Jump to content

brate fata,amortizoare fata


dany84s

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Am schimbat amortizoarele. Problema insa e ca doar la curbele ce necesita bracarea totala a volanului atat stanga cat si dreapta (ex. serpentine) se aude un scartait destul de pronuntat. De la anvelope nu e. Care sa fie problema? Edited by ada
Link to comment
Share on other sites

Adevarat ca trebuie sa schimb cam tot ce tine de suspensie-directie fata, majoritatea pieselor deja le am cumparate, trebuie sa mai iau doar bratele si apoi le pun pe toate sa nu fac geometria de mai multe ori. Am schimbat doar amortizoarele inainte sa plec in concediu pentru ca cel de pe dreapta nu mai functiona corect. Probabil voi face inca cateva sute de km asa pana sa le schimb. Ce nu inteleg, e de unde vine sunetul (scartaitul) asta la bracarea maxima care nu se auzea inainte de a schimba telescoapele. Probabil cand le voi schimba pe toate o sa ma lamuresc..
Link to comment
Share on other sites

pivotii scartzaie. a mea ii rupta in gura de mai bine de 15.000km. de atata vreme merg cu ea asa si inca n-am ajuns in santz :) deci pentru cei care se sperie ca le sar pivotii in interval de 100km dupa ce aud ca le bate in podea ceva si scartzaie cand te pui cu fundul pe capota, stati fara griji. tin mult si bine...mai exact 15mii de km, dar cred k pot tine mai mult dar nu risc :)) deja bucsele sunt terminate de tot, franele tin numai in hopuri, cum se misca roata in fata si in spate. am facut rost de bucse meyle, urmeaza bratzele luna viitoare.
Link to comment
Share on other sites

Faceam referire doar la faptul ca piesele astea tin mai mult decat se zice. Oare uleiul de motor merge doar 15mii km? sau filtrele? filtrul meu de motorina era impecabil la 15mii km. tu schimba basculele sau bucsele imediat cum auzi ca troncane, ca vei lucra numai sa-ti intretii masina, sau poate esti vreun pui de bogatan si-ti permiti. noi suntem mai pricajiti, mergem cu ele peste limita, ne reparam masinile singuri, etc. bafta.
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Si eu ma pregatesc sa schimb articulatia masinii si cu acesta ocazie vreau sa va intreb ce parere aveti de urmatorul set de piese cu privire la calitate, pret, etc.

Va multumesc.

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-E46-CONTROL-ARM-ARMS-POLY-BUSHINGS-TIE-ROD-10PC-KIT-/290587419236?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item43a85c2264

 

sper ca nu este nicio problema ca am pus link-ul, nu este reclama sau ceva de genu...

Link to comment
Share on other sites

Faceam referire doar la faptul ca piesele astea tin mai mult decat se zice. Oare uleiul de motor merge doar 15mii km? sau filtrele? filtrul meu de motorina era impecabil la 15mii km. tu schimba basculele sau bucsele imediat cum auzi ca troncane, ca vei lucra numai sa-ti intretii masina, sau poate esti vreun pui de bogatan si-ti permiti. noi suntem mai pricajiti, mergem cu ele peste limita, ne reparam masinile singuri, etc. bafta.

 

Nu sunt nici un fiu de bogatan.Nu cred ca e ceva aberant sa-ti intretii masina cum trebuie.Daca pui piese de calitate nu trebuie sa lucrezi toata ziua la masina.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Si eu ma pregatesc sa schimb articulatia masinii si cu acesta ocazie vreau sa va intreb ce parere aveti de urmatorul set de piese cu privire la calitate, pret, etc.

Va multumesc.

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-E46-CONTROL-ARM-ARMS-POLY-BUSHINGS-TIE-ROD-10PC-KIT-/290587419236?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item43a85c2264

 

sper ca nu este nicio problema ca am pus link-ul, nu este reclama sau ceva de genu...

 

 

Salut,

 

Daca ai schimbat deja piesele m-ar interesa si pe mine un pret pentru tot pachetul,daca se poate.

 

Mersi fain.

Link to comment
Share on other sites

Ianca nu am schimbat nimic, vreau sa fiu sigur ca piesele gasite de mine pe ebay sunt bune si durabile si din pacate nu mai am timp acum sa ma interesez...

 

Salut,

 

Daca ai schimbat deja piesele m-ar interesa si pe mine un pret pentru tot pachetul,daca se poate.

 

Mersi fain.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
salut,eu mai aduc din germania seturi de brate,frane,turbo,mai mult consumabile de bmw toate tipurile.eu mi-am pus pe masina (bmw e46)tot aceias marca si sunt foarte multumit de ele,marca ATEC.sunt fabrice in germania pt piata din germania,parerea mea ca nici nu se compara cu cele de la noi ce nu este luat de la reprezentanta,doar facaturi.daca va intereseaza ceva nr meu 0762 500 250
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.