Jump to content

15 CAI IN PLUS 318 m43 ?


bogdy_jr

Recommended Posts

Se pare ca eu nu am monitor suficient de mare ptr a vedea toti cei 15 cai.

 

Cat despre intrebarea initiala, hai sa asteptam si parerea colegului Similea, el a fost mecanic la reprezentanta si se pricepe.

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

eu nu inteleg bine ce e in poza. poti incerca o alta poza, mai detaliata? eventual NU cu telefonul? sunt foarte curios, as incerca si eu.

 

da, dar este foarte important sa vad daca are legatura cu debitmetrul, Kip. altfel nu ma pronunt.

Edited by Similea
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

ah, acum e mult mai clar.

 

 

da, deci acolo se gaseste converotul metempsihotic de unde, care este responsabil cu tranferul de gaze teta catatonice in gaze de tib B, respectiv gaze agregate mistic. intr-adevar, exista acolo un conector, la care este facut bypass din fabrica, de la bmw, tocmai ca sa reduca din putere, ca altfel ar avea aceeasi putere ca si un 2.0i, si nu ar mai vinde 318i... chestie de marketing la momentul respectiv.

 

Ma interesez imediat si iti spun, Similea parca a incerat si el, poate te lamureste, insa la el a fost mai complicat ca are 2.5.

Edited by poleposition
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stie cineva daca se pot castiga undeva la `15 cai daca se leaga mufa pe direct la aceasta piesa???? Nu ma pricep, am primt acest PONT de la un mecanic

<_< <_< <_<

 

Am uitat pozele :popcorn:

 

Poti castiga, nu-i baga in seama pe colegi, sunt invidiosi doar pe caii tai.

Ia legatura cu mecanicul tau, sau intra pe topicurile de aici, sunt cativa mecanici meseriasi, sigur te rezolva de 10-15 cai in plus.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

bogdy, m-am interesat, da-i PM lui WLF, ai link mai jos si iti explica el, acum mi-am amintit ca a facut asta la e34 si e la fel.

 

uite aici, da-i mesaj, apesi pe casuta unde scrie send me a message.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/user/116-wlf/

 

daca nu iti raspunde el, da-i lui Romulus, el i-a facut operatiunea asta lui WLF si implicit stie cel mai bine, insa e mai ocupat, incerca mai intai la WLF.

 

edit: nu se intampla nimic, m-am inselat eu, era vorba de motoarele diesel de 2.5... la tine e tzata de matza

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

bogdy, m-am interesat, da-i PM lui WLF, ai link mai jos si iti explica el, acum mi-am amintit ca a facut asta la e34 si e la fel.

 

uite aici, da-i mesaj, apesi pe casuta unde scrie send me a message.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/user/116-wlf/

 

daca nu iti raspunde el, da-i lui Romulus, el i-a facut operatiunea asta lui WLF si implicit stie cel mai bine, insa e mai ocupat, incerca mai intai la WLF.

 

edit: nu se intampla nimic, m-am inselat eu, era vorba de motoarele diesel de 2.5... la tine e tzata de matza

 

Merci mult, se pare ca esti singuru care ajuta, restul fac misto, sau poate mi se pare mie. Motorul meu e slab, asa ca aprox 15 cai in plus nu ar strica daca nu ar fi alte efecte secundare

:goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Merci mult, se pare ca esti singuru care ajuta, restul fac misto, sau poate mi se pare mie. Motorul meu e slab, asa ca aprox 15 cai in plus nu ar strica daca nu ar fi alte efecte secundare

:goodjob:

:hyper: ...l-ai nimerit pe cel mai cel......nu imi vine sa cred....pole vreau si eu 2,14 cai...ce mufa scot?merge aia de la autoleveling?ca tot imi face probleme

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Pai nu l-a prea nimerit. A facut o confuzie poleposition. Nu WLF a facut la e34, ci d-rive.

 

Deci, bogdy, daca vrei sa discuti cu cineva care si-a facut si se pricepe la ce vrei tu sa faci ptr 15 cai in plus, da-i mesaj privat colegului d-rive !

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Parca si colegul Sly a facut asa ceva la al lui 2.5 inainte s-o dea pe gheata neagra..si el iti poate da detalii pe PM ..ai grija ca e alta masina dupa...

 

 

 

bine,asta e mult prea simplu.la mine interventiile au fost majore,de unde a rezultat o crestere de 34,5 cai si 60 nm cuplu.

 

bineinteles ca n as putea divulga secretul reusitei mele pe un forum public,asa ceva cere timp,bani si pasiune.

 

dar pentru o suma modica sunt convins ca, colegul similea te ar putea ajuta.el a dezvoltat proiectul in colaborare cu niste mecanici din ungaria,care se ocupa cu masinile de drift pe noroi.

 

vezi ca mi a zis zilele trecute ca e dispus sa mai lase la pret pentru soft,e in criza de bani ca si cumpara o salupa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.