Jump to content

Masina mea inca un 320D E90


ELNA

Recommended Posts

ledurile le-am luat de la un magazin de tipul "kitch tuning" era o rigleta de 16 de leduri si eu am folosit cate 2 bucati pe maner uite in poza cum arata :thumbsup:

 

daca te apuci sa stii ca este ceva de munca :console:

post-11852-0-79050100-1334503440_thumb.jpg

post-11852-0-43284200-1334503496_thumb.jpg

Edited by ELNA
Link to comment
Share on other sites

si eu :rolleyes: si daca pui OEM munca tot aia e ... sa nu crezi ca e greu sa decupezi putin manerele ...

 

defapt toata treaba la mine a fost asa: trebuia sa desfac fetele de usi pe fata sa trag fire pentru tweetere care sunt amplificate separat de medii si am zis bun hai sa trag si firele pentru iluminarea la manere ca aveam si asta in plan .... apoi am zis hai sa trag firele si pe spate daca tot ma apuc , apoi hai sa decupez si manerele :pardon:

 

eu ma gandeam de mult timp la ele ,dar vroiam OEM si uite ca am ramas cu astea :turned:

 

Alexandre, sa NU spui ca nu ai trecut la iluminarea interioara cu led :frantics:

 

 

mai bine cu xenon :thumbsup:

 

mie mi se pare cel putin ciudat sa ai leduri pentru iluminarea interioara :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Alexandre, sa NU spui ca nu ai trecut la iluminarea interioara cu led :frantics:

stiu ce spui Mirceq,dar nu m-a atras asta pana acum.daca imi place la tine trec si eu ;)

 

63122212788 349.19 RON 83.81 RON 433 RON despre asta e vorba nu?

 

ELNA stiu ca te duce gandul la albastru,dar e ceva OEM sa stii.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Super tare masina cu spatele LCI si jantele si mai ales tu caci vad ca esti un meserias la modificari :).

Ai uitat sa zici ca ai schimbat si clima cu una mai noua si controller-ul navi.

 

Practic de la fiecare usa ai tras fir pana la FRM ?!

Sistemul acesta audio costisitor este mai clar si mai calitativ ca Logic7 al meu (tot E90) ? Eu sunt multumit de claritatea lui si ca nu distorsioneaza sunetul, nu te-ar fi costat mai ieftin, adica undeva la 1000 Euro ?

Link to comment
Share on other sites

clima si controleru i-drive sunt ale ei , cel putin asa cred , de la sfarsitu lui 2006 asa a fost clima pe ele :rolleyes:

 

sincer nu am ascultat nici un Logic7 pana acum deci nu pot sa spun daca se aude mai bine ... ce pot sa spun este ca daca aveam L7 probabil il lasam asa fara modificari .

 

am citit pe forumuri ca sistemul L7 este cam underpower pentru difuzoare ... eu am 2x250W putere disponibila pentru difuzoarele de sub scaun care sunt de Logic7 , 2x150W pentru mediile din usi care sunt de Individual si inca 2x150W pentru tweetere care probabil folosesc cam 5% din puterea asta .... deci am o mare rezerva de putere disponibila :rolleyes:

 

oricum sunetul este puternic si clar nu are bass sa tremure vecinu de la etaju 10 am avut si asa ceva pe E46 format din sub JL audio 13W7 si un Amplif Zapco 3000W :thumbsup: e distractiv ,dar cam atat :logik:

 

problema pentru mine a fost ca nu stiam cum sa fac un retrofit de L7 cand m-am apucat numai ce luasem masina nu stiam mare lucru de codari etc. acum in 5luni am invatat si cum sa imi codez singur masina :frantics:

 

deci daca ar fii meritat mai mult L7 le ramane sa stabilesc dupa o auditie :goodjob:

 

ELNA nu-i problemã cã-i mult de muncã. La câte am fãcut eu la maºini astea nu-s nimic :) in buzunarele de la usi nu ai pus tuburi ?

 

sincer de buzunare am uitat ,dar in curand :shifty:

Edited by ELNA
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

deocamdata e indeajuns :rolleyes: se pupa de minune cu wooferele de Logic 7 :frantics:

 

Daaa. Pare mega oem. Sa fim seriosi.

 

ti se duce lipsa pe chat :thumbsup:

 

am zis ca pare pentru ca sita are aceasi forma ca si cea de pe usi in sensu ca e putin bombata in fine nu se vede in poza si culoarea mochetei e 90% cu cea din portbagaj, probabil cea din urma este si mai murdara <_<

 

Cum se aude ? :)

 

de auzit se aude foarte bine ! acum in sfartit aud cam toata gama de frecvente joase ...

 

ca si intensitate nu scoala mortii ... e bine ca nici masina nu zdrancane :frantics:

Link to comment
Share on other sites

tocmai ca l-am deschis pentru a auzii parerile altora :thumbsup: de preferinta constructive :rolleyes: ceva gen : "eu as pune si un mot acolo sa arate mai bine " sau "arata nasol mie nu imi place"

 

 

"daa arata mega oem " mi se pare ca ma iei la misto :turned:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.