Jump to content

Update soft E60?


dj_rzn

Recommended Posts

Am fost pe la reprezentanta Trado Motors Iasi si am intrebat de un update de soft pt E60-ul meu. Baietii au zis ca se poate face dar in cazul in care se arde vreoun calculator, ei nu raspund. Mie personal nu mi se pare corecta atitudinea lor in legatura cu acest update, asa este si in celelalte reprezentante din RO? Sau chestii de genul asta se intampla numai in Iasi?
Link to comment
Share on other sites

Ai vreo problema cu masina sau de ce vrei update la soft?! Dupa ce mi-au facut si mie, am observat ca iDrive/meniurile se misca mai greu, masina trage mai greu ca inainte, cruise control-ul are un comportament mai ciudat, iar de rezolvat a rezolvat doar niste bug-uri minore pe la navigatie. Asa ca m-as fi putut lipsi de update-ul asta.

 

Daca nu ai o problema reala ce trebuie rezolvata prin update, ti-as sugera sa stai cuminte.

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

dar uneori e chiar recomandat update-ul de soft. de exemplu mie nu imi citeste mp3, desi am navigatie proffesional, nu imi merge dvd-ul cu harta romaniei pe 2011, si multe alte chestii care se pot rezolva doar prin update de soft. e adevarat ca riscul sa ti se strice un calculator e mai mare decat beneficiul care ti-l aduce un update de soft, dar totusi merge incercat
Link to comment
Share on other sites

Da, asa mi-au spus si mie baietii de la MHS, unde am facut update-ul. Am intrebat si eu care este sansa sa se blocheze ceva si mi-au spus ca, in general, masinile care au fost umblate la km pot pati asa.

Eu n-am semnat nimic inainte de update, dar probabil din cauza ca era in garantie. Ei m-au tot innebunit sa fac update-ul, ca altfel nu l-as fi facut niciodata.

Link to comment
Share on other sites

Ai vreo problema cu masina sau de ce vrei update la soft?! Dupa ce mi-au facut si mie, am observat ca iDrive/meniurile se misca mai greu, masina trage mai greu ca inainte, cruise control-ul are un comportament mai ciudat, iar de rezolvat a rezolvat doar niste bug-uri minore pe la navigatie. Asa ca m-as fi putut lipsi de update-ul asta.

 

Daca nu ai o problema reala ce trebuie rezolvata prin update, ti-as sugera sa stai cuminte.

 

Ciudat ca iti trage mai greu dupa resoftare,mie dupa se misca mai bine.Ce ma deranjeaza dupa resoftare nu mi-au facut sa-mi mearga mp-3ul.

Link to comment
Share on other sites

salut.mi-am facut eu update de soft la e60,525d din 2004.aveam multe module care nu-mi mai functionau:webasto,telefonul din cotiera,reglaj intesitate clima din meniu,nu ergea ecranul din dreapta,cel mic.s-a rezolvat totul in circa 2 ore si cu 200 ron la un prieten fan bmw care se ocupa numai de tot ce inseamna electronica la bmw.sunt f.f. multumit.schimbat grafica,citeste mp3,functioneaza toate cele scrise mai sus.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.