Jump to content

Aston Martin la 300km/h


c.sainz

Recommended Posts

Ieftina amenda, imi aduc aminte ca anul trecut l-a luat radarul pe unu cu un SLS AMG in Elvetia cu undeva in jur de 300km/h si acolo amenda cica e in functie de averea pe care o ai, si amenda nu a fost nici mai mult nici mai putin decat 900.000 euro.

 

LE: am gasit..

 

http://www.automarket.ro/stiri/elvetia-amenda-de-1-milion-de-dolari-pentru-o-viteza-de-290-kmh-32404.html

 

http://www.masini.ro/stiri/noutati-auto/amenda-de-1-milion---pentru-viteza-de-290-km-h-in-elvetia/11503/

Edited by Lucenzo
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare normal! Doar la noi e tragedie cand te amendeaza! Oricum, amenzile sunt prea blande in Romania; de aceea se si intampla atatea pe sosele! (nu e SINGURUL motiv, dar e unul dintre ele)

 

 

mie mi se pare penibil ca politia sa stea pe youtube sa dea amenzi cu ...nimic concret ca date

 

Deci, e penibil sa amendezi asta? Dar e ok sa o faci?

Link to comment
Share on other sites

l-a luat radarul pe unu cu un SLS AMG in Elvetia

in Elvetia e grav cu viteza...

 

la nemti e viata !

 

 

Deci, e penibil sa amendezi asta? Dar e ok sa o faci?

 

da.

 

de ce se mai scot masini cu sute de cai daca nu trebuie sa mergi mai tare de 120 ..sunt suficiente masinile 1.0 sau smarturile 0.6 pt viteza asta dry.gif

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

lasa-l myx , ca d-aia si-a facut resoftare la masina ,ca sa mearga cu 50 in oras ,90 afara si cu 130 pe a1/a2...dry.gif

 

sainz, daca e lege nu-i tocmeala , tocmai d-aia ar trebui sa ne luam toti motoare de 1.0i

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

aha , deci esti genul care o arde cu 90 in afara orasului , in coloana , iar pe A1/ A2 mergi pe banda 1 cu 130..rolleyes.gif in oras nici nu se pune problema sa depasesti 50

 

E o problemĂŁ asta ? Nici eu nu merg cu mai mult de 50-70 in oras si in nici un caz cu mai mult de 100 in afara :)

 

Ar trebuii sa merg mai tare sau cum, cĂŁ nu ĂŽnțeleg :)

Link to comment
Share on other sites

E o problemĂŁ asta ? Nici eu nu merg cu mai mult de 50-70 in oras si in nici un caz cu mai mult de 100 in afara :)

 

Ar trebuii sa merg mai tare sau cum, cĂŁ nu ĂŽnțeleg :)

 

Pai, suntem .... gascani daca nu ...:laugh: Mi-as lua Tico, dar nu gasesc unul in mintile lui! (nerulat in Romania!)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oamenii au nevoi diferite, unii isi cumpara masini ( indiferent ca e 550i sau logan ) doar ca sa se deplaseze, pt transport, cei care au bani de 550i isi misca curu in 550i ca isi permit... in limita legala.

Si aia care merg sinucigas daca vreti sa le spunem asa, o fac de placere :D eu asa vad problema, cum nu avem un circuit ne adaptam pe strada.

Edited by Lucenzo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.