Jump to content

CUMPAR BMW E46 COUPE, DOAR FACELIFT !


petreop

Recommended Posts

E46 318CI FACELIFT

 

*Faruri Bi-Xenon + adaptive

*Spalatoar faruri

*Clima

*Piele alcantara

*Pilot automat

*Comenzi volan

*4 geamuri electrice

*Oglinzi el. heliomate

*Computer de bord

*2 chei

*169.000km km reali

*Capacitate 1995CM3 ( impozit 180 ron )

*Putere 143CP

*Culoare mystic blau metalic ( de pe M3 )

 

 

*Jante 18" seria 7

*Pachet exterior COMPLET M-technic 2 OEM

*Bara fata spate praguri M-technic 2

*Scaune Recaro Sport Electrice cu Memorie

*Piele Alcantara

*Volan piele fina+perforata cusaturi de M

*Navigatie+bluetooth+carkit+camera pe retur

*Trimuri interior Black Glossy

*Shadowline

*Esapament 330i

*Folie 50% toata masina

*Cotiera fata+spate

*Inele ceasuri bord M3 aluminiu

*Grile Negru lucios

*Arcuri sport

*Stopuri pe LED

 

 

 

Schimbat de 4000 de km

 

ambreiaj - discuri ventilate si perforate - placute frana - bujii NGK - bobine de inductie - filtre si inca cateva mai marunte

Masina nu are nici o problema, motorul e cum trebuie.

 

 

PRET COMPLET 8500 E negociabil

 

Masina se poate vinde si cu urmatoarele schimbari:

schimbat navi cu cd player bmw original

schimbat bara spate M cu bara normala ( gata vopsita culoarea masinii )

schimbat praguri exterioare de M cu praguri normale ( gata vopsite culoarea masinii )

 

LA PRETUL DE 7000 E

 

Masina are carte service, este inmatriculata dupa 2007.

 

 

tel 0746 069 064

 

cateva poze

http://www.4tuning.ro/images/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E/e384c13536040bbbc0/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E.jpg

http://www.4tuning.ro/images/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E/6cebb13536058735d7/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E.jpg

http://www.4tuning.ro/images/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E/fb8a5135360703c731/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E.jpg

http://www.4tuning.ro/images/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E/a0fe713536088ee0ad/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E.jpg

http://www.4tuning.ro/images/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E/7f739135360a0f670d/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E.jpg

post-14414-0-18811400-1353141292_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ai vorbit despre masina din link-ul de mai sus?Azi ma duc si eu pe la el poate mergem impreuna

 

multumesc, pentru pont.

 

am fost, am vazut, am vorbit.

masina este ok, dar nu este ceea ce caut eu.

 

cautarile continua.

 

bafta !

 

E46 318CI FACELIFT

 

*Faruri Bi-Xenon + adaptive

*Spalatoar faruri

*Clima

*Piele alcantara

*Pilot automat

*Comenzi volan

*4 geamuri electrice

*Oglinzi el. heliomate

*Computer de bord

*2 chei

*169.000km km reali

*Capacitate 1995CM3 ( impozit 180 ron )

*Putere 143CP

*Culoare mystic blau metalic ( de pe M3 )

 

 

*Jante 18" seria 7

*Pachet exterior COMPLET M-technic 2 OEM

*Bara fata spate praguri M-technic 2

*Scaune Recaro Sport Electrice cu Memorie

*Piele Alcantara

*Volan piele fina+perforata cusaturi de M

*Navigatie+bluetooth+carkit+camera pe retur

*Trimuri interior Black Glossy

*Shadowline

*Esapament 330i

*Folie 50% toata masina

*Cotiera fata+spate

*Inele ceasuri bord M3 aluminiu

*Grile Negru lucios

*Arcuri sport

*Stopuri pe LED

 

 

 

Schimbat de 4000 de km

 

ambreiaj - discuri ventilate si perforate - placute frana - bujii NGK - bobine de inductie - filtre si inca cateva mai marunte

Masina nu are nici o problema, motorul e cum trebuie.

 

 

PRET COMPLET 8500 E negociabil

 

Masina se poate vinde si cu urmatoarele schimbari:

schimbat navi cu cd player bmw original

schimbat bara spate M cu bara normala ( gata vopsita culoarea masinii )

schimbat praguri exterioare de M cu praguri normale ( gata vopsite culoarea masinii )

 

LA PRETUL DE 7000 E

 

Masina are carte service, este inmatriculata dupa 2007.

 

 

tel 0746 069 064

 

cateva poze

http://www.4tuning.ro/images/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E/e384c13536040bbbc0/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E.jpg

http://www.4tuning.ro/images/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E/6cebb13536058735d7/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E.jpg

http://www.4tuning.ro/images/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E/fb8a5135360703c731/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E.jpg

http://www.4tuning.ro/images/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E/a0fe713536088ee0ad/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E.jpg

http://www.4tuning.ro/images/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E/7f739135360a0f670d/BMW-318-E46-Coupe-Facelift-M-Packet-7000E.jpg

 

 

multumesc, pentru oferta.

masina pare frumoasa din poze... dar asa cum scrie in topicul deschis de mine...

culoarea nu este cea dorita de mine.

 

din start... daca masina nu are culoarea: argintie, gri deschis, bleu, alba nici nu ma mai deranjez sa merg sa o vad.

 

bafta !

Link to comment
Share on other sites

multumesc, pentru pont.

 

am fost, am vazut, am vorbit.

masina este ok, dar nu este ceea ce caut eu.

 

cautarile continua.

 

bafta !

 

 

 

 

multumesc, pentru oferta.

masina pare frumoasa din poze... dar asa cum scrie in topicul deschis de mine...

culoarea nu este cea dorita de mine.

 

din start... daca masina nu are culoarea: argintie, gri deschis, bleu, alba nici nu ma mai deranjez sa merg sa o vad.

 

bafta !

 

cum arata culoarea "bleu"

masina mea este albastra pe romaneste , mystic blau codul

 

ar fi bine sa pui si un paletar exact cu codul de culoare care-l doresti

Link to comment
Share on other sites

cum arata culoarea "bleu"

masina mea este albastra pe romaneste , mystic blau codul

 

ar fi bine sa pui si un paletar exact cu codul de culoare care-l doresti

 

conform "dictionarului explicativ al limbii romane"

 

BLEU adj. invar., s. n. Albastru-deschis; azuriu. [Pr.: blĂś] – Din fr. bleu.

Sursa: DEX '98 (1998)

mai pe romaneste... albastru deschis ca cerul.

 

sau pe coduri de culoare originale, daca doresti.

 

Titansilber

Topazblau

Stahlblau

Stahlgrau

Grey Green

AlpinweiĂ

Silver gray

Laguanseca blau

 

pentru exemplificare foloseste link-ul: http://bmwccbc.org/resources/teile/BMW-current-colors.pdf

 

vizionare placuta !

Link to comment
Share on other sites

mie-mi place masina lui torelo ca aspect , in schimb nu are rost sa persiflam omul ca isi doreste nu stiu ce culoare . E ca la femei , fiecare cu ce-i place . Daca ar fi sa inteleg ceva coupeului ii sta mult mai bine cu o culoare deschisa . In fine , bafta la cautari . vezi ca a pus cineva linkul asta , masina e misto ,pretul e discutabil. http://www.autovit.ro/bmw-320-C26846137.html ,parca vroiai doar benzinar .
Link to comment
Share on other sites

mie-mi place masina lui torelo ca aspect , in schimb nu are rost sa persiflam omul ca isi doreste nu stiu ce culoare . E ca la femei , fiecare cu ce-i place . Daca ar fi sa inteleg ceva coupeului ii sta mult mai bine cu o culoare deschisa . In fine , bafta la cautari . vezi ca a pus cineva linkul asta , masina e misto ,pretul e discutabil. http://www.autovit.ro/bmw-320-C26846137.html ,parca vroiai doar benzinar .

 

 

multumesc, pentru link !

 

in alta ordine de idei...

"gura lumii, sloboda"

fiecare spune ce si cat il duce capul.

important este... sa nu jigneasca.

 

bafta !

Link to comment
Share on other sites

nu am vrut sa jignesc pe nimeni, nu asta a fost intentia.. si in nici un caz pe torelo a carui masina e chiar f misto si merita toti banii; m-am legat de jante pt ca mi se par f ciudate anumite cerinte ale deschizatorului topicului. nu inteleg de ce nu ar cumpara o masina cu jante de 18 (daca asta e problema)cand poti sa le schimbi ulterior, la fel nu inteleg de ce nu se duce in germania si nu isi ia o masina de la un dealer bmw - asa are garantia sigura (si poate singura) ca va cumpara o masina buna. la ce pretentii are el (e dreptul lui) ii va fi imposibil sa gaseasca o masina. o masina nerevopsita si fara urme de pietricele in bot e doar o masina adusa din D, asta egal samsari = km dati inapoi, carti de intretinere false si tot tacamul.

iar legat de starea tehnica la E46...pararea mea este ca oricat de ingrijit e in romania tot trebuie sa mai schimbi una alta destul de des. asta ca sa nu spun ca nu cred ca exista e46 perfect in ro. asa ca daca are cateva probleme minore cu banii de la 5,5 -6-7ooo pana la cat esti tu dispus sa dai il faci ca nou si ai garantia ca ai o masina buna.

dar cel mai bine, du-te in D si ia o masina buna cu garantie. daca nu poti, pune ochii pe una de la o reprezentanta, da-i cuiva 200 euro comision sa ti-o aduca si asta e.

Edited by asterix___
Link to comment
Share on other sites

Petreop ceea ce cauti tu se gaseste numai afara, aici nu vei gasi niciodata asa ceva.

 

Eu am cautat 1an jumate 330cd,era fantastica masina , am dat 14.500 pe ea dar a meritat toti banii.

 

De atunci nu am mai gasit nici una la fel ,deci fuguta in Germania fara frica de taxa ,asta daca chiar iti doresti o masina tipla. :thumbsup:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

nu am vrut sa jignesc pe nimeni, nu asta a fost intentia.. si in nici un caz pe torelo a carui masina e chiar f misto si merita toti banii; m-am legat de jante pt ca mi se par f ciudate anumite cerinte ale deschizatorului topicului. nu inteleg de ce nu ar cumpara o masina cu jante de 18 (daca asta e problema)cand poti sa le schimbi ulterior, la fel nu inteleg de ce nu se duce in germania si nu isi ia o masina de la un dealer bmw - asa are garantia sigura (si poate singura) ca va cumpara o masina buna. la ce pretentii are el (e dreptul lui) ii va fi imposibil sa gaseasca o masina. o masina nerevopsita si fara urme de pietricele in bot e doar o masina adusa din D, asta egal samsari = km dati inapoi, carti de intretinere false si tot tacamul.

iar legat de starea tehnica la E46...pararea mea este ca oricat de ingrijit e in romania tot trebuie sa mai schimbi una alta destul de des. asta ca sa nu spun ca nu cred ca exista e46 perfect in ro. asa ca daca are cateva probleme minore cu banii de la 5,5 -6-7ooo pana la cat esti tu dispus sa dai il faci ca nou si ai garantia ca ai o masina buna.

dar cel mai bine, du-te in D si ia o masina buna cu garantie. daca nu poti, pune ochii pe una de la o reprezentanta, da-i cuiva 200 euro comision sa ti-o aduca si asta e.

 

multumesc, pentru sfaturi !

 

ca sa-ti raspund la intrebarea: jante pe 18... cred ca stii si tu raspunsul.

jantele mari (17inch, 18 inch, 19 inch) subrezesc toate articulatiile, amortizoarele, servo si trenul de rulare

mai ales aici la noi in romania unde drumurile sunt asa cum sunt.

nu contest faptul ca arata foarte bine.

 

mai caut pana la sfarsitul anului 2012 aici in romania...

daca nu si nu, asta este... o sa merg in germania si am sa caut acolo.

sincer, mi-ar conveni mai mult sa nu pierd timp si bani cu deplarea pana in germania.

 

bafta !

 

Petreop ceea ce cauti tu se gaseste numai afara, aici nu vei gasi niciodata asa ceva.

 

Eu am cautat 1an jumate 330cd,era fantastica masina , am dat 14.500 pe ea dar a meritat toti banii.

 

De atunci nu am mai gasit nici una la fel ,deci fuguta in Germania fara frica de taxa ,asta daca chiar iti doresti o masina tipla. :thumbsup:

 

 

multumesc !

 

cred ca asa o sa fac daca nu gasesc aici pana la sfarsitul anului.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

multumesc, pentru sfaturi !

 

 

 

mai caut pana la sfarsitul anului 2012 aici in romania...

daca nu si nu, asta este... o sa merg in germania si am sa caut acolo.

sincer, mi-ar conveni mai mult sa nu pierd timp si bani cu deplarea pana in germania.

 

bafta !

 

 

 

 

multumesc !

 

cred ca asa o sa fac daca nu gasesc aici pana la sfarsitul anului.

 

hai ca mai ai o luna si te duci!

timpul se scurge repede.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salut,

 

caut in continuare un bmw e46 coupe facelift.

motorizare: max. 2000 cmc.

benzina sau diesel (nu conteaza).

nu sunt decat doua modele... bmw 318 ci sau bmw 320 cd.

culoare deschisa: argintiu, gri, bleu, alb.

stare tehnica: cat se poate de buna.

daca auziti sau vedeti ceva va rog, dati-mi de stire.

 

multumesc !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tare ghinionist mai esti...

Oferi o suma bunicica si nu ai nici mari pretenti, dar atunci cand cauti...

 

Iti urez succes :clover:

 

da, m-am convins.

din romania nu poti cumpara o masina second-hand buna.

 

toti vand pielea ursului din padure.

care mai de care... mai impecabile si mai bune, nelovite, nevopsite,

full-options, etc...

 

toata lumea spune "mergi in germania".

nu este chiar asa simplu, daca nu stii limba si nu cunosti pe cineva de incredere.

plus ca pierzi o gramada de timp si cheltuiesti bani inutil.

 

bafta !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.