Jump to content

BMW E90 320i - 2007


Alexx-22

Recommended Posts

Va salut,

Am achizitonat masina de aprox. o luna! Am avut de ales intre A4 b8 si Seria 3!

 

Colour

MONTEGOBLAU METALLIC (A51)

Upholstery

LEDER DAKOTA/B7 LEMON (LCB7)

Prod. date

2007-05-21

Order options

No.

Description

1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

2HB LIGHT-ALLOY WHEELS RADIAL SPOKE 160

249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL

255 SPORTS LEATHER STEERING WHEEL

302 ALARM SYSTEM

313 EXTERIOR MIRROR PACKAGE

320 MODEL DESIGNATION, DELETION

403 GLAS ROOF, ELECTRIC

428 WARNING TRIANGLE

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

441 SMOKERS PACKAGE

481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

493 STORAGE COMPARTMENT PACKAGE

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

5AC AUTOM. HIGH-BEAM HEADLIGHTS CONTROL

5DC FOLDING REAR-SEAT HEADRESTS

502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM

507 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

520 FOGLIGHTS

521 RAIN SENSOR

522 XENON LIGHT

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

563 LIGHTS PACKAGE

663 RADIO BMW PROFESSIONAL

677 HIFI SYSTEM PROFESSIONAL

8SP COP CONTROL

853 LANGUAGE VERSION ENGLISH

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

880 ENGLISH/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET

 

321 EXTERIOR PARTS IN BODY COLOR

 

4AG INTERIOR STRIP TITAN. DULL

 

548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING

 

 

--------------

Am primit cauciucuri runflat noi de vara si un set de 5mm iarna!

Covorase vara-iarna si plinul facut :)

 

Masina avea 79.200Km,carte service si toate reviziile la MHS! A fost achizitionata de noua de la Bavaria Baneasa.

Probleme: De 3 zile cand deschid usile din telecomanda, usa fata pasager nu se deschide! Daca o deschid din interior si inchid din telecomanda se inchide.

 

Ieri am spalat masina iar la mersul inapoi oglinda dreapta nu a mai coborat!

 

Cam atat,

post-17770-0-85557600-1315815909_thumb.jpg

post-17770-0-07530100-1315815915_thumb.jpg

post-17770-0-56552500-1315815919_thumb.jpg

post-17770-0-74664800-1315816049_thumb.jpg

post-17770-0-35112100-1315816081_thumb.jpg

post-17770-0-54235800-1315816138_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Ieri am spalat masina iar la mersul inapoi oglinda dreapta nu a mai coborat!

 

Cam atat,

 

Sa o stapanesti sanatos. Foarte frumoasa.

 

Oglinda din dreapta coboara numai daca butonul de selectare a oglinzii pe care vrei sa o reglezi este in una din pozitii ( poate ti-ai reglat oglinda si nu ti-ai dat seama) .

 

Ia incearca.

Link to comment
Share on other sites

Oglinda din dreapta coboara numai daca butonul de selectare a oglinzii pe care vrei sa o reglezi este in una din pozitii ( poate ti-ai reglat oglinda si nu ti-ai dat seama) .

 

cu cateva optiuni de desing va arata super...imi place ca are un sistem audio mai bunicel.

 

oglinda se coboara la mersul inapoi cand butonul de reglare al oglinzilor este selectat pentru cea din stanga.

 

problema cu usa se rezolva,dar cu ceva bani...vezi ca era un topic pe aici...

Link to comment
Share on other sites

deci....bmw fara navi nu are farmec.eu zic ca depinde de gusturi....probabil nu a fost un criteriu navi in alegerea masinii,ca si la mine,c.sainz si multi altii...

 

daca avea navi business era aiurea ca nu avea profi..si tot asa

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Exact. Eu aleg oricand un BMW pentru comportamentul dinamic, pentru cum se conduce si se simte masina, nicidecum pentru existenta unui amarat de navi. Pentru gadget-uri, mii de leduri si luminite, ecrane peste ecrane, etc, exista oricand haudi !
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, imi place mult culoarea, faptul ca are xenon, trapa si volanul ala misto ! Pacat ca n-are navi si pachet M. :p

Pachet M am eu de vanzare, ramai doar fara navi :)

Anyway, s-o stapanesti sanatos si poate ma dai o tura cu ea si te dau si eu cu 320d. Sunt chiar curios cum merge un 320i :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am vrut cu navi si fara piele insa cand s-a configurat masina asta a optat pt un sistem audio mai bun , trapa, xenon si alte cateva si s-a renuntat la navi.

 

 

E posibil sa ma uit dupa pachetul M.

 

Pentru problema cu usa trebuie sa schimbi toata piesa ce include si motorasul de deschidere.

Am sa o las putin poate isi revine. La inceput nici nu inchidea nici nu deschidea, acum a inceput sa inchida, de ieri!

Edited by Alexx-22
Link to comment
Share on other sites

am vazut si eu masina saptamana trecuta.frumoasa,pacat de motorizare....consum mare pt ce ofera.

 

sa o stapanesti sanatos .

Multumesc.

 

Asta a fost singurul lucru cand am ales masina, nu conta daca e diZel sau benzina. Sunt zile cand fac 8 km, zile in care fac 20 sau 30, nu am drumuri regulate zilnic deci nici consumul nu ma intereseaza la ea,poate este un minus la un drum de Spania...! Imi place diesel-ul pt cuplu...!

 

Nu am mers cu 2.0i dar 150 ar trebuii sa fie ok. masina e foarte frumoasa,iar culoarea e preferata mea.

Pt. Bucuresti sunt ok sau daca nu vrei sa impresionezi 2-3 fete...! Momentan este masina pe care mi-o permit, om vedea prin 2013 pe la sfarsit cum e cu preturile la 5 series 2010!

Link to comment
Share on other sites

Raman la ideea mea cu navi... stiu, sunt incapatanat. Eu tot timpul voi fi PRO-optionale. MihaiC a observat deja. :)

 

Si tu esti unul ca mine care sustine ca bordul la E90 e urat rau fara navi ?:) La E46 mai mergea fara navi...era aceeasi forma acolo, dar la E90...urat rau bordul fara navi :D Corect ?:)

 

Frumoasa pielea, ca uitasem, scuze. Chiar, cati cai are? 150 sau ?

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Un pret ne poti spune te rugam. Pe mine unul chiar ma bate gandul sa o schimb pe a mea, si vreau sa ma orientez exact catre ce ai tu + neaparat pachetul M interior exterior. :)

15.000euro (cerea 15.500) In acest pret a intrat: Cauciucuri runflat GY r17 vara , noi. Cauciucuri iarna runflat GY! Un set de covorase interior iarna noi, lasate in portbagaj! Plinul facut, un CD cu Michael J. Rovinieta platita pe 1an! Probabil daca alegeam una adusa din Germania pretul era altul!

 

Pretul de achizitie a fost de 41.000euro, achitata integral la AB!

 

Am vrut sa ma duc eu in Germania sa o cumpar iar la 70-80k km, 2007 , jante r17 si ce mai are masina era la vreo 13500-14000! Drumul si taxa auto...tot acolo sau mai mult.

 

In spate masina este noua, nu cred ca a stat cineva de 10 ori iar in fata la pasager la fel! A fost masina unei directoare de la o companie america iar acum si-a dat comanda tot de un 3rd 320d!

 

 

 

Frumoasa pielea, ca uitasem, scuze. Chiar, cati cai are? 150 sau ?

Multumesc. Da , 150.

Edited by Alexx-22
Link to comment
Share on other sites

Acum chiar nu vreau sa fiu carcotas sau ceva, dar 15000 pentru o benzinara, mie mi se pare cam mult. Km cred ca are putini...cati are? Dar totusi...

 

150 de cai zici...sunt curios care pe care intr-o liniuta, ceva :) Bine, pe autostrada, ceva :)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

150 de cai zici...sunt curios care pe care intr-o liniuta, ceva :) Bine, pe autostrada, ceva :)

 

i:

Max. Power: 150.1 PS / 148 bhp / 110.4 kW @ 6200 rpm

Max. Torque: 200.0 Nm / 148 ft.lb / 20.4 kgm @ 3600 rpm

Acceleration: 0-100 km/h in 9.00 seconds

 

d:

Max. Power: 163.2 PS / 161 bhp / 120.1 kW @ 4000 rpm

Max. Torque: 340.0 Nm / 251 ft.lb / 34.7 kgm @ 2000 rpm

Acceleration: 0-100 km/h in 8.40 seconds

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.