Jump to content

piese originale


cornel320

Recommended Posts

am cautat pe forum un topic legat despre piesele contrafacute si cele originale dar nu am gasit asa ca am deschis un nou topic si sper sa fie de ajutor ...recent am schimbat placutele si discurile ATE si am tot cautat pe net cum imi pot da seama daca sant fake-uri sau originale si am dat peste un site unde se pot verifica codurile pieselor de la marii producatori de piese (luk , ina , fag , bosch etc) ...bagand codurile dupa cutii si holograma am descoperit ca placutele si discurile erau intradevar originale (produse de ATE) acesta este linkul http://interact.teccom-eu.net/tecidentify/ la site si sper sa fie de ajutor pt cei ce vor sa achizitioneze piese si sa fie siguri ca sant originale...codurile de piese nu functioneaza, doar seriile formate din cifre cu/fara litere aflate pe ambalaj sau piesa
Link to comment
Share on other sites

Foarte contrafacuta... a ajuns mai rau dupa 20k km decat cea originala dupa 250k km.

 

Am in plan o volanta mono-masa... vedem ce-o iesi :pardon:

 

 

pai nu ai cumparat-o cu garantie? daca pica, trebuia sa ti-o schimbe daca nu ai sarit de 18 luni

daca ai luat-o fara acte ( pretul mai mic este foarte atractiv :p) atunci ti-ai asumat riscul din prima secunda

cred ca ai luat varianta cea din urma, nu?

PS mai este o posibilitate ; poate nu ai schimbat si ambreajul

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

pai nu ai cumparat-o cu garantie? daca pica, trebuia sa ti-o schimbe daca nu ai sarit de 18 luni

daca ai luat-o fara acte ( pretul mai mic este foarte atractiv :p) atunci ti-ai asumat riscul din prima secunda

cred ca ai luat varianta cea din urma, nu?

PS mai este o posibilitate ; poate nu ai schimbat si ambreajul

 

Am bon fiscal la ea iar garantie cred ca ar fi avut 1 an, care aproape s-a cam dus plus ca, chiar daca ar mai fi in garantie ma costa iar demontatul, curierul, raman fara masina si in service nu o pot lasa pana s-ar rezolva garantia ... e suficient de complicat incat sa nu-mi bat capul... iar chiar daca mi-ar inlocui-o, mi-ar trimite una la fel, adica facatura si-o iau de la capat.

 

Ambreajul a fost schimbat si el odata cu volanta.

Link to comment
Share on other sites

Am bon fiscal la ea iar garantie cred ca ar fi avut 1 an, care aproape s-a cam dus plus ca, chiar daca ar mai fi in garantie ma costa iar demontatul, curierul, raman fara masina si in service nu o pot lasa pana s-ar rezolva garantia ... e suficient de complicat incat sa nu-mi bat capul... iar chiar daca mi-ar inlocui-o, mi-ar trimite una la fel, adica facatura si-o iau de la capat.

 

Ambreajul a fost schimbat si el odata cu volanta.

 

 

nu exista garantie 1 an ( 12 luni )

garantia este de 18 luni :)

Link to comment
Share on other sites

azi am cumparat volanta si ambreaj nou (pret 2000 ron toate) ...nu reusesc sa descrifrez codul de bare sa-l verific pe site acolo ..la placute a mers verificat ..la volanta si ambreaj e prea sters (dupa ambalaj) ....piesele par originale, stantate , coduri gravate cu laser lucioase ..luni le schimb ..sper sa fie ok totul ...le-am luat dupa volante-si-ambreaje.ro cu garantie 18 luni ...poate stie cineva ceva dspre ei daca a mai cumparat piese de acolo si a avut neplaceri ..toate bune Edited by cornel320
Link to comment
Share on other sites

ai luat-o de la baiatul din timisoara?ce probleme ai cu ea?

 

Nu a fost luata din tara... probleme: vibreaza masina, simt bataie in pedala de ambreaj, scutura masina la oprire + ca se aude un clank-clank la oprire, nu "prinde" bine la debraiere (cel putin comparativ cu altele)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.