Jump to content

Vand BMW 320d 2006 E91


s0s0drk

Recommended Posts

Vand una bucata BMW E91, cutie manuala 6+1, 163 CP, motor 1998 cc, distributie pe lant, luna 10 an 2006, dupa ce am mai incercat sa o dau o data e forum. Acum cateva luni, cu 15000, de ati zis toti ca sunt nebun. :frantics: In fine, de data asta o vand cu 13900. Ca doar e criza, nu?

 

Iata dotarile masinii:

 

 

Senzori de ploaie

senzori de lumina

senzori de parcare fata/spate

pachet lights cu LED in manerele de la usi

perne de aer la scaune

scaune sport cu reglare

suport lombar

faruri reglabile electric adaptive

tempomat

4 geamuri el

oglinzi electrice incalzite si heliomate

parbriz izolat termic

volan, schimbator si frana de mana model M

comenzi pe volan

dublu climatronic

NAVI mare professional cu DVD si MP3 si harta Romaniei 2011 la nivel de strada si numar

SOS call din masina

conectare Bluetooth la orice telefon + adaptor pentru Nokia

comanda vocala

cotiera refrigerata

pachet confort

suspensii sport

pachet spatii de depozitare

faruri de ceata

2 chei

jante aliaj star spoke

carte service full Germania + Romania

scaune incalzite fata

bancheta spate fractionara 60/40

cotiera spate

DSC, DTC, ABS

10 airbags

pachet nefumatori

sistem profesional audio LOGIC 7 cu 13 boxe, etc.

 

Culoarea este negru SCHWARZ II. Masina are acum 128.000 km si a fost adusa in Romania la 104.000 km anul trecut in august. VIN: KY39034. Se poate verifica acest cod la orice reprezentanta BMW. Masina nu a fost lovita si este in stare impecabila atat interior cat si exterior. Pretul este de 13900 euro. Este pe firma, se poate emite factura la cerere. A fost cumparata din Germania anul trecut la valoarea brutto de 17600 euro + taxa de prima inmatriculare, de la www.carline-bremen.de.

 

Order options

 

No.

Description

 

1CA

SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

2CX

LT/ALY WHEELS STAR SPOKE 155

200

DIESEL PARTICLE FILTER

226

SPORTS SUSPENSION SETTINGS

249

MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL

320

MODEL DESIGNATION, DELETION

386

ROOF RAIL

4AE

ARMREST FRONT RETRACTABLE

423

FLOOR MATS, VELOUR

428

WARNING TRIANGLE

431

INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

481

SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

488

LUMBAR SUPPORT DRIVER/FRONT PASSENGER

493

STORAGE COMPARTMENT PACKAGE

494

SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

508

PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

520

FOGLIGHTS

521

RAIN SENSOR

534

AUTOMATIC AIR CONDITIONING

540

CRUISE CONTROL

563

LIGHTS PACKAGE

6AA

BMW TELESERVICES

609

NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL

612

BMW ASSIST

620

VOICE INPUT SYSTEM

633

PREP.MOB. PH. BUSINESS BLUET.INTERF.

677

HIFI SYSTEM PROFESSIONAL

7RP

ADVANTAGE PACKAGE

7RS

COMFORT PACKAGE

710

M LEATHER STEERING WHEEL

8SP

COP CONTROL

801

GERMANY VERSION

863

EUROPE/DEALER DIRECTORY

879

GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET

 

 

Series options

 

No.

Description

 

321

EXTERIOR PARTS IN BODY COLOR

4AG

INTERIOR STRIP TITAN. DULL

548

SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING

851

LANGUAGE VERSION GERMAN

post-36473-0-18083900-1311927084_thumb.jpg

post-36473-0-92229300-1311927087_thumb.jpg

post-36473-0-57277500-1311927091_thumb.jpg

post-36473-0-19001200-1311927096_thumb.jpg

post-36473-0-41218400-1311927099_thumb.jpg

post-36473-0-82305700-1311927102_thumb.jpg

post-36473-0-73078700-1311927110_thumb.jpg

post-36473-0-30201700-1311927115_thumb.jpg

post-36473-0-84732600-1311927120_thumb.jpg

post-36473-0-29667100-1311927127_thumb.jpg

post-36473-0-72488500-1311927136_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Motorul are capacitatea cilindrica de 1995cmc. E motorul M47N2 (M47TU2 pe nemteste).

Pernele de aer de care spui tu de fapt sunt partile laterale ale scaunelor din fata (aripioarele) care se regleaza electric, nu pe aer.

Si o intrebare: chiar ai faruri reglabile electric adaptive? Stiam ca doar cele cu bi-xenon au senzori pe fiecare punte si se autoregleaza, la cele cu halogen se regleaza manual. Poate gresesc, de-aia intreb. Iar cu adaptivitatea pe curbe la fel, te intreb. Stiam ca doar cele bi-xenon pot beneficia de optiunea asta.

E o masina dotata, spor la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

Motorul are capacitatea cilindrica de 1995cmc. E motorul M47N2 (M47TU2 pe nemteste).

Pernele de aer de care spui tu de fapt sunt partile laterale ale scaunelor din fata (aripioarele) care se regleaza electric, nu pe aer.

Si o intrebare: chiar ai faruri reglabile electric adaptive? Stiam ca doar cele cu bi-xenon au senzori pe fiecare punte si se autoregleaza, la cele cu halogen se regleaza manual. Poate gresesc, de-aia intreb. Iar cu adaptivitatea pe curbe la fel, te intreb. Stiam ca doar cele bi-xenon pot beneficia de optiunea asta.

E o masina dotata, spor la vanzare!

 

Scuze, intr-adevr motorul e de 1995, nu 1998. Iar pernele sunt actionate electric dar sunt niste "perne de aer actionate electric" :)). Farurile sunt adaptive electric. Nu am zis in curbe. Ele se regleaza electric in functie de incarcarea masinii, automat.

 

Toti dealerii nemti au preturi mari, am vizitat recent 2-3 parcuri auto in Germania.

 

Hai sa va zic care a fost faza. Initial m-am dus dupa o masina de pe www.autohus.de la Bockel. Acolo mi-am rezervat si hotel si tot insa inainte sa plec am zis sa caut ceva si in Bremen, daca tot e aproape ca cine stie. Si dupa ce am fost la Autohus si am vazut ce jafuri de masini pot sa aiba (tapiteria cu jeg, bordul gri, nu negru, de la stat in soare si probabil curatat cu cine stie ce chimicale, plasticul de la usi ros - masini de la rent a car in general) am zis ca nu are rost sa ma complic. Si am gasit-o pe a mea la Carline si nu mi-a mai trebuit altceva.

 

Lumea isi imagineaza ca masinile din Germania sunt super ieftine si ca e afacerea secolului. NU E ADEVARAT: masinile care sunt vai de ele sunt o afacere pentru samsari pentru ca le aranjeaza cu bani putini acasa si le vand la super pret la fraierii care pun botul. Masinile bune din Germania au pret pe masura. Cand puteam anul trecut sa-mi iau o masina similara din Romania cu 12000 EUR am preferat sa o iau pe asta din Germania pentru ca stiam ce alegere fac.

Link to comment
Share on other sites

Scuze, intr-adevr motorul e de 1995, nu 1998. Iar pernele sunt actionate electric dar sunt niste "perne de aer actionate electric" :)). Farurile sunt adaptive electric. Nu am zis in curbe. Ele se regleaza electric in functie de incarcarea masinii, automat.

N-au aer, au doar motorase pe care tu le actionezi de la buton.

Faci confuzie, farurile adaptive sunt cele care se misca stanga-dreapta in curbe. Tu ai doar reglaj electric automat.

Link to comment
Share on other sites

N-au aer, au doar motorase pe care tu le actionezi de la buton.

Faci confuzie, farurile adaptive sunt cele care se misca stanga-dreapta in curbe. Tu ai doar reglaj electric automat.

 

Probabil asa e cu farurile, dar motorasul ala chiar umfla niste perne de aer. Se si aude cand se dezumfla si cand se umfla. In fine...

 

 

Eu am mai scris pe forum ca nu gasesti pomeni de masini in Germania , masinile bune au pret corespunzator si merita sa iti iei de acolo masina personala.

 

Pai asa am facut si eu. Pomenile sunt vai de ele, lovite, etc. Samsarii le iau la bani de nimic, le aranjeaza si le vand pe profit. Bineinteles cu km dati de la 340.000 la fix 115.000 sau 130.000. Indiferent de an.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca faci o confuzie, eu vad reglajul manual pe faruri, nicidecum automat, ce vezi tu cu A acolo, este senzorul de lumina...

 

Nu cred ca exista auto leveling pe halogen.

 

automat arata asa -> http://www.m3post.com/forums/attachment.php?attachmentid=321917&stc=1&d=1257223888

al tau arata asa -> http://www.4tuning.ro/images/bloc-lumini-bmw-e90/bloc-lumini-bmw-e90-71c6f7c9b648354e4-594-0-1-95-1.jpg

Edited by dooh
Link to comment
Share on other sites

Am si eu o curiozitate apropo de aripioarele de la scaune (pernele). Se umfla automata la fiecare curba sau sunt fixe? Intreb ca as vrea sa stiu pt urmatoarea masina daca va fi E90 sa aibe optiunea asta. Eu insa la 535 am un buton cu 3 "intensitati" pt treaba asta de la scaune, la e90/91 unde este situat acest buton? Sau e cuplat non-stop?
Link to comment
Share on other sites

auteloeveling au si farurile fara xenon.

 

@dooh nu este adevarat si pozele tale reprezinta altceva:

in prima poza este un buton pentru masina cu senzor de lumina,senzor pe care il are si el la masina.deci exista si la el functia "A".

in poza 2 este butonul pentru masina fara senzor de lumina si fara xenon.cu toate ca are autoleveling si aici,farurile se regleaza manual.

 

@dumi

aripioarele de la scaune se umfla si dezumfla atat cat vrei tu,dar nu se regleaza automat in curbe.

 

in germania sunt masinile scumpe.eu tot de acolo mi-am luat-o.atata timp cat vrei o masina pentru tine,nu pentru samsareala,dai bani pe ea la fel ca in tara sa poate mai mult.dar se merita sa o iei de acolo ca stii sigur ca ruleaza pe drumuri foarte bune.

Link to comment
Share on other sites

auteloeveling au si farurile fara xenon.

 

@dooh nu este adevarat si pozele tale reprezinta altceva:

in prima poza este un buton pentru masina cu senzor de lumina,senzor pe care il are si el la masina.deci exista si la el functia "A".

in poza 2 este butonul pentru masina fara senzor de lumina si fara xenon.cu toate ca are autoleveling si aici,farurile se regleaza manual.

 

@dumi

aripioarele de la scaune se umfla si dezumfla atat cat vrei tu,dar nu se regleaza automat in curbe.

 

in germania sunt masinile scumpe.eu tot de acolo mi-am luat-o.atata timp cat vrei o masina pentru tine,nu pentru samsareala,dai bani pe ea la fel ca in tara sa poate mai mult.dar se merita sa o iei de acolo ca stii sigur ca ruleaza pe drumuri foarte bune.

 

 

Merci mult de precizari. Primele informatii la obiect.

Link to comment
Share on other sites

auteloeveling au si farurile fara xenon.

 

@dooh nu este adevarat si pozele tale reprezinta altceva:

in prima poza este un buton pentru masina cu senzor de lumina,senzor pe care il are si el la masina.deci exista si la el functia "A".

in poza 2 este butonul pentru masina fara senzor de lumina si fara xenon.cu toate ca are autoleveling si aici,farurile se regleaza manual.

 

Da, de asta au reglaj manual, pentru ca au auto leveling.

Link to comment
Share on other sites

Vrei sa treci la E90/E91 LCI sau E60/E61 sau E90 ? Altfel nu vad motivul pentru ca ziceai ca aceasta masina iti e foarta draga (sper ca m-am exprimat adecvat).

 

imi este foarte draga masina insa am nevoie de altceva. Nu ma pun acum sa imi explic problemele personale pe forum. Imi trebuie doua masini mai ieftine. Atat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.