Jump to content

Vand Bmw M Pachet E39 520I


mihai gheorghe

Recommended Posts

a fost doar o neatentie de scriere a km pe bmw club. atata tot. am adus dovezi cu km .deci care este problema pana la urma ?

iar pt cel care a zis ca nu are nici 250 mii are 500mii si inca merge si arata extraordinar.

discutam ca sa vorbim. daca intereseaza pe cineva masina sa vina sa o vada , sa mearga cu ea si dupa aceea sa-si dea cu parerea pe bmw club

 

probabil ca atat a cerut la echilibrare nu ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

suna-ma si o sa-ti zic cum dau in Germania km inapoi cand masina este in garantie, iar dupa ce iese din garantie si nu i se mai face nicio revizie la reprezentanta cum mai dai de urma km ? pana la urma km se vad pe masina . la majoritatea masinilor mai vechi sigur nu s-au facut toate reviziile la reprerzentanta deci despre ce vorbim aici ? am intalnit atatea cazuri pana acum incat am multe de povestit. cumperi masina sau cumperi carte de service ? mai intai de toate vi sa vezi cu ochii tai cum se prezinta masina . cel putin asa fac eu. sint masini fara istoric dar intretinute care merg si arata ff bine si sint masini cu istoric care nu merg atat de bine. dupa cum am mai spus am nenumarate exemple. sa stai in fata calculatorului si sa-ti dai cu parerea este foarte usor. cum a mai spus si "colegul" ca masina este euro 2 ca asa a scris omul cand a pus anuntul pe mobile , dar daca se uita mai jos in anunt vedea ca scrie euro 4 / D4 si asta ce mai insemna ca este euro 4 ? cum am mai spus : vorbim ca sa discutam
Link to comment
Share on other sites

Candideaza la cel mai penibil topic !

 

Cum a gresit el si aici si pe autovit cand a tastat nr de km.... Culmea, a gresit la fel pe ambele site-uri ! Dupa care vine si posteaza niste poze unde apar vreo 100k km in plus. Samsaru' asta s-a dat singur de gol ! WTF ?

Link to comment
Share on other sites

noi incercam sa te ajutam sa nu mai gresesti cu nr de km,.

nu te supara pe noi , dar la RAR o sa iasa tot euro2.

sau faci test dinamic care costa. WLF stie ce zice.

DAN - nu-l crede lumea ca are 240mii , cum crezi ca era cu 140mii.

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

Ce-i cu atata plumb pe janta fata stanga?

probabil din cauza anvelopelor asiatice(parca e un toyo proxes), am avut dunlop made in japan, bridgestone toate niste gioarse predispuse la deformari si greu de echilibrat

Edited by Dan_316i
Link to comment
Share on other sites

o noua tema de discutat : de ce o fi farul din stanga aburit ? o fi crapat din cauza loviturii si a intrat apa in el ? luna viitoare cand o sa-i fac RAR-ul o sa postez cartea de identitate aici sa vada lumea ca este euro 3 fara nici un test dinamic. va pricepeti foarte bine . tineti-o tot asa. ps :motorul acesta pe e39 are euro 3 chiar din 99 si pe e46 chiar din 98 (chiar daca este d3 in brief cu conditia sa fie motorul 206s4) . nu cred ca v-ati lovit de genul acesta de probleme. vorbiti din auzite. daca are cineva dubii ca nu este euro 3 chiar din 98 , o sa caut carti vechi si o sa le postez . ca sa mai destindem atmosfera am o poezie pe care am primit-o acum : Aho , aho primari tampiti , Stati si nu dezapeziti , De 8 ore ca nebunu , Locuiesc pe DN1 , Am o sora si 2 frati , In Logan la Afumati , Iar matusa si bunica , Stau in Opel la Saftica , La bunic ii fac pomeni , Dintr-un Aro la Pucheni , Tata-i rupt de foame-n gur , De 5 ore pe centura , Mananca la impinge tava , Intr-un Duster la Jilava , Nici pe jos , nici in mancare , Nu e nici un pic de sare , Plugusor cu 4 boi , Eu sUnt unul dintre voi
Link to comment
Share on other sites

suna-ma si o sa-ti zic cum dau in Germania km inapoi cand masina este in garantie, iar dupa ce iese din garantie si nu i se mai face nicio revizie la reprezentanta cum mai dai de urma km ? pana la urma km se vad pe masina . la majoritatea masinilor mai vechi sigur nu s-au facut toate reviziile la reprerzentanta deci despre ce vorbim aici ? am intalnit atatea cazuri pana acum incat am multe de povestit. cumperi masina sau cumperi carte de service ? mai intai de toate vi sa vezi cu ochii tai cum se prezinta masina . cel putin asa fac eu. sint masini fara istoric dar intretinute care merg si arata ff bine si sint masini cu istoric care nu merg atat de bine. dupa cum am mai spus am nenumarate exemple. sa stai in fata calculatorului si sa-ti dai cu parerea este foarte usor. cum a mai spus si "colegul" ca masina este euro 2 ca asa a scris omul cand a pus anuntul pe mobile , dar daca se uita mai jos in anunt vedea ca scrie euro 4 / D4 si asta ce mai insemna ca este euro 4 ? cum am mai spus : vorbim ca sa discutam

+1

 

De ce apar 140k km aici si pe autovit nu stiu, nu ma intereseaza. Dar daca ma intereseaza masina, ma duc si o vad. Si probabil multi au o problema cu nr de km pt. ca nu-si pot imagina ca exista si masini la 400k care merg mai bine ca una de 80k reali in care nu s-au bagat 5 bani. La cum arata masina asta, cred ca s-a avut mare grija de ea si starea tehnica e f buna.

Link to comment
Share on other sites

din punctul meu de vedere la o masina +10 ani nici nu mai conteaza nr de km,eu as lua masina asta chiar si in seara asta dar lipsa fonduri,chiar am pus o intrebare pt schimb +dif dar am fost refuzat,cu 4-500 de euro schimbi motorul si sa rezolvat problema kilometrilor

Bafta la vanzare

Link to comment
Share on other sites

Auzi mai Mihai Gheorghe nu te supara dar ti-ai pierdut orice sansa de ati vinde masina aici pe Bmw Club.Cine crezi ca mai e curios de aceasta masina dupa ce discutii au fost? Eu zic sa o pui pe "patru tunning" si poate acolo ai mai multe sanse.

 

Dani, in locul tau m-as abtine de la comentarii; tu vinzi un diesel care n-a facut nici 10,000 pe an :blink: Daca gasesti pe cineva sa creada asa ceva, poate o vinzi.

Dar aici, ti-ai spus punctul de vedere; te rog sa termini cu "flame", mai ales ca nu esti deloc indraptatit.

Pe ceilalti ii rog sa puna intrebari pertinente; lasati "mishto-ul" pentru chat.

Va multumesc

Link to comment
Share on other sites

Dani, in locul tau m-as abtine de la comentarii; tu vinzi un diesel care n-a facut nici 10,000 pe an :blink: Daca gasesti pe cineva sa creada asa ceva, poate o vinzi.

Dar aici, ti-ai spus punctul de vedere; te rog sa termini cu "flame", mai ales ca nu esti deloc indraptatit.

Pe ceilalti ii rog sa puna intrebari pertinente; lasati "mishto-ul" pentru chat.

Va multumesc

Insist sa verifici km la masina mea oriunde si oricand doresti. Iti trimit VIN? Iti vine greu a crede ca am umblat 55k in aproape 5 ani de cand am masina?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.