Jump to content

Profilul Politistului Român


Ziggye

Recommended Posts

Ai tu impresia ca se poate sa dai spaga fara sa te umilesti.

 

Impresii gresite ai tu amice. Eu chiar n-o consider umilinta, zau. Umilinta ar fi daca mi-ar cere si as fi obligat sa dau. Nu daca dau ca vreau, asta e serviciu contra serviciu :) Si e bine pentru toata lumea. Nu inghenunchez in fata lui, rugandu-l sa primeasca. Doar discut si ne intelegem. Daca e cazul. Daca nu, mai bine iau amenda si-l injur daca e arogant. Dar, daca e de treaba, de ce sa nu fiu si eu ?

 

Ma rog, fiecare cu ideile lui...eu nu mai dezvolt ca vad ca n-are rost :)

 

Lsati-l pe hornetb sa-si puna un halat batranesc pe el, uzat la coate, ca asa poarta inteleptii cand se duc la culcare.

 

PS: Hornetb, crede-ma ca nu ai nicio sansa daca vreau, pe bune, sa ne distram :)

 

Iti multumesc pentru grija cu halatul, esti deosebit si special...in felul tau :)

 

Asa-i, n-am nicio sansa, nici nu m-am gandit vreodata ca m-as putea compara cu tine :)

 

Stima si respect etern ! Seara faina :)

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca ai dat ca ai vrut si nu ca ti-a pretins, de fiecare data cand ai dat spaga politistului, metaforic vorbind, ai ingenunchiat in fata lui.

 

Daca tu consideri c-am "ingenunchiat"...eu nu consider nici macar c-am "ingenuncheat", pe bune :)

Si crede-ma ca nu-s genul care pupa in fund...nici ala care ingenuncheaza...dar nici mandria in exces nu-si are rostul.

Cand incalci zilnic zeci de reguli de circulatie, fie esti foarte "bazat", fie platesti, fie iti iei amenda.

Eu nu-s nici "foarte bazat", nici platitor in exces...sunt undeva la mijloc, adica gasim intelegere, cunosinte comune, prietenii, etc. Desigur, nu oriunde in tara si nu in toate cazurile. Dar in majoritatea.

 

Daca tu esti mai fericit considerand c-am "ingenuncheat" dand spaga, bine, fie ca tine, nu ma deranjeaza :) Prefer sa ajung foarte repede in foarte multe locuri, in orase si in afara lor, prefer sa nu stau in coloane ore in sir, etc.

 

Prefer, cum zici tu, sa "ingenunchez" si sa ma "umilesc" din cand in cand, astfel :) Ca vad ca-ti plac acesti doi termeni si ca asa vezi lucrurile. Deal, fie ca tine :) Sunt un ingenuncheat umilit :)

 

Bafta :)

Link to comment
Share on other sites

Hai ca m-ai prins cu o greseala de ortografie si o tot repeti obsesiv. Doar de asta te poti si tu atarna ca sa dai un raspuns. In rest, doar plasmuiri ale unuia care nu-si poate imagina existenta in lipsa spagii.

 

Ok. Minte-te in continuare. De fapt, te-ai usurat pe politisti de fiecare data cand i-ai spaguit, ai dreptate.

Link to comment
Share on other sites

In sect 1 si pe langa marile cluburi de fite circula vb ca merge cu 200ron,chiar daca este de permis,in cucuietii de munte probabil merge si cu 50ron,daca ar fi minimul in politie cel putin 3000ron cum a zis colegul mai sus,bag mana in foc ca nu ar mai fi atatia politisti corupti.

 

 

 

Cauta si tu pe google liste cu salarii pe judete,sunt trecuti pe functii insa fara nume,doar numerotati si cu banii incasati pe luna,ai sa vezi ca sunt sefi de sectie cu 18-1900ron/luna,in localitatea respectiva cu siguranta ala de pe MCV are putin.

 

Eu nu vorbeam de salarii , ci de salariu + spor de noapte , de hrana , de pericol ..poate de aici confuzia.

Link to comment
Share on other sites

Mai pissi mai, sigur esti fata? Te comporti pe forum ca noi, scrii ca sofezi ca noi, iei amenzi ca noi, in centrul vechi chiar exista cateva parcari destul de mari, cea d ela cazarma 90 este mereu goala si costa 0.50 lei/ora, etc.

Vrem poza cu tine, sa ne convingem ce esti :p

 

 

centrul vechi din bucuresti.

 

nu cred ca eu sofez ca voi. probabil mult mai prudent si mai putin spectaculos.:)))

 

clar sunt femeie si asta am mai lamurit-o pe forum, ca nu esti nici primul nici ultimul care ma banuieste ca as fi barbat.

si nu draga kip, nu doresc sa fiu femeia-barbat. nici mkr nu mi doresc sa fiu barbat. jizaz...:)))

nu am poza cu mine, pentru voi.:p

 

In anumite situatii, nu este interzis, dimpotriva, este obligatoriu!(traim in romania doar).

La mine in oras, precum si la pissi, singura linie de tramvai face parte din banda de mers, chiar intr-o intersectie, adica semnele te obliga sa mergi pe ea.

Probabil la asta se referea pissi, cand scria ca se merge pe linia de tramvai, probabil nu cunoaste semnele de circulatie din zona respectiva.

 

 

probabil, dar nu sigur.

nu mai specula.:))

 

Chiar daca ai dat ca ai vrut si nu ca ti-a pretins, de fiecare data cand ai dat spaga politistului, metaforic vorbind, ai ingenunchiat in fata lui.

 

 

 

asta ai scos-o din putzul gandirii?:)))))))

Link to comment
Share on other sites

Cum asa? Cadou?

 

 

 

NU, si nici de ironie nu e nevoie. Pur si simplu nu sunt tont si stiu sa-mi rezolv singur problemele, fara sa ma umilesc si sa dau mita.

Bai, mor cand va aud. Bam bam, is tare dau, dreg, ma descurc, fac, is mEz. Sun pe cineva. bam bam, politia e dusmana mea.

 

De ce mama dracului nu recunoaste lumea ca, in proportie de 99%, ASTIA NE OPRESC CAND FACEM CEVA NEREGULAMENTAR????

da cadou.cate un iphone 4.dupa cum vb cred ca mergi cu masina doar duminica si atunci din 50 nu o scoti.

Link to comment
Share on other sites

De ce mama dracului nu recunoaste lumea ca, in proportie de 99%, ASTIA NE OPRESC CAND FACEM CEVA NEREGULAMENTAR????

Ai pus punctul pe i

 

Plus ca Politia NU inseamna exclusiv rutiera... Mai sunt si altii, care nici macar nu sunt la vedere, deci nu au contact cu "contribuabilul" ;)

Link to comment
Share on other sites

mister XXL, a incerca sa faci lumea sa inteleaga ca, totusi, militia INCA MAI ARE unul din aparatele compuse din cei mai capabili oamini din tara asta, este o treaba de Sisif. Si grea si inutila. Sistemul e mai prost decat cei (ca exista si din astia) mai prosti care-l alcatuiesc.

 

PS: am scris asa de mare poate, totusi, ramane in cap vreunui forumist capabil plus pe harta cand e oprit, sa-si admita singur c-a gresit: vorba dulce mult aduce...

Pentru ca, de ce sa nu recunoastem, mai toti devenim extraordinar de agresivi cand ne opreste un echipaj de circulatie si, in realitate, si oamenii aia is satui de astfel de opriri cade mere acre...

 

 

PS: sa stiti ca si eu am fost fript aiurea, din razbunare. pe de alta parte, m-am expus ca un ghital unui tont.

Edited by Similea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.