Jump to content

POLITIA ROMANA


Alfred_CTA

Recommended Posts

:hyper:

 

@kolea - asa-i ca era mai bine daca-ti dadea Lotus tie masina sau contravaloarea in EUR? :drinks:

Masina aia nu a fost cumparata, ci politiei i s-a dat drept de folosinta asupra ei (2ani). Cu siguranta si Lotus cauta sa obtina niste avantaje (reclama, spre expl)

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

@kolea, era nevoie si de asa ceva. Sunt prea multi cu masini rapide si astia doar sug degetul ca nu au cu ce sa se ia dupa ei.

Nici eu nu-i sufar pe gabori dar sunt un rau necesar. Unii conducatori auto chiar apasa prea mult acceleratia si ne iau si pe noi dupa ei pe lumea cealalta.

Link to comment
Share on other sites

Fireste ca toate sunt pentru reclama!! Politia a avut, pe rand, Mitsubishi Evo X, Seat Leon Cupra, BMW 335i, Lotus etc. E doar o modalitate de reclama pentru importator.

Si, cum Lotus nu prea are clienti in Romania, ce a spus dom' fost ministru? Ia sa dam politiei si se va face repede valva! E simplu

Link to comment
Share on other sites

@kolea, era nevoie si de asa ceva. Sunt prea multi cu masini rapide si astia doar sug degetul ca nu au cu ce sa se ia dupa ei.

Nici eu nu-i sufar pe gabori dar sunt un rau necesar. Unii conducatori auto chiar apasa prea mult acceleratia si ne iau si pe noi dupa ei pe lumea cealalta.

 

Nici macar! Am vorbit cu cineva de politia autostrada si mi-a spus ca NU are cum sa scape cineva urmarit! Il blocheaza alte echipaje; nu e nevoie de 300 cp!! Nu are pe unde sa iasa de pe autostrada.

Link to comment
Share on other sites

"tara moare de foame si baba se piaptana",ce sa mai zici?

Niste ipocriti...dau bine doar pe ecran.

Kolea, esti in eroare... titlul topicului a fost ales GRESIT !

 

nu este vorba de nicio ACHIZITIE, ci de o dotare temporara pe bvaza unui contract de COMODAT (cedarea folosintei unui bun, mai exact)

 

Da, mare atentie la el!!!

BMW-ul 335i si Lotusul in cauza sunt primite in comodat (cum spuneam mai sus) de la anumiti dealeri auto... @Mircea, cred ca stii de la cine ;)

 

Mai ales ca au radar tip Pistol pe BMW :(

aiureala maxima, NU EXISTA ASA CEVA OMOLGAT IN ROMANIA !

 

pe bord este montata o camera video speciala care inregistreaza traficul, nu si vitezele.

 

au posibilitatea de a monta un radar pe acea masina, dar in niciun caz nu folosesc radarul tip pistol :D

 

ar trebui modificata instalatia masinii, iar prin contract este INTERZIS asa ceva, plus ca ar pierde si garantia...

 

NB: 335i-ul a fost luat ca masina de urmarire, nu ca masina pt radar

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.