Jump to content

Pierde Antigelul!


Recommended Posts

salut am si eu o problema...am cumparat masina de 2 sapt si :-s nam observat nicio scurgere pe sub ea...am fost am ridicato pe elevator si jos pe radiator se umezeste dar pe pamant nu se vede ca ar picura sau ar pierde...si mam uitat in vas si era nivelul foarte jos...sub minim...am completat pana la nivel(aprox 1 litru) si am mers aprox 20 de km si a scazut iar (in jur de 200 ml)...mentionez ca nu se vede nicio alta urma de scurgere...de la ce ar putea fi...a mai patit cinvea asa cva ?
Link to comment
Share on other sites

e posibil sa ai o fisura in radiator, la fel de posibil este sa ai probleme cu termocupla, eu am parte de ambele ,,bucurii,, insa cat timp merg cu ea pana in 4-5 mii de ture cel mult totul e ok, cand ii dau la liniutze sau o invart imi curge antigelul sub ea cand o opresc.vasul de expasniune este ok? nu se observa nimic la suprafata? cel mai sigur o pui pe un elevator si te uiti cu atentie .
Link to comment
Share on other sites

salut am si eu o problema...am cumparat masina de 2 sapt si :-s nam observat nicio scurgere pe sub ea...am fost am ridicato pe elevator si jos pe radiator se umezeste dar pe pamant nu se vede ca ar picura sau ar pierde...si mam uitat in vas si era nivelul foarte jos...sub minim...am completat pana la nivel(aprox 1 litru) si am mers aprox 20 de km si a scazut iar (in jur de 200 ml)...mentionez ca nu se vede nicio alta urma de scurgere...de la ce ar putea fi...a mai patit cinvea asa cva ?

Am avut si eu problema asta la un e46, 316i(vreo jumate de an). Unii au spus ca e de la cotul de plastic de dupa blocmotor(pe care l-am si comandat),insa cand a vrut sa-mi schimbe cotul respectiv mecanicul a gasit adevarata cauza a pierderii de antigel : -un furtun crapat (cel din spatele bloc-motorului care intra in cotul de plastic).Intrucat la inceput furtunul era crapat doar putin, nu se vedea pe unde pierde si fiind situat aproape de motor se evapora si nu vedeam pe unde curge,insa pana la urma i-am dat de cap.Asa ca verifica foarte bine toate furtunasele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.