Jump to content

noul bmw seria 7


goldberg

Recommended Posts

Buna tuturor!

Sunt interesat de achizitionarea unui BMW seria 7 modelul nou an 2009 sau 2010 si inca nu sunt hotarat in privinta motorizarii. Am gasit o varianta pe benzina 740i 325 c.p. (mai ieftina ca pret de achizitie) insa ma gindesc daca nu ar fi mai bine unul pe motorina 740d. Astept sugestii si cu privire la dotari.

Va multumesc anticipat!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu stiu cat consuma 740i,insa eu la x6 4.0d am un consum mixt de 11.5% si nu merg incet,probabil la 7er va fi mai mic.

 

Insa in cazul de fata as merge pe varianta 740i,4.0d chiar daca este cel mai silentios diesel cu 6 cilindri,tot nu se compara cu benzina.In fond 450Nm sunt suficienti pt 1.9t.

Link to comment
Share on other sites

Iti recomand 760iL V12 445CP. E.....MINUNAT!!!

 

Dar de ce neaparat varianta Li?Mi se pare prea lung modelul Li. :frantics:Exista 760i, care este un fel de M7, :rolleyes: iar referitor la putere, acel V12 scoate 544 de cai.Daca cei de la BMW ar fi avut in plan un M7, acesta cu siguranta ar fi sarit de bariera celor 600 de cai. :frantics: Oricum, am vazut ca omul vrea ceva economic, sa zic asa, in cazul asta este exclus din start 760i-ul. :laugh:

Edited by AlinMotru90
Link to comment
Share on other sites

Buna tuturor!

Sunt interesat de achizitionarea unui BMW seria 7 modelul nou an 2009 sau 2010 si inca nu sunt hotarat in privinta motorizarii. Am gasit o varianta pe benzina 740i 325 c.p. (mai ieftina ca pret de achizitie) insa ma gindesc daca nu ar fi mai bine unul pe motorina 740d. Astept sugestii si cu privire la dotari.

Va multumesc anticipat!!!!!

 

diesel daca motorul e preparat pentru diesel B20(adica permite motorinna cu 20% biodiesel in ea).

dotari la un sh ... ce a vrut primul cumparator al masinii. :wink: glumeam. dotari ... ceea ce iti doresti!

masina viitorului ... e pe benzina, alcool si alte gaze lichefiate.

Link to comment
Share on other sites

Il tin din respect pt cine o ofera. Daca omul si-a dorit o limuzina M de la bmw, ce vina are el ca nu exista m7. Tiganie maxima am vazut eu la altu. Pe un carrera 4 are lipit in dreapta in spate dacia 1410 si in stanga M. O sa atasez si o poza cand ajung la calculator.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

m-am convins 100% ca nu e diferenta de fiabilitate intre diesel bmw si benzina bmw...si vorbesc din mai multe exemple marea majoritate 320d -320i -318i - 316i

Te-ai convins olae, tu te dai dupa cum bate vantu.

 

Ai facut un topic acum vreo 2 ani ca E46 320d e cea mai proasta masina din lume ca s-a stricat si ai bagat in reparatii sute de milioane si vroiai sa te sinucizi, turbine si etc. Cu siguranta nu e nicio diferenta de fiabilitate intre bmw diesel si bmw benzina :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.