Jump to content

sfat achizitionare e46 an 12.99 sau FL


geobeks

Recommended Posts

poate am exagerat cu extrafull , dar are f multe obt an 12.1999: scaune recaro semi-piele , intrior pe negru cu bandourile argintii , 6 air bag , senzori ploaie , parctronik , tempomat , comz. volan , navigatie , magazie cd , dubl climatronic , etc, motorizare 1951 cm diesel 136 cp . Cel cu facelift an 2002 , 150 cp , obtiuni elementare .interior 7/ ext 8
Link to comment
Share on other sites

Ca si optiuni si ca pentru ca e virgin pe drumurile noastre, as inclina catre cel din 99'... ca si motor, cel din 2002... depinde ce conteaza pt. tine mai mult... oricum, ambele puse pe tester, eventual un amic, cunostiinta care se pricepe la verificat... pe urma te decizi.

Later Edit: un + pentru look la cel facelift, dar nici cel non-facelift nu e urat (eu de-ala am):thumbsup:

Edited by GIM
Link to comment
Share on other sites

Ce dublu climatronic pe E46?

Pana una-alta,eu daca as fi foarte convins ca tin masina mai mult timp,se afla intr-o stare tehnica si estetica foarte buna,as alege NFL-ul.

Optiunile puse ulterior te vor costa mai mult decat daca iei masina cu ele puse.

Daca insa FL-ul se afla intr-o stare tehnica si estetica mai buna ca NFL-ul,cred ca as cam ignora dotarile in plus.

cel Fl, estetic vorbind este inferior , exact cum ar trebuii sa arate o masna rulata in tara 6 ani

Link to comment
Share on other sites

Faza cu "virginitatea pe drumurile patriei" e relativa.Mie mi-au cazut articulatiile la masina dupa 3-4 luni de cand a fost adusa din De.

Exista si masini rulate in tara bine intretinute,cum exista si masini batjocorite la nemti.

 

Da, intr-adevar se poate intampla si asa... eu o am de 2 ani adusa, nu am niciun fel de joc la nicio articulatie... inseamna ca is un caz mai fericit...aaa sa nu mint, am schimbat bratul de pe dreapta, aveam joc la un pivot.. dar atat. si cred ca tot ce e pe ea e din fabrica... n-am gasit in documentele ei niciun fel de articulatie schimbata... si am 227000 km.. reali sau nereali :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ca si optiuni si ca pentru ca e virgin pe drumurile noastre, as inclina catre cel din 99'... ca si motor, cel din 2002... depinde ce conteaza pt. tine mai mult... oricum, ambele puse pe tester, eventual un amic, cunostiinta care se pricepe la verificat... pe urma te decizi.

Later Edit: un + pentru look la cel facelift, dar nici cel non-facelift nu e urat (eu de-ala am):thumbsup:

da.. multumesc pentu sfat , treaba cu tester a trecut nfl este deja achizitionat , am gasit sa fac un schimb cu o cunostiinta

Link to comment
Share on other sites

SAL! ce m ati sfatuii sa aleg . Am de ales intre un e 46 an 12.99 extrafull , adus de 30 zile din germania , arata super bine int/ exter , sau un e46 facelift , rulat in tara si slabut la obtiuni . ce ziceti ??!!! multumesc !

nfl daca a fost adus recent si are carte service si km ca in carte i a nfl

despre facelift sigur are 350000 acum reali si pe bord are 125000, ca si majoritatea din autovit.

eu stau de vre o 2 ani in germania si sunt putin obsedat de bmw ,si eu am un e46nfl.

si aici o masina buna cu km putini costa peste 4000euro.plus drumul plus benzina inapio mancare una alta

alea ce le vezi la targ cu 4500 euro si 125000 km au multi km,doar ca ai incanta aspectul intretinul al masinii si oamenii cred ca au km reali

Edited by catalin6
Link to comment
Share on other sites

depinde daca stii in ce te bagi.

Daca nu stii, mai bine una tot de 12 ani dar mai ieftina, un opel astra ceva.., chiar mult mia noua in banii aia..

macar la aia o pereche de amortiozare e cat stergatoarele la a mea.. :)

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.