Jump to content

Evacoare sport e36


ALEX PAA

Recommended Posts

Salut am un e36 320i an 93, placandu-mi foarte mult sunetu de la motoarele in 6 cilindri am decis sa imi pun o toba sport am cumparat o evacoare in 2 iesiri din inox am dat pe ea 300 lei am mai avut o toba pe logan de la ei si se auzea foarte bine dar aceea era cu o iesire am decis si pt pisicuta sa imi iau tot de la ei dar in 2 iesiri ... am pus toba dar nu a iesit la asteptarile mele sunetul se aude cat de cat este acceptabil am vorbit cu mai multi eu fiind la inceput nu stiu cum e de aceea rog pe cine se pricepe sa imi zica ce sa fac pentru a se auzi mai tare (mi sa spus ca trebe sa scot niste site din teava de la mijloc si atunci o sa urle tare dar... nu as vrea sa imi afecteze sonda lamba sau etc sa imi consume cat un tir. astept pareri ce sa fac pentru ea. multumesc.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
sau chiar 2, desi eu recomand eliminarea completa.. nu numai ca iti da minim 10 cai in plus vara si 7 iarna, insa si sunetul va fi pe masura :) Mai interesant cred ca e, dupa ce elimini sitele din toba, sa bagi in toba o mana de piulite sau cuie... o sa sune exact ca Pagani Zonda R. Edited by poleposition
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

sau chiar 2, desi eu recomand eliminarea completa.. nu numai ca iti da minim 10 cai in plus vara si 7 iarna, insa si sunetul va fi pe masura :) Mai interesant cred ca e, dupa ce elimini sitele din toba, sa bagi in toba o mana de piulite sau cuie...

 

si 1L de ulei...pt ungere :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

sau chiar 2, desi eu recomand eliminarea completa.. nu numai ca iti da minim 10 cai in plus vara si 7 iarna, insa si sunetul va fi pe masura :) Mai interesant cred ca e, dupa ce elimini sitele din toba, sa bagi in toba o mana de piulite sau cuie... o sa sune exact ca Pagani Zonda R.

 

LOL :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Salut am un e36 320i an 93, placandu-mi foarte mult sunetu de la motoarele in 6 cilindri am decis sa imi pun o toba sport am cumparat o evacoare in 2 iesiri din inox am dat pe ea 300 lei am mai avut o toba pe logan de la ei si se auzea foarte bine dar aceea era cu o iesire am decis si pt pisicuta sa imi iau tot de la ei dar in 2 iesiri ... am pus toba dar nu a iesit la asteptarile mele sunetul se aude cat de cat este acceptabil am vorbit cu mai multi eu fiind la inceput nu stiu cum e de aceea rog pe cine se pricepe sa imi zica ce sa fac pentru a se auzi mai tare (mi sa spus ca trebe sa scot niste site din teava de la mijloc si atunci o sa urle tare dar... nu as vrea sa imi afecteze sonda lamba sau etc sa imi consume cat un tir. astept pareri ce sa fac pentru ea. multumesc.

 

Tu vrei sa obtii ...sunet? E simplu: du-te la unii care produc/monteaza tobe finale (gen Pilot Tuning), urci masina pe rampa si schimbi mai multe pana-ti place sunetul.

Link to comment
Share on other sites

de aceea rog pe cine se pricepe sa imi zica ce sa fac pentru a se auzi mai tare (mi sa spus ca trebe sa scot niste site din teava de la mijloc si atunci o sa urle tare

 

cel mai bine e sa-ti cumperi un tub de bas,sa-l pui in porbagaj,si sa ai vreo cateva inregistrari pe un casetofon cu cateva miguri si cateva f16 la decolare. Dupa aia sa cuplezi volumul de la casetofon cu clapeta de la acceleratie. Cand vei accelera,volumul va creste,(vei decola),iar cand vei decelera volumul sunetului va scadea(vei ateriza).

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce o faci sa "sune bine" sa ne impartasesti si noua niste impresii. Gen cum se uita baietii la tine la semafor, daca se vede invidia pe fata lor, cum se comporta duJmanii,daca ai crescut in ochii copiilor din fata blocului care intorc capul dupa masina, ce injuraturi noi mai au babele, etc.

Te rugam, chiar suntem curiosi.

Edited by Asgaard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.