Jump to content

Vand 540i e39


RFI

Recommended Posts

Vand Bmw 540i e39,an 1997,215.000 km reali,motor 4400cmc V8 286 CP,full options cu cutie de viteze automata.masina este impecabila din punct de vedere tehnic si estetic.

Dotari: - interior piele cu incalzire in scaune,bancheta rabatabila

- clima

- navi mk3 + tv pe ecran 16:9

- interfata usb cu mp3 player

- pilot automat

- geamuri electrice fata+spate

- servodirectie,abs

- xenon

Pretz: 5700 euro negociabil

post-24003-0-12669500-1323270460_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Copilrebel, nu-l cunosc pe vanzator si nici masina nu o stiu.

Ce pot sa imi dau cu parerea...la un astfel de motor, a intreba despre consum mi se pare chiar o copilarie. Cat despre interior, cam cum ai vrea sa arate o masina de 14 ani?

Bafta!

 

e o masina de 5000 de euro. nici la asta nu ai voie sa intrebi de consum?? io si de as fi miliardar in euro m-as interesa totusi de consumul masinii

Link to comment
Share on other sites

e o masina de 5000 de euro. nici la asta nu ai voie sa intrebi de consum?? io si de as fi miliardar in euro m-as interesa totusi de consumul masinii

 

Nu pot se cred ca posesorii sau admiratorii de BMW nu cunosc "semnificatia" consumului de carburant la o astfel de masina. Ma refer, la modul general, la BMW-urile cu motor mare (puternic). Pe bune, nu va dati seama ca acest consum este in functie de oras, ora de circulat in trafic, dar mai ales de "talpa" fiecaruia? Mi se pare neverosimil sa intrebi cat consuma un "tanc" ca asta. Devine penibil sau jenant. Cum vreti voi.

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

greseala mea ca am pus cuvantul impecabil,avand in vedere scaunele din fatza.problema e ca nu pot pune prea multe poze cu masina din cauza forumului.consum 18-19 L in oras(in Timisoara),11-12 L afara.Motorul merge foarte bine,deoarece la 180.000km l-am refacut(garnituri,semeringuri,rectificat chiuloase...).eu am cumparat masina asta in stare,foarte proasta si am refacut-o cap-coada,mai putin scaunele din fata :laugh: .din diferite motive,trebuie sa o vand.

post-24003-0-21341400-1323515938_thumb.jpg

Edited by RFI
Link to comment
Share on other sites

greseala mea ca am pus cuvantul impecabil,avand in vedere scaunele din fatza.problema e ca nu pot pune prea multe poze cu masina din cauza forumului.consum 18-19 L in oras(in Timisoara),11-12 L afara.Motorul merge foarte bine,deoarece la 180.000km l-am refacut(garnituri,semeringuri,rectificat chiuloase...).eu am cumparat masina asta in stare,foarte proasta si am refacut-o cap-coada,mai putin scaunele din fata :laugh: .din diferite motive,trebuie sa o vand.

Salut,

Ce ai patit la motor de a trebuit sa rectifici chiulasele? Probleme la distributie?? Vanos?

Link to comment
Share on other sites

cel care a avuto inaintea mea,a chinuito destul de mult.cand am cumparato,nu mergea in toti cilindrii si manca foarte mult ulei.a trebuit sa schimb semeringurile de la supape si atunci a trebuit sa rectific si chiuloasele si sa cumpar toate garniturile.in rest nu a avut probleme.acum nu mananca gram de ulei 5w40 in plus.

post-24003-0-59252100-1323548789_thumb.jpg

Edited by RFI
Link to comment
Share on other sites

greseala mea ca am pus cuvantul impecabil,avand in vedere scaunele din fatza.problema e ca nu pot pune prea multe poze cu masina din cauza forumului.consum 18-19 L in oras(in Timisoara),11-12 L afara.Motorul merge foarte bine,deoarece la 180.000km l-am refacut(garnituri,semeringuri,rectificat chiuloase...).eu am cumparat masina asta in stare,foarte proasta si am refacut-o cap-coada,mai putin scaunele din fata :laugh: .din diferite motive,trebuie sa o vand.

Am un E39 cu acelasi interior, ca si culoare ma refer, in aceeasi stare a scaunelor din fata.Masina mea tot din 97 este si nu pot sa-mi dau sema de ce se/s-au deteriorat atat de tare scaunele din fata.Cand am cumparat-o nu aratau atat de jalinic dar parca pe zi ce trece se distruge mai tare pielea aia si nu pot sa spun ca port haine care sa o zgarie sau sa o rupa cumva.Cred ca piele este foarte slaba calitativ, doar si atat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

masina este impecabila din punct de vedere tehnic si estetic.

 

banuiesc ca e o gluma, pielea aia de pe scaune a avut o viata mai grea decat o mama singura la 8 copii... este compromisa in totalitate, volanul e distrus, plasticele interioare arata ca dracu. Asta numesti tu impecabil estetic ? Lol, ce standarde ai.

Edited by Pole
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

am scris mai sus cami retrag cuvintele din punctul asta de vedere.cred ca au fost destule critici.as vrea sami scrie cei care vor sa cumpere masina.

Imi cer scuze ca sa ma bag in seama cu japta, dar la cum arata masina si la cat ceri pe ea, vei astepta mult si bine, sa te intrebe cineva ceva despre masina.

Stau si ma intreb cine dracu da pe praful asta 5500 de Euro pe un cazan de e39, care a fost aproape "omorat".

Un astfel de motor ar trebuie sa duca in mod normal cateva sute de mii de km (sa nu zic ~1 milion) fara probleme.

Bafta la vanzare !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.