Jump to content

Za E91


scubli

Recommended Posts

@Andrei_VUV: Folie transparenta unde ? La care portiune te referi ?

Nuca luata de pe forum de la veyron1000cp si a fost 135 Euro, nuca si burduful de piele.

Folia transparenta se pune in partea din fata (poti sa acoperi partile care sunt expuse cel mai mult la ciupituri,farurile,bara fata si un pic din capota). Vezi la cei care se ocupa de colantari - AUTO ACCESORII .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A trecut ceva timp de cand n-am mai dat pe aci.

Intre timp a primit cadou un set de jante pe 17" style 194M :D se pare ca a fost tare cuminte.

Iar ca sa se simta mai bine am dus-o si pe Transfagarasan zilele trecute, parte din o excursie prin Romania.

Atasez si o poza cu jantele iar in acelasi timp urmeaza sa le vand pe cele ce erau pe masina, style 154.

O zi faina !

post-48674-0-80679700-1345972161_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hello !

 

N-am mai scris de ceva vreme pe aici, cu scuzele de rigoare.

Intre timp a inceput ceva bucsa sa scartaie si cand am ridicat-o pe elevator am gasit o "mica" crapatura-n cauciuc, ca norocul ca a scartait bucsa.

 

Se apropie 1 noiembrie si urmeaza sa pun jantele de tabla cu gumele de iarna, asa ca musai sa revopsesc jantele(style 194M), au ceva julituri si ma deranjeaza.

Mi-a trecut prin cap sa le fac griul acela de la cateva modele de jante de pe X5, ce parere aveti ? Ori acel gri, ori sa raman pe clasicul argintiu ?

post-48674-0-57682200-1349607582_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Asa am luat rotile, erau varza cauciucurile, dar am zis ca le tin sezonul asta :)

Pe spate a fost guma respectiva de cand am luat-o. Alea de pe fata sunt mai distruse, dar mai trebuie sa reziste doar o luna : :hyper:

Iti dai seama ca l-am si schimbat pe ala crapat, am si avut noroc sa gasesc unul la fel ca marca (SportContact 3) :)

Edited by scubli
Link to comment
Share on other sites

Chiar e bai cu anvelopele, tre sa urmaresti un pic fenomenul sa stii ce si cum se intampla acolo. Ce ai tu acolo e o probleme grava daca s-a facut pe masina ta, desi e posibil ca sa le fi cumparat deja uzate.

 

Nu ar fi rau sa verifici srticulatiile, amortizoarele si apoi sa faci directia.

Link to comment
Share on other sites

@ionatan: Mersi de informatii, dar nu am nicio problema cu masina, asa am luat cauciucurile, distruse in ultimul hal, mai ales marginile ;)

Cele pe 16" pe care le-am dat jos de pe masina (le vezi la sectiune de vanzari) sunt uzate perfect uniform.

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/122411-vand-jante-16/

O duminca faina :-)

Edited by scubli
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Update: Intre timp a fost tare cuminte masina asa ca a primit si o bara, spunea ca trebuie sa asorteze cu ceva jantele :p

Acuma intrebarea mea e: tine numarul prins doar cu banda dublu adeziva ? Nu as mai pune suport si n-as gauri bara.

Am gasit Bison Car Tape la OBI pe care scrie ca e bun la bandouri, stopuri etc auto pt. exterior. Oare tine si numarul ? Ati incercat careva ?

Mersi :-)

 

Poze

post-48674-0-64635000-1350748061_thumb.jpg

post-48674-0-95994400-1350748129_thumb.jpg

post-48674-0-10779400-1350748191_thumb.jpg

post-48674-0-85180900-1350748215_thumb.jpg

Edited by scubli
Link to comment
Share on other sites

Sunt mai fixist de fel, as face patru dar n-as vrea sa am suruburi in numar si nici suport, din acest motiv sunt curios daca a mai incercat cineva cu banda dublu adeziva, sa nu ma trezesc fara numar :)

Multumex ! :smile:

Tine si cu banda stai linistit...si-a pus si un prieten pe un Audi si a facut vreo 60k cu masina si nu ii sa dezlipit deloc numarul. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ai bara M doar pe fata? Cat te-a costat cu tot cu vopsit?

Iar chestia cu banda adeziva nu prea e ok. Mai ales ca tot spaland-o afecteaza banda aia. Nu mai zic ca poate sa ti-l dezlipeasca vreunul.

 

Momentan doar pe fata, o am in plan si pe cea de pe spate, dar partea financiara momentan nu tine cu mine.

Ideea e ca am luat ceva special pt. bandouri, stopuri si alte parti ce se aplica in exterior pe masina, ii spune Car Tape de la Bison, sincer si eu sunt putin sceptic.

 

 

 

"Utilizari: Pentru fixarea accesoriilor precum bandouri, ornamente, placute de identificare, stopuri suplimentare, termometre etc la autovehicule, barci si rulote"

post-48674-0-67433700-1350754765_thumb.jpg

Edited by scubli
Link to comment
Share on other sites

angel eyes

 

Aaaa, te referi sa trec la leduri banuiesc.

Sincer sa fiu, imi cam plac asa galbuie cum sunt, mi se pare ca merg bine cu masina respectiv culoarea ei.

Am vazut destule cu led, dar nu m-au atras asa de tare incat sa vreau sa le schimb. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.