Jump to content

reparatii casete de directie


dorub98nic

Recommended Posts

super tare camioneta :)

 

revenind la intrebarea mea pentru joc in caseta la un e39, reconditonarea inteleg ca ar costa 1000lei si dureaza 4ore!

Intrebarile mele sunt: - voi demontati si montati caseta pe masina presupun? mai trebuie refacuta geometria rotilor pe urma?

 

multumesc de raspuns

Link to comment
Share on other sites

super tare camioneta :)

 

revenind la intrebarea mea pentru joc in caseta la un e39, reconditonarea inteleg ca ar costa 1000lei si dureaza 4ore!

Intrebarile mele sunt: - voi demontati si montati caseta pe masina presupun? mai trebuie refacuta geometria rotilor pe urma?

 

multumesc de raspuns

 

 

da 4 ore,demontat/montat si nu mai trebuie refacuta geometria

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut am un 318i din 99 , caseta nu curge , singurul defect este ca are un joc ! Se poate remedia ? Poti detalia ce anume schimbi la ea pentru a nu mai avea acel joc ?

 

 

in functie de ce se gaseste in interior...ce sa iti detaliez... sa schimba melcul ori cremaliera si obligatoriu bucsile si semeringurile....

Edited by dorub98nic
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

reparatii casete de directie bmw(tote seriile)-vw-audi-skoda-opel-ford,etc,indiferent de gradul de uzura al acestora. reparatia consta in reconditionarea cremalierei,schimbarea bucsilor, a chitului de etansare, rulmentilor si a altor piese uzate.garantia lucrarii este de 6 luni cu posibilitate de extindere pina la un an.pretul este de 700 lei doar reparatia casetei in sine.

0765378223 doru.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

reparatii casete de directie auto,indiferent de gradul de uzura al acestora. reparatia consta in reconditionarea cremalierei,schimbarea bucsilor, a chitului de etansare, rulmentilor si a altor piese uzate.garantia lucrarii este de 6 luni cu posibilitate de extindere pina la un an.pretul este de 700 lei doar reparatia casetei in sine.

0765378223 doru.

0


Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salut, am o problema cu directa, merge foarte greu volanul si nu revine singur pe pozitie... se poate rezolva cu caseta? mentionez ca am schimbat tot ce tine de directie si suspensie pe fata si spate,inclusiv telescoape...

[/q

 

 

 

 

 

Este forte strinsa

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

salut! Ptr un e34 vreau reconditionat total caseta de directie cat costa ,demontat-montat cat costa , si cat stau pe acolo in ambele cazuri , cu manopera deontat-montat si fara....Merci!

sambata sau duminica lucrezi?

 

 

sa imi spui te rog daca este semicata sau caseta normala?

Link to comment
Share on other sites

sa imi spui te rog daca este semicata sau caseta normala?

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD51&mospid=47375&btnr=32_0293&hg=32&fg=10

cam asa arata...n-as putea spune daca este acest cod sau altul....

sa stii ca eu am strans-o deja la maxim decat sa mi se blocheze....doar as vrea sa fie "ca noua", deci ca sa zic asa am ceva pretentii....daca poti sa o faci doar sa fie ceva mai bine nu ma intereseaza....vreau sa fie perfecta....daca nu se poate te rog sa-mi spui. Merci anticipat!

Edited by dintzauru
Link to comment
Share on other sites

http://www.realoem.c...293&hg=32&fg=10

cam asa arata...n-as putea spune daca este acest cod sau altul....

sa stii ca eu am strans-o deja la maxim decat sa mi se blocheze....doar as vrea sa fie "ca noua", deci ca sa zic asa am ceva pretentii....daca poti sa o faci doar sa fie ceva mai bine nu ma intereseaza....vreau sa fie perfecta....daca nu se poate te rog sa-mi spui. Merci anticipat!

 

 

imi pare rau nu am cum sa te ajut. nu am desfacut asa ceva...iti pot recomanda un colaborator al meu sa iti rezolve problema...

Edited by dorub98nic
Link to comment
Share on other sites

saut o intrebare aici la voi daca tot despre casete se discuta.. la un bmw e60 imi curge uleiul d servo directie dar fff mult pierde in 5 km jum d litru ..caseta sa fie?

 

 

da a rugunit axul cremalier sau distrus bucsile de centrare si semeringurile....se reconditioneaza in totalitate cu 6 luni garantie. sa nu lasati fara ulei pompa de servo ca se distruge si ia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

reparatii casete servodirectie auto,indiferent de gradul de uzura al acestora. reparatia consta in reconditionarea cremalierei,schimbarea bucsilor, a chitului de etansare, rulmentilor si a altor piese uzate.garantia lucrarii este de 6 luni.pretul este de 700 lei doar reparatia casetei in sine.

0765378223 doru.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.