Jump to content

calculator lumini E 60


levisrox

Recommended Posts

Salut ,

 

Am un 525d 2006 . Acum 2 luni m-i sa ars un bec de la pozitie , respectiv angeleye !Nu l-am schimbat iar calculatorul de lumini mi-a oprit curentul pe firul respectiv care duce la pozitie . Cand lam cumparat azi - becul normal nu a mers . iar mecanicul unde ma duc mi-a pus laptopul si scria la calculator ceva de genul after 50 star-stops.... la calculatorul de lumini !! iarasi mecanicul mi-a spus acum ca trebuie sa schimb calculatorul de lumini daca mai vreau pozitie pe farul respectiv!!care e ceva scump :((

Va rog daca cuiva i s-a mai intamplat sa imi scrieti !daca se poate rezolva si altfel !!

Noroc !

Link to comment
Share on other sites

o problema asemanatoare cred ca am avut si eu. am dus-o la un service si mi-au zis ca aveam un fir intrerupt. insa zilele trecute cand am demontat farul am oservat ca am un fir la pozitie care vine din alta parte ( cred ca e plusul). practic asta au facut ei, au alimentat becul de pozitie din alta parte. pozitia merge acum doar ca imi apare mereu eroarea de bec ars acolo
Link to comment
Share on other sites

Salut ,

 

Am un 525d 2006 . Acum 2 luni m-i sa ars un bec de la pozitie , respectiv angeleye !Nu l-am schimbat iar calculatorul de lumini mi-a oprit curentul pe firul respectiv care duce la pozitie . Cand lam cumparat azi - becul normal nu a mers . iar mecanicul unde ma duc mi-a pus laptopul si scria la calculator ceva de genul after 50 star-stops.... la calculatorul de lumini !! iarasi mecanicul mi-a spus acum ca trebuie sa schimb calculatorul de lumini daca mai vreau pozitie pe farul respectiv!!care e ceva scump :((

Va rog daca cuiva i s-a mai intamplat sa imi scrieti !daca se poate rezolva si altfel !!

Noroc !

 

dupa 50 de recurente de eroare LMA-ul dezactiveaza acea iesire. e pentru protectie.

problema se poate rezolva destul de usor cu Tool32.

Ia valcea nu stiu unde poti sa mergi sa rezolvi, dar daca ai drum la Bucuresti, mergi la userul valymad.

Link to comment
Share on other sites

foarte saritor

 

pai contravine regulamentului de ordine interioara...... ce vrei, sa-ti dau linkuri la softuri piratate ?

mergi la munca nu la intins mana .... vrei gratis.....cauta..... vrei neaparat.....du-te la unu si plateste-i sa-ti faca...

amuzantule !

Edited by RobyS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.