Jump to content

radiator e 46


BMW e 46

Recommended Posts

Salutare si la multi ani . Are cineva de vanzare un radiator racire motor de bmw 318 i E46 de vanzare an 1999 nou/ sh ? Si daca se merita reparatia unuia sau sa cumpar altu ? Am o fisura pe plasticu ce e capsat d radiator unde vine si vasu de expansiune , am lipit cu poxipol tine ce tine dar dupa ceva timp cedeaza :( . Pareri . sugestii , sfaturi ? Daca vreti va pun si poze . Edited by BMW e 46
Link to comment
Share on other sites

+1

in plus la nissens vine radiatorul cu garniturile aferente ;)

Deci j nissens e bun ok. Si stiti vreun service auto bun la care ati fost si nu ati avut probleme cu mecanici ? inafara de filaret si bavaria ? Sau la ele ati fost daca ati avut probleme?

Edited by BMW e 46
Link to comment
Share on other sites

IF63BMW, aproape de Bucuresti.

cam multa reclama are :)) inseamna ca lucreaaza bine baiatu .. o sa il intreb cat imi ia sa-mi schimbe radiatoru .... plus schimb antigel aaa si ce antigel sa pun ? hepu sau aaral ? Si parca intra 3 litri de antigel cu 3 apa distilata?

Edited by BMW e 46
Link to comment
Share on other sites

480+ 50 = 530 lei

o sa pot sa le iau la la inceputul lunii februarie , tre sa vedem cum o sa facem cu plata si piesele . Si antigelu ce culoare e? la cate grade e ? Si pentru radiator iti mai trebuie date ale masini? Se potriveste cu doar ce tiam zpus despre masina ? plus cat ar costa un vas de expansiune pentru aceasi masina ?

Edited by BMW e 46
Link to comment
Share on other sites

o sa pot sa le iau la la inceputul lunii februarie , tre sa vedem cum o sa facem cu plata si piesele . Si antigelu ce culoare e? la cate grade e ? Si pentru radiator iti mai trebuie date ale masini? Se potriveste cu doar ce tiam zpus despre masina ? plus cat ar costa un vas de expansiune pentru aceasi masina ?

 

 

poti sa le iai cand vrei tu

insa nu garantez ca preturilevor fi la fel

antigelul diluat cu apa distilata 1:1 rezista la - 40 grade

vas expansine intre 185 si 315 lei in functie de producator la preturile actuale

Link to comment
Share on other sites

poti sa le iai cand vrei tu

insa nu garantez ca preturilevor fi la fel

antigelul diluat cu apa distilata 1:1 rezista la - 40 grade

vas expansine intre 185 si 315 lei in functie de producator la preturile actuale

se scumpesc in 2- 3 saptamani <_< in fine sa vedem la ce pret o sa le ai pe 31 ianuarie

Link to comment
Share on other sites

se scumpesc in 2- 3 saptamani dry.gif in fine sa vedem la ce pret o sa le ai pe 31 ianuarie

 

 

nu el scumpesc eu

de ex la piesele originale era un pret pe 30 decembrie si altul pe 3 ianuarie

eu am spus ca posibilitatede a nu mai fi aceleasi preturi

nu inseamna ca este obligatoriu sa se modifice; dar exista posibilitatea

Link to comment
Share on other sites

nu el scumpesc eu

de ex la piesele originale era un pret pe 30 decembrie si altul pe 3 ianuarie

eu am spus ca posibilitatede a nu mai fi aceleasi preturi

nu inseamna ca este obligatoriu sa se modifice; dar exista posibilitatea

am inteeles :thumbsup: orcum imi trebuiesc la inceputul lui februarie pe 1 , 2 ,3 si pe 4 sambata sa il montez.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.