Jump to content

Arctic Mettalic


andrei d1z

Recommended Posts

Cat te-a costat pachetul M?

Jantele sunt alea de le vindea maniacu? dau bine :thumbsup:

 

barele le-am luat separat de la 2 useri de aici de pe forum cu tot cu maruntaie, pragurile sunt normale, in total 3100 parca

 

si da, le-ai recunoscut bine :) bbs cx-r 19"

Edited by andrei d1z
Link to comment
Share on other sites

Credeam ca vrei doar adaptive ( se invart farurile dupa cum invarti volanul ). Le aveam eu pe ale mele de vanzare, ca mi-am facut upgrade la LCI. Vezi ca daca iti iei de LCI , iti tre si FRM3 sa functioneze corect. Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

daca pastrezi jantele astea ai nevoie de arcuri sa o cobori putin....parca prea cocotata acum.

praguri de M paket.

iar ca sa treci la LCI nu este cazul.asa am facut eu.prima data pachet M, dupa care am facut-o LCI.

daca intr-adevar vrei o schimbare in bine<si mai bine,pardon>...fa ce am scris mai sus plus portbagaj si stopuri LCI.

 

felicitari pentru masina.imi place.

 

referitor la DPF off si resoftare.cine ti-a facut lucrarea?

Link to comment
Share on other sites

ms alex,

 

insa nu vreau sa o fac lci, doar farurile ma interesau pt ca ale mele sunt destul de zgariate si unu e matuit pe dinauntru.

m-am cam plictisit sa bag bani in masina :) si cu ocazia asta fac o lista de lucruri pe care le vreau si in care as investi.. dupa care incerc sa pun punct :p

 

-portbagaj csl, cum are adi v., foarte usor vs ala normal

-sa imi fac volanul la xpertauto, cu incalzire

-sa gasesc un inlocuitor pt blatul din portbagaj, e f greu, masina era mult mai fun cand dadusem totu jos din portbagaj si era numai tabla

-un vopsit ar merge clar

-roluit + distantiere pe spate, cum a zis rashpy

 

 

downpipeul l-am facut la zn_tavy (avea un thread aici dar nu il mai gasesc insa pe 4tuning are un thread imens), recomand cu caldura, un fel de ilie(ciolpani) numai ca la evacuari :), iar softul... imi recomandase pe cineva din buzau si cu chef de condus am fost pana acolo insa softul e de la dimsport si se poate face si in buc. mai primisem si oferta de cai in plus cu dpf-off la 300E deci si o reducere substantiala si un drum placut cu masina :D

Edited by andrei d1z
Link to comment
Share on other sites

 

-sa imi fac volanul la xpertauto, cu incalzire

-sa gasesc un inlocuitor pt blatul din portbagaj, e f greu, masina era mult mai fun cand dadusem totu jos din portbagaj si era numai tabla

 

eu nu vad rostul volanului incalzit....dar fiecare cu pasaricile lui.

 

nu inteleg ce vrei sa faci la portbagaj

Link to comment
Share on other sites

 

insa nu vreau sa o fac lci, doar farurile ma interesau pt ca ale mele sunt destul de zgariate si unu e matuit pe dinauntru.

 

si nu incerca sa faci schimbarea doar de faruri pe LCI.este bataie mare de cap.iti trebuie si modul de lumini FRM 3...se modifica instalatia masinii...trebuie codare facuta.

cauta faruri bune si ai terminat balciul.

Link to comment
Share on other sites

incalzirea in volan e pt la iarna cand volanul e asa rece de ma dor incheiturile la degete si nu zic din fantezie... chiar ma dureau rau :)

 

legat de far... am zis ca e pe dinauntru (cica de la gazul din bec cand s-a ars si s-a spart, credibil nu?) si nu vreau sa le bag la cuptor sa le desfac sa fac cacatu praf.

 

iar portbagajul... in schema asta numarul 1. bucata aia are peste 12 kile, cam asa dupa manometru :) si bine se mai simtea fara... sa ma interesez de un carton ceva mai rezistent si trag mocheta peste el...

Edited by andrei d1z
Link to comment
Share on other sites

si nu vreau sa le bag la cuptor sa le desfac sa fac cacatu praf.

crede-ma ca nu poti face nimic in privinta asta.nu mai este ca la E46 unde baietii desfac farul zilnic pentru una alta....la E90 cu xenon te f.. in el ca nu il dezlipesti decat cu ciocanul.

alte faruri.le gasesti destul de ieftin fata de ce vrei tu sa faci cu trecerea la faruri de LCI.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.