Jump to content

Ce Face Un Bizon Cand Da Zapada?


Chris.E38

Recommended Posts

Daca stam sa ne gandim, cu siguranta l-ar fi ajutat tractiunea integrala........

 

pacat de masina

 

eu m-am dus si l-am vazut.. era intrat bine in rond.. nu l-a luat pe de-a dreptul ca si cum n-ar fi stiut ca e acolo, a apucat sa vireze si probabil o fi derapat a muscat bordura cu una dintre roti si bineinteles ca la ceva viteza(nu extrem de mare) l-a rasturnat.. nasol e ca a luat si un ghiveci d-ala de piatra pentru flori..ala l-a facut varza rau..

sigur sigur l-ar fi ajutat tractiunea integrala si bineinteles ca stiu de existenta 530d si alte modele diesel cu integrala, doar ca as fi facut pariu ca nu are, ceea ce s-a si adeverit.. desi nu avea inscriptionata motorizarea, nu avea planetare pe fata..deci..

interesant este ca mai tarziu dupa ce au laut masina de acolo am gasit prin zapada in apropierea locului unde a fost masina, un cd, si ghiciti ce era pe el... muzica rock.. pana aci nimic deosebit.. dar.. nu era orice rock.. rock d-ala hard.. satanic:)) cine nu isi poate inchipui, pot citi numele catorva track-uri..

ideea e ca pe muzica aia.. eu si pe loc in masina nu ma mai puteam concentra la absolut nimic.. era de spalat creierul nu alta.. daca asculta asa ceva si in timpul accidentului.. si sa mai fi fost si oleaca ametit.. garantez eu ca nu mai vedea nimic in fata ochilor:)

Link to comment
Share on other sites

eu m-am dus si l-am vazut.. era intrat bine in rond.. nu l-a luat pe de-a dreptul ca si cum n-ar fi stiut ca e acolo, a apucat sa vireze si probabil o fi derapat a muscat bordura cu una dintre roti si bineinteles ca la ceva viteza(nu extrem de mare) l-a rasturnat.. nasol e ca a luat si un ghiveci d-ala de piatra pentru flori..ala l-a facut varza rau..

sigur sigur l-ar fi ajutat tractiunea integrala si bineinteles ca stiu de existenta 530d si alte modele diesel cu integrala, doar ca as fi facut pariu ca nu are, ceea ce s-a si adeverit.. desi nu avea inscriptionata motorizarea, nu avea planetare pe fata..deci..

interesant este ca mai tarziu dupa ce au laut masina de acolo am gasit prin zapada in apropierea locului unde a fost masina, un cd, si ghiciti ce era pe el... muzica rock.. pana aci nimic deosebit.. dar.. nu era orice rock.. rock d-ala hard.. satanic:)) cine nu isi poate inchipui, pot citi numele catorva track-uri..

ideea e ca pe muzica aia.. eu si pe loc in masina nu ma mai puteam concentra la absolut nimic.. era de spalat creierul nu alta.. daca asculta asa ceva si in timpul accidentului.. si sa mai fi fost si oleaca ametit.. garantez eu ca nu mai vedea nimic in fata ochilor:)

 

Buna explicatie! :pinch:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

o am gasit prin zapada in apropierea locului unde a fost masina, un cd, si ghiciti ce era pe el... muzica rock.. pana aci nimic deosebit.. ..... eu si pe loc in masina nu ma mai puteam concentra la absolut nimic..

De ce ai luat un cd gasit pe strada in ZAPADA si l-ai bagat in cd-playerul masinii tale? :blink: :logik:

Link to comment
Share on other sites

Daca iesea un duh din cd-player si iti indeplinea 3 dorinte..nu se stie niciodata de unde sare norocul! :frantics: :rolleyes:

Da Doamne! :rolleyes: Vreau si eu un cd din asta fermecat... :girlblum:

Edited by Letty
Link to comment
Share on other sites

De ce ai luat un cd gasit pe strada in ZAPADA si l-ai bagat in cd-playerul masinii tale? :blink: :logik:

Paaai.. de curiozitate? sa vad ce muzica asculta omu? .. tot ca sa-mi confirm o presupunere.. ma gandeam ca era manelist..:) happy?

inteleg ca oricine altcineva in locul meu n-ar fi fost curios de acest detaliu.. dar na.. daca tot era pierdut p-acolo si inca nedeteriorat, l-am sters si l-am bagat sa vad ce e pe el.. poate pe de alta parte era muzica simfonica.. oricum.. tot ceva radical am gasit.. rock adica.. si inteleg ca mi-au sarit b.. roackerii in cap.. pe mine m-a socat un pic cum sa asculti asa ceva in masina si sa poti sa mai fi atent sau sau nu fii stresat la maxim, dar na.. sigur m-am inselat vad ca sunt destui care sunt rodati la creier si familiarizati cu zgomote intense si repetitive gen flex in timp ce taie un fier si unu urland efectiv in continuu de zici ca-l taie..

ori nu m-am facut eu bine inteles.. NU ERA AEROSMITH, nici OZZY OSBOURNE nici PRODIGY, nici macar MARLIN MANSON!!! astia credeti-ma sunt cantece de gradinita .. very soft.. cand zic metal rock satanic.. stiu ce zic.:)

in fine.. desi nu ascult nici rock, nici manele, sau alte genuri "exclusiviste" credeti-ma ca n-am nimic cu genul de om care asculta asa ceva.. doar subliniam ca mie unu mi-ar fi imposbil sa conduc pe asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

mda.. evident ca nu fix cd-ul asta il asculta in timp ce facuse accidentul..ma gandesc ca n-avea cum sa sara din cd player..

dar putin probabil alaturi de cd-ul asta sa asculte cu totul alt gen de muzica ..

si pe calea asta, daca cumva candva proprietarul dupa ce isi revine citeste topicul asta, il anunt ca ma poate contacta si ii returnez cu placere cd-ul pierdut.. ca imi dadea prin cap sa-l arunc..

Link to comment
Share on other sites

Lasa Letitie ca poate pe cand cresti mare o sa pui si tu mana pe un X....din bani cinstiti pe persoana de-asta ..fizica :laugh:

Daca nu ar fi fost vorba de bani cinstiti, pe persoana fizica, il aveam deja. :popcorn:

Si o sa pun mai mult decat o mana pe un X6, e doar o chestiune de timp. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.