativ scazut (stiu oarecum un paradox pentru BMW) si majoritatea faceti caterink... gen c-as fi un sterotip, d cocalar sau d und pana und a ajuns mik15 la conculzia k ai mei lucreaza in afara s ma tina p mn cu pla-n sus nu frate am lucrat 3 vacante d vara p santier sa strang mare parte din suma asta jenanta... all and all repet intrebarea initiala, in opinia voastra de fani BMW ce model se apropie oarecum de cerintele mele fara a depasi 3000 E
Link to comment
Share on other sites

De ce esti asa pasionat de bmw?

 

Imi place ca are un stil aparte, in specal felu cum arata, designu robust, sunetu motorului, imbina perfect trasaturi care o fac sa fie dura si classy in acelasi timp, si din pdv al performantelor n-ai cum sa n-o iubesti <3 motoare mari si rear wheel drive-u RUPEEEEEEEE la drifturi, in opinia mea domina orice alta masina dp piata stiu ca pare absurd dar pt mn o cazatura de bmw din 90 face sa paleasca si un Q7

 

mai bine pune mana si invata pentru Bac, din cate vad inca mai faci greseli de ortografie :no: , poate pana atunci te mai si maturizezi un pic, speram, altfel te vedem la stirile de la ora 17 de pe ProTv cu alt ''bolid'' care a mai omorat niste oameni nevinovati... Parinti nu ai care sa te indrume si pe tine corespunzator? sau esti din generatia cu parintii la capsuni muncind ca sa ai tu ce manca iar tu iti faci pe aici de cap cum poti...de 3000Eur iti iei mai bine un Renault Clio, decat vreun cazan de E36 si apoi sa crezi ca ai vreo racheta pe drumuri si sa omori lumea, de tine e clar ca nu iti pasa, macar de cei din jur sa iti pese! E trist ca asa gandesti si din pacate sunt sigur ca sunt multi ca tine :( . Ar trebui inchis topic-ul!

 

 

da frate parinti am lucreaza in tara, ei vor sa-mi iau un opel astra BLEAH!!! >:p

Link to comment
Share on other sites

eu iti recomand sa-ti iei o pisica cu volan pe dreapta din anglia ca sint mult mai ieftine, un 2.5 sau 2.8, daca tot esti la inceput , incepi direct cu volan pe dreapta te inveti asa si aia e.

 

bafta !, bani o sa bagi in ea iti iei si tu servici si o sa devi sclavul masinii, wellcome to the club.

Edited by Alex Iulian
Link to comment
Share on other sites

eu iti recomand sa-ti iei o pisica cu volan pe dreapta din anglia ca sint mult mai ieftine, un 2.5 sau 2.8, daca tot esti la inceput , incepi direct cu volan pe dreapta te inveti asa si aia e.

 

bafta !, banii o sa bagi in ea iti iei si tu servici si o sa devi sclavul masinii, wellcome to the club.

 

Incurajator :)) thx

Link to comment
Share on other sites

Daca esti clona, esti penibil. Daca esti pe bune, esti un cretin inconstient, caz in care, indiferent de ce BMW iti iei, sper sa fi singur in masina cand te mulezi pe un pom oarecare !
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.