Jump to content

da in nas . nu trage bine


haimana

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
revin . masina tremuracand are simptomu; asta de pierdere de putere. parca am cauciucuri dezechilibrate . azi a mers asa cam 20km dupa care si-a revenit. in momentul cand tremura si nu mai trage bine creste cnsumul cu 2 litri . la ceva timp si-a revenit si a mers perfect. daca opresc pe loc relantiul e perfect . m-am gandit ca poate e ceva din aprindere dar pe loc merge perfect , se accelereaza bine. doar in mers face asa. am scos mufa de sonda lamda si nu se simte apsolut nimic nici o modificare . va rog mai dati-mi ceva pareri. multumesc
Link to comment
Share on other sites

cum pot sa le verific leo? aaa si inca ceva . cand face figura cu pierdutu puterii daca opresc pe loc se unde un mic tocanit nustiu de unde . toc toc toc . la interval de cateva secunde

Poate sa fie bataie de injector. Se dau jos si se duc la verificat daca functioneaza corect, la un service undeva.

Link to comment
Share on other sites

Salutare, ma confrunt relativ si eu cu o problema asemanatoare si am pus-o pe tester la BMW si se pare ca am problema cu un senzor la pompa de benzina.

Mentionez ca nu imi oscilieaza relantiul, consumul nu se mareste, doar ca daca vreau sa accelerez, da asa barbar...nu accelereaza, imi da in nas! (asta se intampla pe la 2000 ture sa calc pedala calumea, fie 1a, 2a, 3a...nu pleca....

 

Sper ca te poate ajuta raspunsul meu. Nu am stat exact sa citesc ce ai facut, ce nu, dar vad ca multi isi dau cu parerea, eu zic ca cel mai bine, o pui pe tester, dar sa fie acelasi care se foloseste si pe la BMW ca sa vezi ce erori iti da si sa le interpretezi corect cu cineva care stie! Eu nu ma pricep bine, un prieten de al meu s-a ocupat si mi-a dus-o la BMW si a venit cu raspunsul. Cand o sa schimb senzorul la pompa de benzina (sau cu totul) am sa iti spun daca s-a rezolvat problema la mine!

 

Bafta, si sper sa gasesti problema ca nu e placut, I know...

Link to comment
Share on other sites

salut la toata lumea,am si eu un bmw318i din 95, si de cand am luat-o prin toamana imi oscila relantiul,ca si acum de altfel dar nu mereu ,dar alte probleme nu aveam ,dar de vre-o saptamana se plafoneaza in mers mai ales cand reduc in intersectii si apas pedala de acceleratie nu o ia din loc decat dupa cateva secunde de chin ,azi de exemplu a inceput sa ma claxoneze lumea in intersectie ,si la un moment dat am auzit ca si o bubuitura pe la motor,ceva de genu cum se aude la esapament cand da rateuri.mentionez ca am scos mufa de la debitmetru si masina face mai rau ,adica tremura toata, asta pe loc ,ca nu am avut curaj sa merg asa cu ea,caci din ce am citit daca e debitmetru ar trebui sa mearga motoru mai bine fara el, dar la mine nu e asa.astept sfaturi.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.