Jump to content

bmw e39 - bmw e66 second hand alegere


Isaac22

Recommended Posts

Salut.As dori sa achizitionez unul dintre aceste modele second hand , ambele pe benzina.Stiu ca oricare as lua-o va trebuii sa mai investesc in ea sa ajunga la o stare buna.As tinde sa aleg e39 pt design si pentru ca imi doresc una de mult ,dar problema e ca sunt cu multi km si e mai greu de gasit una bine ingtijita.In schimb seria 7 e mai noua, dar tot am auzit ca au probleme mari cu electronica si cutia.Am gasit cateva pe net si vreau sa aud si pareri de la voi si daca puteti sa ma ajutati sa fac alegerea corect, multumesc.

 

http://www.auto.ro/bmw-535/1045896.html

http://www.autovit.ro/bmw-740-C22873878.html

Link to comment
Share on other sites

E66 e varianta long , probabil tu cauti E65. Probleme mari au fost in primii ani de productie , eu stiam de electronica si caseta de directie , astea facelift sunt destul de fiabile.

E39 e mai veche si mai mica , dar si costa jumate cat un E65 , septarul vine de obicei cu foarte multe optiuni pe el.

Link to comment
Share on other sites

scuze greseala mea, da e65.Mi-as dori daca as lua e39 sa investesc destul cat sa ajunga la un stadiu bun cu tot ce tine de mecanica cat si design.Ma uitam la e39 multe sunt cu interiorul uzat si ma gandeam daca e sa i schimb tapiserie, dar nu asta e problema ci starea masini din punct de vedere mecanic.Banuiesc ca e39 535i au mai putini km comparativ cu unul cu motor mai mic, nu cred ca sunt multi care se arunca la motorul asta.
Link to comment
Share on other sites

nu banii e ideea.tocmai de asta am si postat aici, e60 nu imi place.eu cred ca chiar daca ai bani nu cred ca vrei sa stai prin service mereu si sa te trezesti cu n probleme la masina.

 

 

Atunci i-ati masina noua daca sustii ca nu sunt banii o problema,si asa nu mai stai cu gandul la service sau ca ar pica ceva la ea in orice moment fiind sh...dry.gif

Link to comment
Share on other sites

Eu vreau sa aleg una dintre cele doua pt ca imi plac foarte mult si incerc sa caut diferente intre ele ca sa inclin spre una.ideea e ca nu vreau multe probleme pe cap si nu inteleg problema o data ce am spus ca nu ar fi banii problema.am banii necesari sa intretin ambele masini, nu cum fac unii isi cumpara o masina si face foamea o luna sa mearga doi km cu ea.
Link to comment
Share on other sites

Eu vreau sa aleg una dintre cele doua pt ca imi plac foarte mult si incerc sa caut diferente intre ele ca sa inclin spre una.ideea e ca nu vreau multe probleme pe cap si nu inteleg problema o data ce am spus ca nu ar fi banii problema.am banii necesari sa intretin ambele masini, nu cum fac unii isi cumpara o masina si face foamea o luna sa mearga doi km cu ea.

atunci cumpara-le pe amandoua si alegi dupa aia cu care sa te dai...

Link to comment
Share on other sites

Cred ca orice motor bmw duce cel putin 1mil km daca nu a avut defecte de fabricatie si daca a fost intretinut corespunzator. nu ti-se pare normal? depinde de masina, daca are istoric,revizii la zi si e in stare perfecta si are 20k de ex, poti sa mergi cu ea ani buni nu cred ca pica motorul.
Link to comment
Share on other sites

Dupa voi cam cati km credeti ca duce motorul de pe e39 benzina?de la 530 in sus.

 

Da sigur facelift,nici mie nu imi place prefacelift.

Isaac,eu totusi nu inteleg un lucru la tine: deci ai sustinut ca ai destui bani incat sa intretii chiar si doua masini de genul; pe de alta parte spui ca vrei o masina in care sa nu ai probleme cu ea(banuiesc sa nu bagi o caciula de bani in ea,pt ca nu ti-ar conveni). La faza asta te cam contrazici singur. In alta ordine de idei,daca tot sustii ca ai bani,de ce nu-ti iei una sa fie cel putin din 2009 si ai scapat(pt o perioada buna de timp) de complexul "service"....spun asta pt ca in loc sa dai un chilipir pe o masina si apoi sa bagi o caruta de bani in ea,mai bine cu banii care i-ai irosi degeaba, ti-ai lua una de 2-3 ani maxim,si nu mai ai probleme.

Link to comment
Share on other sites

Cum am mai spus nu vreau sa pierd vremea cu masina , sa stau dupa ea daca ar avea probleme mai mereu. Repet vreau una dintre cele doua modele pt ca imi plac foarte mult. Nu stiu ce e asa greu...cer sfaturi pt a o alege pe cea mai fiabila cu toate ca stiu ca ambele pot avea probleme la inceput si va trebuii sa investesc ca sa le aduc la o stare buna, dar nu vreau sa imi dedic apoi foarte mult timp masinii.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.