Jump to content

US LIGHT MODUL


bau park

Recommended Posts

De multa vreme doream sa-mi fac bavarezu american.cred ca da mai bine optic.nu doream improvizatii(rupturi,gaurit,izolier verde sau rosu aiurea,etc..) recent am gasit pe e-bay.de asa ceva.da-ti cautare "US Standlicht Blinker Module".

daca mai exista un topic identic rog un moderator sa-l stearga pe acesta.

 

 

PS:VREAU SA-MI SCHIMB FARURILE SI PREFER CEVA NOU CU CCFL SI GEAM NEGRU.SPER SA MA POATA AJUTA CINEVA CU UN SFAT.E39 2001

 

MULTUMESC!

Link to comment
Share on other sites

Daca ai angels-eyes, nu are rost, pentru ca semnalizarea este si pozitie si atunci cand vei semnaliza, iti vor clipi si inelele. Eu am avut E46 de US si singura solutie a fost sa pun angels-ul pe faza scurta.

 

Mare improvizatie sa tragi un bec mic in semnal, legat la cel de pozitie.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

WLF la E90 de exemplu care e diferenta intre unu de europa si unu de america ?

 

La ala de america ii sta semnalizarea aprinsa? si cand dai semnal cum faci ?

 

in link-ul de mai jos poti vedea cum colegul " edy1092 " si-a facut asa ceva pe masina si poti vedea cum functioneaza.

45% stau aprinse doar pe fata impreuna cu pozitia (angel eyes)... ... oar cand folosesti semnalele stanga / dreapta se aprind 100% .

 

http://www.youtube.com/user/edy1092#p/u/20/-ujUzvwom-I

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce improvizatie a facut dar nu imi place deloc, e degeaba!

 

Pe mine ma intereseaza ce trebuie sa modifici ca sa fie exact ca una de SUA, OEM. Nu cu folie galbena pe semnal, sau alte improvizatii aiurea.

 

Am cautat pe net si toti care au facut operatiunea asta, au facut tot felu de improvizatii aiurea in tramvai, au tras un fir de nu stiu unde, au bagat nu stiu ce bec acolo fortat etc.

 

Am vazut un E90 si un E70 de SUA si lumina galbena e foarte inchisa si puternica, nu cum are E46-ele din linku tau.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce improvizatie a facut dar nu imi place deloc, e degeaba!

 

Pe mine ma intereseaza ce trebuie sa modifici ca sa fie exact ca una de SUA, OEM. Nu cu folie galbena pe semnal, sau alte improvizatii aiurea.

 

Am cautat pe net si toti care au facut operatiunea asta, au facut tot felu de improvizatii aiurea in tramvai, au tras un fir de nu stiu unde, au bagat nu stiu ce bec acolo fortat etc.

 

Am vazut un E90 si un E70 de SUA si lumina galbena e foarte inchisa si puternica, nu cum are E46-ele din linku tau.

e normal sa se vada mai galbena lumina. ei au alte faruri. atasez 2 poze faruri usa vs europa

post-48071-0-04756600-1316757514_thumb.jpg

post-48071-0-89410300-1316757532_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce improvizatie a facut dar nu imi place deloc, e degeaba!

 

Pe mine ma intereseaza ce trebuie sa modifici ca sa fie exact ca una de SUA, OEM. Nu cu folie galbena pe semnal, sau alte improvizatii aiurea.

 

Am cautat pe net si toti care au facut operatiunea asta, au facut tot felu de improvizatii aiurea in tramvai, au tras un fir de nu stiu unde, au bagat nu stiu ce bec acolo fortat etc.

 

Am vazut un E90 si un E70 de SUA si lumina galbena e foarte inchisa si puternica, nu cum are E46-ele din linku tau.

 

la e46 din link meu nu este cu folie pe semnal , asa este el galben, si nu a tras fire de nicaieri l-a facut pe cu un tester..

Link to comment
Share on other sites

Ceva timp in urma mi s-a ars un bec de pozitie,de la Angel eyes, si astfel mi s-a aprins semnalizarea,dar la o intensitate mult mai scazuta.Si pana am cumparat un nou bec,am mers fara Angel eyes,dar aveam semnalizarile aprinse. Dar Angel eyes e specific BMW ului. Asa ca mi-am montat LED Angel Eye si DRL pe ele. E super fain si sunt foarte multumit.Cu DRL si functia Auto nici nu mai stiu de cand am mai umblat la comutatoul de lumini... :D
Link to comment
Share on other sites

Ceva timp in urma mi s-a ars un bec de pozitie,de la Angel eyes, si astfel mi s-a aprins semnalizarea,dar la o intensitate mult mai scazuta.Si pana am cumparat un nou bec,am mers fara Angel eyes,dar aveam semnalizarile aprinse. Dar Angel eyes e specific BMW ului. Asa ca mi-am montat LED Angel Eye si DRL pe ele. E super fain si sunt foarte multumit.Cu DRL si functia Auto nici nu mai stiu de cand am mai umblat la comutatoul de lumini... :D

Fi te rog mi explicit ce e DRL de unde ai luat? si cm se monteaza?

Link to comment
Share on other sites

in link-ul de mai jos poti vedea cum colegul " edy1092 " si-a facut asa ceva pe masina si poti vedea cum functioneaza.

45% stau aprinse doar pe fata impreuna cu pozitia (angel eyes)... ... oar cand folosesti semnalele stanga / dreapta se aprind 100% .

 

http://www.youtube.com/user/edy1092#p/u/20/-ujUzvwom-I

 

unde vezi tu anfel eyes-uri pe e46le ala? poate sunt eu chior, dar nu vad nici un inel aprinzandu-se(nici faza scurta nici lunga)...

 

cam asa arata...

 

http://www.youtube.com/user/edy1092#p/u/7/e4RkQkBpR1M

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
de astazi am si eu!!! ii multumesc lui Robert_TAU. am avut drum prin buc si am zis sa imi fac si eu masina de US, chiar daca e 316 :)) ps masina mea a avut pachetul de semnale fata-spate albe si mi le-am luat eu galbene "in cinstea" modelelor US :) merci Robert_TAU inca o data
Link to comment
Share on other sites

am si eu o intrebare. am pus pe e46 NFL lampi spate de FL. si din cauza calculatorului de confort, cred, imi stau aprinse cam ciudat, adik stau si becurile de pe stopul pe frana aprinse la o intensitate mai mica... gen C classe 2009 2010. exista vreo posibilitate sa le codez cu NCS Expert sa stea aprinse normal (cele 2 de jos, respectiv becul care se aprinde pe ceata, cel de pe portbagaj)? mentionez k am ceata dubla.

merci anticipat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.