Jump to content

Schimbare bec angel eyes


b0gy

Recommended Posts

Chiar nu inteleg ce sarme si ce pile folositi voi la becurile astea de angel eyes.Eu am schimbat becul relativ simplu,scoti mufa mare din spatele farului,dai cleme de sarma la o parte,scoti capacul de protectie,scoti apoi mufa din soclul,rotesti si il scoti.Apoi becul iese f simplu,il impingi putin si il rotesti.Mare istorie....fara flex,masina de gaurit si aparat de sudura.
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ba da, e asa cum zic baietii. Scoti becul bucati si pilesti putin (eu am frezat doua mici fante) in oglinda, cat sa intre pinii noului bec fara probleme. E vorba de 2 mici fante de 1x2mm. Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

In primavara o sa fac incercarea si revin cu poze...o sa incerc sa scot becul fara sa il sparg desi sunt sceptic ca o sa reușesc. Din cate am vĂŁzut , unele persoane reusesc sa il scoatĂŁ relativ usor, iar altele doar prin spargere...probabil depinde de anumiti factori pe care in momentul actual nu ii cunosc.
Link to comment
Share on other sites

da, depinde de temperatura exterioara, viteza vantului, anotimpul si locul unde faci operatiunea.sper sa reusesti fara sa spargi becul, pentru ca altfel, operatiunea devine foarte dificila...si apropo, incearca iarna ca sunt sanse mai mare sa reusesti, conform ultimelor statistici.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu chiar ti-am fost de ajutor initial.pana ai inceput sa despici firul in 4 si mi s-a parut ca tu faci misto...ca serios mi-ar placea sa cred ca nu ai vorbit.

faptul ca astepti pana la primavara sa schimbi un bec trebuia sa imi dea de gandit...eu as fi in stare cand se arde un bec sa opresc pe marginea drumului sa il schimb pt ca imi sta pe creier sa stiu ca am un bec ars si avertizarea in bord ma dispera.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, dar cand nu stii despre ce este vorba, cel mai ok, este sa ĂŽntrebi. In acest moment nu am nici un bec ars...doar ca unul se vede mai slab decat celĂŁlalt...bĂŁnuiesc cĂŁ unul ar fi de 6W, iar celĂŁlalt de 10W... Tocmai de asta am zis sa astept pana la primavara pt ca acum e mult prea frig pentru a lucra de plĂŁcere...mai ales ca este ceva de lucru pentru a schimba un amĂŁrât de bec. Nu a fost nimic la mișto, ai inteles greșit. Edited by Catastu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.