Jump to content

Za E91


scubli

Recommended Posts

Car tape de la bison tine mai bine decat crezi. Poti sa mergi si cu 250 ca nu se dezlipeste, iar cand vrei sa dai numarul jos o sa strambi placa (trebuie sa tai banda cu guta).

Ca sa stai linistit, pune banda pe margini si intre cifre si litere. Se consuma aproape o rola la o placa de numar.

Folosesc banda de vreo 7ani si nu am avut probleme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Car tape de la bison tine mai bine decat crezi. Poti sa mergi si cu 250 ca nu se dezlipeste, iar cand vrei sa dai numarul jos o sa strambi placa (trebuie sa tai banda cu guta).

Ca sa stai linistit, pune banda pe margini si intre cifre si litere. Se consuma aproape o rola la o placa de numar.

Folosesc banda de vreo 7ani si nu am avut probleme.

 

+1..o sa tina foarte bine chiar..

Link to comment
Share on other sites

Car tape de la bison tine mai bine decat crezi. Poti sa mergi si cu 250 ca nu se dezlipeste, iar cand vrei sa dai numarul jos o sa strambi placa (trebuie sa tai banda cu guta).

Ca sa stai linistit, pune banda pe margini si intre cifre si litere. Se consuma aproape o rola la o placa de numar.

Folosesc banda de vreo 7ani si nu am avut probleme.

 

Multumesc de informatie :D asa voi face !

Link to comment
Share on other sites

Inca nu ai lipit numaru? te-am vazut ieri, si nu-l aveai (cred ca tu erai, pe borsului)....

 

Da, eu eram :)

L-am lipit, dar numai dupa ce m-am intors de pe borsului :D

 

LE. Tare mult imi placea cum arata fara, am mai lungit-o putin :hyper:

Edited by scubli
Link to comment
Share on other sites

Dupa ce a rezistat eroic aproape 7 ani bateria, a venit momentul sa o schimb.

A facut ceva figuri azi iarna, dar am zis ca o mai lungesc pe vara fara probleme. Acum ca s-a racit putin, la primul semn m-am si dus si am schimbat-o.

Am pus Rombat Premier.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Update Revin cu noutati: am mai adunat o mana de km in ultima saptamana, am avut de facut 2 drumuri afara din tara. Cu ocazia asta a venit si momentul revigorarii. Trebuia sa-i fac schimbul in primavara, dar cei 7.000km m-au adus aproape de limita de service :) Asa ca, curand primeste ulei si filtre :D

 

Am trecut si pe gumele de iarna, cu ocazia asta ma gandesc sa revopsesc si jantele pe 17" ca au ceva zgarieturi si as vrea sa fie ca noi pt. primavara.

Ideea e ca nu stiu daca sa merg tot pe argintiul tipic sau sa merg pe un gri mai inchis(gen jantele de pe X-uri), ce parere aveti ? :hyper:

post-48674-0-01489600-1353490657_thumb.jpg

Edited by scubli
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Salutari,

 

Pana la urma m-am hotarat pe negru lucios la jante, sa fie neagra de urata masina :rolleyes:

Sunt deja la vopsit, revin cu poze curand... Cu ocazia asta am descoperit ca mi-am si lovit putin cele de pe fata :( dar le vor repara cei de acolo ca se ocupa si cu asa ceva.

Cat tine de gume nu stiu ce sa zic, pe ele au fost 225/45 pe toate 4, doar ca pe spate arata putin aiurea 225 cum sunt mai late jantele, dar parca nu m-as arunca pe 255/40 cat ar cere jantele. Ce parere aveti ?

 

Intre timp mi-am comandat si schimbat broasca la usa din spatele soferului: 226 lei de pe realoem.ro

Logic ca am reusit sa rup iar o clema, ca norocul ca-s ieftine :laugh:

 

Un weekend fain !

 

LE: Adaugam si o poza :)

post-48674-0-96922500-1359106778_thumb.jpg

Edited by scubli
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mdln, nu as pune distantiere, sunt ok asa sincer sa fiu.

N-am avut timp sa rezolv, l-ai sunat tu pe tipul ala ?

 

Inca cateva poze, restul sper cat de curand incaltate si pe masina, numai sa vina vremea buna.

post-48674-0-77485700-1360181825_thumb.jpg

post-48674-0-68093400-1360181895_thumb.jpg

post-48674-0-08202700-1360181909_thumb.jpg

Edited by scubli
Link to comment
Share on other sites

O sa-ti faca zilele amare pe la borduri. Trebuie sa fii foarte atent eu am avut un gri mai inchis la masina veche si mi-au mancat zilele. Drumuri bune, frumoasa masina!

 

Da, stiu si ai mare dreptate. Asta este, tot timpul ce e frumos e mai "delicat".

Am avut niste OZ 35 Anniversary negre pe fosta masina si-n 4 ani am reusit sa le fac doar o mica zgarietura, sa speram ca voi fi si mai norocos cu astea :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.