Jump to content

Aston Martin la 300km/h


c.sainz

Recommended Posts

sincer,mi se pare normala.acum vroia sa opreasca circulatia sa treaca o ambulanta.....un motiv intemeiat,zic eu...daca era un om intins pe sosea ce necesita ingirjiri medicale????

Presupui sau daca.Noi vorbim pe ce se vede nu?

 

sincer,mi se pare normala.acum vroia sa opreasca circulatia sa treaca o ambulanta.....un motiv intemeiat,zic eu...daca era un om intins pe sosea ce necesita ingirjiri medicale????

Presupui sau daca.Noi vorbim pe ce se vede nu?

Acum am vazut ca venea anbulanta

Link to comment
Share on other sites

Presupui sau daca.Noi vorbim pe ce se vede nu?

din ce se vede...vrea s aopreasca circulatia pt a trece o ambulanta....presupun.

in cazul de fata ce trebuia sa faca?

 

edit...acum m-am uitat pe tot ecranul la inregistrare si intr-adevar politistul le face semn sa treaca pe banda doi...oricum ar fi soferul seat-ului este un idiot.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Moama ce topic.

Eu zic sa spunem sarumana cu legile de la noi...

Faza e ca totusi consider ca daca esti prins doar depasind viteza legala si nu pui in pericol pe nimeni... esti ok.

 

Eu in oras merg cu 70 de obicei, limita in Gl pe mai toate drumurile e 60. Daca ma grabesc rau si traficul imi permite, o calc la 80.

In afara, undeva pe la 100~120 iar pe autostrada cam 140-160, la fel, depinde de trafic, radare, alea, alea.

 

Chestia e ca ma strecor printre altii fara sa-i deranjez cu ceva. Daca se poate trece, trec, nu, nu ma apuc sa-i dau flashuri si claxoane aiurea... dar stau in fundul lui (fig.) si de obicei se tireaza pe banda 1 ca e stresant si pentru el...

 

 

OT Puiute, te cam dai la Similea si te risti.

Link to comment
Share on other sites

dar stau in fundul lui (fig.) si de obicei se tireaza pe banda 1 ca e stresant si pentru el...

Aoleu, tu esti... d-ala!

 

Ontopic: Asta cu Aston-ul e penibil daca plateste amenda pentru atata lucru. Pai la noi se plimbau smecherii in Bentley la 300 Km/h prin localitate, nu pe autostrada. Au pus si filmul pe youtube. Le-a zis cineva ceva?

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se par mai penibile alea de pe autostrada. Imi aduc aminte, la putin timp dupa inaugurarea Gilau-Campia Turzii, am intalnit in 30 km 2 radare. Noroc cu statia. Pe drumurile aglomerate e risc mai mare de accidente, pt ca acolo apar zmeii care depasesc tot
Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar, starea drumurilor nu ma prea lasa nici pe mine sa calc tare acceleratia. Nici pe autostrada nu mai depasesc 130. Doar foarte rar, cand am liber in fata cat vad cu ochii, mai dau o talpa scurta pana trece de 200 dupa care o las pe liber sa ajunga iar la viteza legala si gata, intr-un minut mi-am satisfacut pofta de viteza excesiva. Cred ca am inceput sa imbatranesc. :rolleyes: Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.