Jump to content

demontare spoiler fata E46


hartge777

Recommended Posts

Trebuie sa demontez urgent spoilerul fata si nu stiu de unde sa incep.Recunosc ca nu prea le am cu mecanica dar trebuie sa o fac si pe asta.

 

Daca ati putea sa ma indrumati pas cu pas ce sa fac ar si super...asa ca let's do it!!

 

IN dimineata asta incep demontarea....asa ca astept sfaturi urgent,

 

Va multumesc si sarbatori fericite tuturor!!

Link to comment
Share on other sites

Mie mi l-a desfacut un membru de pe forum care am inteles ca e plecat acum din tara. Are 2 suruburi mari (de baza) care sunt intre proiectoare in zona grilei de plastic nevopsit. Dupa ce le slabesti pe astea le desfaci si pe cele mai mici care sunt mai multe si sunt asezate mai jos decat primele, adica sub spoiler.
Link to comment
Share on other sites

Mie mi l-a desfacut un membru de pe forum care am inteles ca e plecat acum din tara. Are 2 suruburi mari (de baza) care sunt intre proiectoare in zona grilei de plastic nevopsit. Dupa ce le slabesti pe astea le desfaci si pe cele mai mici care sunt mai multe si sunt asezate mai jos decat primele, adica sub spoiler.

162299[/snapback]

si mai sunt si sub bandouri sigur sigur :blink:

Link to comment
Share on other sites

Arunca o privire aici ! Mai detaliat decat asa...nu am gasit. Spor la munca! :)

162500[/snapback]

 

Mersi mult de tot.Din pacate deja l-am demontat :) .Oricum mersi mult mult de tot.Foarte expliciti linkul....daca stiam de el dinainte :blink:

 

Domane cat m-am chinuit...

 

Atentie : sa nu faceti acceasi prostie ca mine sa va repedeti sub bandouri ...ca are numai niste cleme de plastic .Nu faceti nici o combinatie.

 

Se desfac aparatorile de noroi prima data apoi doar 2 suruburi lungi care sunt plasate cum a spus cineva mai sus intre proiectoare...deasupra gurii de aerisire din mijlocul spoilerului.

 

Numai bine si va multumesc de ajutor

 

Sarbatori fericite!

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa demontez urgent spoilerul fata si nu stiu de unde sa incep.Recunosc ca nu prea le am cu mecanica dar trebuie sa o fac si pe asta.

 

Daca ati putea sa ma indrumati pas cu pas ce sa fac ar si super...asa ca let's do it!! 

 

IN dimineata asta incep demontarea....asa ca astept sfaturi urgent,

 

Va multumesc si sarbatori fericite tuturor!!

162098[/snapback]

 

NU STIU EXACT CATE SURUBURI ARE . GREU NU AR TREBUI SA FIE. ITI SPUN SIGUR CA ARE NISTE CLEME LA IMBINAREA CU ARIPILE CARE NU OR SA-TI PUNA PROBLEME

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.