Jump to content

niste pareri in legatura cu cateva piese de caroserie


muerte32003

Recommended Posts

Sa incep cu inceputu... Aseara ma mancat in fund sa ies cu masina in oras. Dupa cateva ore prin club, la plecare acasa am avut "frumoasa" surpriza sa constat masina lovita in partea din fata. Prin parcare nici urma de masini lovite si sa fie totul frumos, in timp ce ma uitam la masini daca sunt sau nu lovite vreuna ma luat si politia la intrebari... Dupa jumatate de ora de dat declaratii la masina lor, si incercari sa ii conving ca nu vreau sa fur nimic, m-au lasat in pace, spunandu-mi "Cu masina ta doar daca ai casco faci ceva daca nu asta e, scoti bani si ti-o repari, noi nu avem ce face." si dusi au fost...

 

Masina la prima vedere nu pare rau avariata, politia zicand ca e doar grila botita, dar la a 2-a vedere am constatat ca si capota e indoita, suportul pe care sunt prinse farurile si radiatorul, si bara fata, adica de la bara fata e ghidajul lateral cred.

 

Intrebarea mea este cu capota mai pot face ceva, adica o pot indrepta sau trebuie din nou alta capota?

 

Atasez si cateva poze cu "norocul" meu de aseara...

post-37030-0-83804900-1331474069_thumb.jpg

post-37030-0-22753000-1331474080_thumb.jpg

post-37030-0-48019000-1331474098_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

intreaba un tinichigiu, daca poate sa le indrepte, desi grila dupa mine zic ca nu se mai poate si choar daca se poate, va iesi ca dreacu, vezi ca sunt foarte ieftine piesele la dezmbrari, eu am dat pe o grila 50ron ca noua.

tragaru, sa nu incerci sa-l indrepti e foarte important sa fie perfect, si ala e pe undeva la 50-100 ron

capota e si ea, undeva la maxim 200 ron asta daca este sedan, pt coupe e mai scumpa,

bara cu ocazia asta poate iti ei una facelift;) sau chiar de M undeva la 300-400 ron

succes

Edited by Iinniesta
Link to comment
Share on other sites

am uitat sa specific, si imi cer scuze pt asta, masina e un e36 coupe din '93. la tragar si grila nici nu ma gandesc sa le indrept, pe mine ma cam speriat in vara pretul capotei, atunci a si fost schimbata din cauza ca capota (scuzati cacofonia) originala era mancata rau de rugina. din pacate am foarte putin timp liber din cauza locului de munca si de aceea am pus intrebarea aici, m-am gandit ca poate este un tinichigiu pe forum :D

 

cat despre bara sigur va fi modelul M, iar grila m-am gandit sa fie facelift.

 

multumesc pt raspuns linniesta, si mai astept raspunsuri cu capota pana ajung cu masina pe la un tinichigiu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.