Jump to content

Sfat achizitie Bmw X6 3.0d


flr28

Recommended Posts

O dati in balari,de ce nu sunt 5.0i-uri pe strazi,de ce sa facem casco daca avem $$,aici era vb despre cat coonsuma x6 3.0d si cat costa impozitul,revizia,kkt-uri.

 

De ce nu sunt V8-uri pe benzina pe strazi,mai ales pe suvuri,pt ca pretul de achizitie este cu 13k euro mai mare fata de 4.0d (motor cu care cele 2,3t se misca f bine),consuma dublu,nu este vb de 1-2-3-4L in plus (cati ati condus macar un suv V8 ?),iar la revanzare dumnezeu cu mila.

 

De ce casco,tocmai pt ca iti permiti.

Link to comment
Share on other sites

daca azi te hotarasti sa iti iei o masina de genul asta si deschizi un topic in care mai intai intrebi cat consuma, cat este impozitul/asigurarea parerea mea este ca in primul rand nu prea ai habar despre masina aia si apoi ca nu e de nasul tau sau ca ai 18 ani si ai visat ca ai vrea un X6. Totusi, traim in lumea asta in care cam orice informatie e la un click distanta, un pic de research inainte sa iti cumperi o masina tine si de intelect, daca te arunci ca un tolomac si apoi faci topic ca ce mult consuma sau ce prost e BMW-ul ca ti-a cazut turbina si masina are doar 100k km luata de la un batranel nu stiu cine-i de vina in cazurile astea...unele calcule ti le faci acasa, nu deschizi topic si apoi vezi daca o mai iei sau nu, ca ai aflat ca nu consuma 10% cum credeai ci 15% sau ma rog....

 

eu asa vad lucrurile, daca mie imi place masina x si stiu ca mi-o permit, ma duc si o cumpar, nu stau sa intreb pe forum cat consuma...

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate dar am mai intalnit oameni care habar nu au de impozitul auto . Mai stiu pe cineva cu un Q7 parcat din cauza ca ia peste 15 in oras si umbla cu un Passat vechi , sunt oameni si oameni. De aia mi se pare logic sa intrebi inainte nu sa te trezesti dupa ...
Link to comment
Share on other sites

Ca tot ai X6 , nu te-au interesat preturile la casco cand ti-ai facut pt tine , cat consuma , cat e impozitul etc? Ca sunt pe aici unii care au impresia ca daca iti iei X6 nu mai conteaza nimic...

 

Avusesem inainte a4 3.0tdi quattro,q7 4.2tdi,ce sa zic,la consum ma asteptam undeva intre,mai apropiat de a4 in regim urban si mai apropiat de q7 in regim ex. si asa a fost.La casco pui aprox 5% din val. masinii si cam aia e (in primul an am platit 4200e,acum 3800e),impozitul stiam ca este 2160ron,Rca-ul chiar nu m-a interesat.

 

Logic ca vrei sa scoti cat mai putini bani din buzunar dar sa intrebi cat costa o revizie este penibil.Nu m-am gandit niciodata la 3.0d doar pt ca este un pic mai economic,in schimb uneori regret ca nu am luat 5.0i.

 

E nasol sa iti doresti x6,sa iei 3.0d si sa te astepti sa consume sub 9% in regim urban,pt ca asa scrie in carte :LMAO:

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

Sunt userul flr28,din pacate nu am reusit sa ma mai loghez.Am renuntat momentan la X6 deoarece vreau alteceva mai sportiv,tot diesel dar cu intretinere mai normala.Nu ma asteptam sa se stranga atatea pareri.Am intrebat de consum,impoizit tocmai pentru ca vroiam sa vad cu ce bani mai raman dupa ce platesc toate acestea.Nu sunt genul care arunca cu bani sau alte lucruri de genul acesta.

Dorinta mea ar fi sa fie inchis topicul caci nu vreau sa creez dispute intre userii mai vechi din cauza acestui topic.

Imi cer iertare daca am creat vreo neplacere.

Edited by v12
Link to comment
Share on other sites

V-ati luat de om (nu toti)cu criticile voastre aiurea,nu prea frumos sa stiti.Vroia si el o masina f buna si sa stie ce costuri implica si voi l-ati facut cum l-ati facut.Din nou omu cere ajutor si voi...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.