Jump to content

salve e36->e46


Marc

Recommended Posts

Salve. Recent mi-am schimbat masina, am trecut de la e36 318TDS 90CP 1997(pe care lam achizitionat pe 30noiembrie 2010) la e46 320D 156CP 2000(resoftata la AC Schnitzer in Germania, asa zice fostul propietar). Vreau sa multumesc tuturor celor care mau ajutat cu raspunsuri si rezolvari la fosta masina, de care sincer va spun am fost foarte multumit si care m-am despartit foarte greu. Inafara unor probleme, teoretic minore (vasc, curele de accesori, garnitura pompa de injectie, condesator monofarad de la climatronic). Voi atasa cateva poze cu fost iubire si acu cu viitoarea. Noua masina se afla intr-o satre tehnica f buna, si extetica int/ext la fel.

 

As vrea sa imi pun acelas jante bbs 225/45/17 si pe noua masina. Imi plac la nebunie.

http://imageshack.us/photo/my-images/812/p1010009w.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/822/p1010011b.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/7/p1010013xdg.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/97/p1010017qk.jpg/

 

PS: Imi e dor de ea. :(

post-40309-0-96511600-1318545799_thumb.jpg

post-40309-0-32145100-1318545810_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ce urat ai tiganit-o cu pleoapele...

 

Pleoape DUPA PAREREA MEA reprezinta in trafic un statement gen: Sunt un pusti cordit/imatur.

 

bine ca nu suntem toti de aceeasi parere ca tine.si adolf avea niste prejudecati...

 

on: arat f bine masina, dar mie nu imi place eleronul, e din alt film, se poate mult mai bine.sa o conduci sanatos si fara incidente!

Link to comment
Share on other sites

Tu ai spus-o, eu nu te contrazic.

 

 

 

On-topic. Depinde de gusturile fiecaruia, mie imi plac oglinzile. Nu imi place eleronul si pleoapele, dar nu consider ca a tiganit masina. Departe de asa ceva.

Si mie imi plac TIPUL asta de oglinzi, dar nu astea, se vad a fi niste plastice de prost gust ... de-asta am zis de oglinzi ... la pleoape nu am nici o parere ... in final, important e sa-i placa lui, si atat!

Link to comment
Share on other sites

Ce s-a intamplat rain, a cedat lumea in topicul iPhone 4S si ai ramas singur peacolo?

 

Nu am spus ca e frumos, doar ca sunt multi pe aici care nu pot sa conceapa altceva decat OEM.

 

OEM e original equipment manufacturer. Deci e corect si asa. Stii vorba: " Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul " ?

Edited by Gearhead
Link to comment
Share on other sites

Deci esti si fudul ? "peacolo" se scrie altfel in limba romana, dar presupun ca nu gramatica este punctul tau forte. M-ul de la manufacturer nu isi are rostul in contextul "original equipment", mai documenteaza-te. Hai ca incepem cu off-ul si nu e bine.
Link to comment
Share on other sites

Salve, masina asa am luat-o. Poza cu ploape e facuta de mine, cealalta era facuta de vanzator si postata pe saitu de vanzare. Nici eu nu ma inebunesc dupa ploape, eu pe pisoi nu mi-am pus, elenorul la fel nu-mi place, dar cred ca ramane gaura pe porbagaj daca il dau jos si trebuie refacut si n-am momentan bani : D dabia incerc sa fac rost sa o inmatriculez. Oglinzile imi plac : D , oglinda dupa pa dreapta cred ca sa matuit ca numai are stralucire culoarea. O sa pun si poze cu interiorul cat de curand. Alexxx asa am luat-o, ,masina merge ceas, interiorul e tipla, ext arata destul de bine. Ceea ce nu-mi mai place mie sunt stopurile fumuri dupa spate, dar dupa cum am zis: fonduri 0. :D Va multumesc pentru pareri, admirati si reprosuri. :D

 

PS: as vrea sa-i pun pilot automat, comenzi pe volan, calculator de bord, un cd-radio original(deoarece am casetofon), si evident gentile pe 225/45/17 BBS : D ca dupa pisica.

Link to comment
Share on other sites

Ai facut o mare greseala sa spui ca ai fonduri 0. Moralistii iti vor spune acum ca ti-ai luat o masina pe care nu o poti intretine.

 

@rain: ai fost pe aproape, insa era vorba despre tine. Referitor la gramatica, nu cred ca a fost o eroare asa grava si poate ca nu e punctul meu forte cum sigur nu e nici al tau sau al multor altora.

 

OEM se refera atat la producator cat si la produs. OEM se poate utiliza si sub forma: Original equipment from manufacturer. Si nu o spun doar eu.

 

De ce mai urmeaza sa te legi, aranjarea in pagina?

Edited by Gearhead
Link to comment
Share on other sites

Lasa-l ca vorbeste aiurea, felicitari pentru achizitie, tu stii mai bine ce iti poti permite si ce nu.

@gearhead, de unde stii ca gramatica nu este punctul meu forte? apreciez oricum faptul ca iti recunosti greselile, m-ai surprins placut.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am spus ca nu si-o permite, mai citeste o data.

 

@Marc: normal ca te vei pune pe picioare, in Romania pentru mai toate lucrurile trebuie sa faci sacrificii. Doar ca multi pe bmwclub nu inteleg asta si nici nu au cum, primind totul de-a gata.

 

@rain: Cedez primul, nu ma mai cobor sa iti explic ce si cum, pentru ca ma bati cu experienta ;)

Edited by Gearhead
Link to comment
Share on other sites

@gearhead, de unde stii ca gramatica nu este punctul meu forte? apreciez oricum faptul ca iti recunosti greselile, m-ai surprins placut.

Se pare ca m-am inselat ... ai vrut sa pari altceva, dar te-a tradat caracterul ... vezi ca sunt deja 3 care te contrazic ... sa fie restul prosti, iar tu ala destept ?! i wonder ..

Edited by rain
Link to comment
Share on other sites

Se pare ca tu nu ai inteles postul lui cefi. OE si OEM sunt aceleasi produse, dar in ambalaje si preturi diferite. Iar ceea ce am spus eu despre eleron, ca e OEM, sta in picioare. OEM se refera si la produs.

 

@rain

Stii de ce mi-am dat seama? Ca ma intereseaza cu muuuult mai mult din ce lemn e facut biroul la care stau acum decat parerea ta. Cert e ca nu ma intereseaza parerea unuia dintre cei mai colerici oameni de pe bmwclub.

Edited by Gearhead
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.