Jump to content

DVD Road Map Europe Professional 2012


Recommended Posts

e foarte simplu ce ai de facut cu inpa...intra in main menu ca in imaginea alaturata si de acolo dai f2(identification) si f3(user information field).ti se vor deschide 2 tabele.

 

1. la identification vei vedea modulele identificate de inpa la tine pe masina,zb-ul precum si data ultimului update de soft pe modulele tale.

2.la user information field vei vedea part.number-ul modulelor sw,etc...

 

vezi acolo care-i treaba si spune-ne si noua sau pune ceva printscreen-uri...

 

bafta

 

post-25026-0-42131000-1320331699_thumb.gif

 

Sunt mai multe variante unde apare CCC si nu stiu exact ce sa aleg..

 

Car Communication Computer CCC

Car Communication Computer Application

Audio System Controller CCC

Antennentuner CCC

 

Am intrat la Car Communication Computer CCC si am facut printscreen.

 

Nu stiu de ce apare CCC E60 .. eu am e90.. sau poate e alt cod si nu are legatura cu modelul masinii.. poate iti dai tu seama mai bine din imagini.

 

Nu stiu cum apare la tine Main Menu.. la mine cand selectez masina imi apare asta

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt mai multe variante unde apare CCC si nu stiu exact ce sa aleg..

 

CCC-ul este un ansamblu de 5 module diferite;deci ai ales bine....

 

 

Nu stiu de ce apare CCC E60 .. eu am e90..

 

apare asa deoarece si la E60 si la E90 ansamblul programelor CCC este identic(adica fisierele aferente celor 2 modele sunt la fel);nu avea rost sa pui 2 denumiri diferite la aceleasi fisiere;

 

--la prinscreen-urile puse de tine lipseste cel mai important print-screen si anume cel cu data ultimelor actualizari ale modulelor,precum si zb-ul.

 

cauta in inpa pana gasesti ceva de genul asta si pune printscreen.(pe ultima coloana la Date poti vedea data ultimelor actualizari(update) al modulelor);ca in imaginea alaturata....

 

post-25026-0-06064400-1320475250_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

mi-am facut dvd-ul cu harta pe 2012, , l-am pus pe masina si a mers. adica imi citea dvd-ul insa nu am simtit nici o diferenta fata de cel vechi (2010). cel putin la meniu, la harta nu prea am umblat. si nu mi-a cerut sa fac chestia aia cu shut down pt 5 min. cel pe 2011 nu mergea deloc, adica daca il puneam mi se reseta tot CCC-ul
Link to comment
Share on other sites

asa e,e problema tehnica...:)

 

 

 

asta spuneam si eu

 

sper ca acum te-ai lamurit ca spuneai prost...macar acum in ceasul 12...problema este de la discuri proaste / lentile obosite / metode proaste de scriere / softuri de scriere...in alta ordine de idei metoda cu "scriere la viteza cea mai mica" este paguboasa in cele mai multe cazuri, viteza de scriere se alege in functie de unitatea de scriere si media folosita (cd/dvd)

 

spor la treaba

Link to comment
Share on other sites

vorbeam de versiunea 2011 care nu merge fara update de soft :)

 

edit:adica ca sa nu fiu inteles iarasi gresit:doar de la un ilevel merge 2011...in ceasul al-12-lea GMT :))

Edited by severus_phantom
Link to comment
Share on other sites

 

p.s. merge si 2011...

 

 

 

edit:adica ca sa nu fiu inteles iarasi gresit:doar de la un ilevel merge 2011...in ceasul al-12-lea GMT :))

 

acuma ca sa-ti fac pe plac:poate fi si lentila cu si/sau fara update de soft,sau poate fi motorasul de la dvd stricat :suicide: :LMAO:

Edited by severus_phantom
Link to comment
Share on other sites

acuma ca sa-ti fac pe plac:poate fi si lentila cu si/sau fara update de soft,sau poate fi motorasul de la dvd stricat :suicide: :LMAO:

 

nu e ca sa-mi faci pe plac e o realitate, si nu vad de ce te tavalesti de ras...motorasul DD de la unitate chiar se duce in timp...fara sa constientizezi ai spus un adevar :)

Link to comment
Share on other sites

mai sus spuneai ca e o problema de lentila...adica sa inteleg ca lentila citeste 2012 si nu poate citi 2011?

 

 

fara sa constientizezi ai spus un adevar :)

 

da asa e,sunt in transa si nu constientizez ce zic...poate vorbeste Tesla in locul meu :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

mai sus spuneai ca e o problema de lentila...adica sa inteleg ca lentila citeste 2012 si nu poate citi 2011?

 

nu, citeste un tip de disc scris intr-un anume mod pe un anume inscriptor si nu citeste alt disc de alt tip scris in alt mod pe alt cititor, ca sa nu mai spun ca 2 discuri identice scrise de acelasi inscriptor in acelasi mod cu acelasi continut se pot scrie diferit...dar banuiesc ca sti deja asta dar ai omis

 

 

da asa e,sunt in transa si nu constientizez ce zic...poate vorbeste Tesla in locul meu :LMAO:

 

sincer, am mari indoieli (treaba cu Tesla)

Link to comment
Share on other sites

ei vezi zeronoo incet incet te aproprii de adevar:treaba cu inscriptoarele alea si citirea dvd-urilor se face prin update de soft :),nicidecum prin inlocuirea lentilei :)

 

este ca si cum activezi citirea mp3 la un cd/dvd :)

Link to comment
Share on other sites

Din expunerea ta de mai sus,documentata dealtfel,m-ai convins:lentila e de vina si/sau inscriptorii dvd-ului...deci de acuma inainte ,cand nu citeste decat harta 2012,(sau nici aia din cauza inscriptorilor,sau a vitezei de scriere)iar la harta 2011 se reseteaza,stiu ce am de facut:schimb lentila :))
Link to comment
Share on other sites

Am si eu o nelamurire: am un BMW E91 (cel din semnatura) cu navigatie mare, professional. Pana acum am avut navigatia pe un DVD, cel de 2007. Am facut rost de varianta de 2010 si a mers perfect. S-a updatat ok. La varianta de 2012 care e pe 3 DVD-uri cum se face? E ok daca bag direct DVD-ul Nr. 3? Sau trebuie sa le scriu pe toate si apoi sa pun DVD-ul 1, apoi 2 si apoi 3?
Link to comment
Share on other sites

Am si eu o nelamurire: am un BMW E91 (cel din semnatura) cu navigatie mare, professional. Pana acum am avut navigatia pe un DVD, cel de 2007. Am facut rost de varianta de 2010 si a mers perfect. S-a updatat ok. La varianta de 2012 care e pe 3 DVD-uri cum se face? E ok daca bag direct DVD-ul Nr. 3? Sau trebuie sa le scriu pe toate si apoi sa pun DVD-ul 1, apoi 2 si apoi 3?

 

 

e de ajuns sa pui doar DVD 3, cel cu Eurpa de Est

Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu o mai lungim prea mult:

 

Tot ce am scris eu in aceste posturi legate de navigatia pre 03.2007 si 2011 sunt chestiuni clare. Se pot gasi in topicurile respective dand un simplu search.

 

Este clar: unele modele pre 03.2007 au ceva probleme de a folosi 2011. Probleme de compatibilitate si nu de uzura

 

Nu mai continuati cu presupuneri de genul "nu citeste DVD-ul" deoarece pe langa faptul ca nu asta este cauza resetului, necitirea corecta a acestuia duce la un alt tip de eroare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.