Jump to content

Schimbare difuzoare bmw e46 320d NFL


KYL

Recommended Posts

Salut ,

Vreau sa schimb toate difuzoarele masinii adica fata,spate si tweetere.

 

Cele pe:

fata -13,00 cm

spate -16,50 cm

tweetere- n-am aflat dimensinea inca, poate mi-o spuneti voi :)

 

Ce difuzoare imi recomandati, fara a face alte modificari?

 

Am cd-playerul bussines original pe masina.

Link to comment
Share on other sites

Dls, Hertz,Alpine dar sa fie pe 2 componente..

poti te rog sa-mi recomanzi ceva de pe site-ul be-loud.ro in suma maxima de 400 ron?

 

poti te rog sa-mi recomanzi ceva de pe site-ul be-loud.ro in suma maxima de 400 ron?

eu ma gandeam la astea sa le pun pe fata

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_auto/Ground_Zero/Coaxiale/GZIF_5203X/ incap fara modificari?

 

si astea http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_auto/Ground_Zero/Sisteme/GZTC_16MK2/ spate.

Edited by KYL
Link to comment
Share on other sites

deci eu am vazut 2 cazuri:

 

1. e46 sedan nfl cd original, fata: helix 16,5cm, spate stock se auzea mai mult decat ok. a vandut masina pana sa vad si spatele.

2. e46 sedan nfl hu pioneer, fata jbl 636gts ( cam slabe) si focal 165cvx spate cu intarituri cu mdf. avand in vedere ca e masina mea ..nu pot si chiar asa obiectiv.,..:)) dar schimbarea e majora - spre bine...:p

 

parerea mea este sa ii iei un sistem de la helix pe fata de 16,5( se monteaza usor de cineva priceput- se taie putin in panoul de usa) si ai o schimabre notabila.

restul depinde de tine.

Link to comment
Share on other sites

deci eu am vazut 2 cazuri:

 

1. e46 sedan nfl cd original, fata: helix 16,5cm, spate stock se auzea mai mult decat ok. a vandut masina pana sa vad si spatele.

2. e46 sedan nfl hu pioneer, fata jbl 636gts ( cam slabe) si focal 165cvx spate cu intarituri cu mdf. avand in vedere ca e masina mea ..nu pot si chiar asa obiectiv.,..:)) dar schimbarea e majora - spre bine...:p

 

parerea mea este sa ii iei un sistem de la helix pe fata de 16,5( se monteaza usor de cineva priceput- se taie putin in panoul de usa) si ai o schimabre notabila.

restul depinde de tine.

 

ms de raspuns dar nu este tocmai on topic.

eu vreau sa schimb doar difuzoarele cu altele care sa incapa fara modificari ulterioare(hai o gaura de prindere mai merge , dar nu sa stau sa fac decupaturi si alte improvizatii)

Link to comment
Share on other sites

atunci fara modificari intra helix de 13 pe fata....nu am asculta dar eu asta o sa-mi pun. apropo ca idee jbl alea 636gts sau gto intra fara nici o modificare.:) deci sunt si de 16,5 care intra. DInc e am masurat eu adancime maxima de 5 cm.

 

Salut,

pe fata intra 13 fara sa modificari majore dar nici bass prea mult nu o sa ai.Helix sunau ok chiar foarte bine dar adu-ti aminte ca atrebuit sa taiem partea din spate pentru acele rezultate :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

eu mi-am pus subwoofer sa dau un efect de bass subtil si sunt multumit insa acum vreau sa schimb tweeterele... poate mai tarziu si celalalte boxe. Am avut un leon 1m si se auzea superb sistemul audio stoc, nu stiu cum pe bmw se aude asa slab Edited by ebenize
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.