Jump to content

POLITIA ROMANA


Alfred_CTA

Recommended Posts

Am vazut ieri pe A1 pe sensul opus (eu veneam spre bucuresti) un 335i E92 gri sobolan cu nr inmatriculare B-70-PXZ parca...

 

E unul dintre cele 2 BMW cu care politia sta la panda. Cand i-am vazut eu, erau asezati perpendicular pe sosea, mascati de niste boscheti. In situatia asta iti pot poza nr din spate lejer.

 

Sau mai exista si varianta plimbarilor lejere pe banda 2, iar cand trece cineva in viteza sa il urmareasca si sa ii faca poza din spate cu noul radar laser. Eventual sa ii mai dea si 3 flashuri inainte, pt ca individul sa accelereze si sa il rezolve mai bine :)

 

Ce distractie tre sa fie pe capul politistilor care merg cu masinile alea :)

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ieri pe A1 pe sensul opus (eu veneam spre bucuresti) un 335i E92 gri sobolan cu nr inmatriculare B-70-PXZ parca...

 

E unul dintre cele 2 BMW cu care politia sta la panda. Cand i-am vazut eu, erau asezati perpendicular pe sosea, mascati de niste boscheti.

 

 

 

 

bine ca n au bagat si lotusul in boscheti.ar fi in stare

 

oricum le place acolo.mare gradina..politiei romane

Link to comment
Share on other sites

Viper, are, sa stii! Daca nu ma insel rolul Politie si implicit al radarelor este sa previna.

Cu alte cuvinte, daca stii ca e radar, poate mergi mai incet si nu mai faci poc in primul stalp.

Daca te prinde ca mergi mai tare, te taxeaza, ii injuri, si poate la prima curba faci poc ca esti si nervos :))

 

Bine, fac misto dar ideea este aceeasi: rolul radarelor este de a preveni, nu de a "prinde" si de a lua spaga de la aia cu Lamborghini pe A1...

Link to comment
Share on other sites

da ce are daca stateau dupa boscheti?? americanii fac asta de 50 de ani, acolo e bine, daca si la noi se face asa...e mare gradina...

 

 

 

 

 

adica ai 2 bmw 335 si un lotus, si alea imprumutate ,si stai cu ele pe dupa boscheti?bravo.e chiar mare gradina.

si cu mcv urile fac urmariri? :hairy:

ma rog,poate se face economie la carburant

Edited by sly06
Link to comment
Share on other sites

Am vazut ieri pe A1 pe sensul opus (eu veneam spre bucuresti) un 335i E92 gri sobolan cu nr inmatriculare B-70-PXZ parca...

 

E unul dintre cele 2 BMW cu care politia sta la panda. Cand i-am vazut eu, erau asezati perpendicular pe sosea, mascati de niste boscheti. In situatia asta iti pot poza nr din spate lejer.

 

Sau mai exista si varianta plimbarilor lejere pe banda 2, iar cand trece cineva in viteza sa il urmareasca si sa ii faca poza din spate cu noul radar laser. Eventual sa ii mai dea si 3 flashuri inainte, pt ca individul sa accelereze si sa il rezolve mai bine :)

 

Ce distractie tre sa fie pe capul politistilor care merg cu masinile alea :)

si eu am trecut marti pe A1 din B spre Pitesti....si la un moment dat am depasit un e92 gri sobolan ....nu aveam decat 172 km/h el fiind pe prima banda, iar eu ca un tovaras bun i-am dat avarii in semn de multumire ca s-a dat la o parte, cand de fapt erau militienii:))

mi-au facut un semn discret cu faza lunga si un blitz scurt cu luminile de militie....insa dupa ce am incetinit in ideea ca vor sa ma traga pe dreapta, mi-au facut semn sa continuu drumu....si cam asta a fost toata interventia domnilor...de data asta au fost domni si m-au avertizat simplu si discret ca nu e bine sa circul cu asa viteza..adevarul e ca de la faza asta am continuat drumul fara sa deasesc 150 km/h.

Link to comment
Share on other sites

Da, exact Lotus lipsea din schema. Ca doar FR-urile alea nu mai faceau fata te pomenesti. Bine ca prin unele locuri in De politistii nemti inca mai pot sa traga de Vento si Passat Syncro VR6 cu compresoare pe ele. Si garantat nu-i poti depasi.

In Franta politia autostrazi au Subaru iar in Austria am vazut Focus ST.

 

In tarile mai sus mentionate, Politia Autostrazi are autostrazi....:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poate cu ocazia asta constientizeaza si politistii ca la 190 km/h pe autostrada nu pui pe nimeni in pericol asa grav cum cred ei.

 

Eu daca as fi politist la patrulare pe e92 alea, as amenda numai ce prind peste 200km/h si m-as orienta cu amenzile catre cei ce circula pe banda a 2a cand prima banda este libera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.