Jump to content

Arctic Mettalic


andrei d1z

Recommended Posts

dupa un an, si dupa un upgrade de bare am zis sa pun niste poze cu masina, in special pt Kozman si hornetb, baietii de la care le-am luat si vroiau sa stie cum iese.

 

masina e de la danielsan

 

cand am cumparat-o nu stiam ca nu are dpf+cat asa ca fortat de situatie... i-am facut dpf-off, soft si downpipe.

 

poze din parcarea de la munca, o poza cu downpipeul si la gratar in dobrogea

 

.

post-48282-0-11599500-1335799401_thumb.jpg

post-48282-0-74004700-1335799411_thumb.jpg

post-48282-0-38441500-1335799591_thumb.jpg

post-48282-0-16648300-1335799634_thumb.jpg

post-48282-0-54088600-1335799735_thumb.jpg

post-48282-0-51948600-1335799845_thumb.jpg

Edited by andrei d1z
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

salut.referitor la offline-ul tau de pe mess:

farurile:

daca ai adaptive iti cumperi faruri care au pe interior geamul striat si adaptive.cele cu geamul striat au functia cornering si automat si adaptive.

daca nu ai adaptive acum pe masina iti cumperi faruri cum am eu.

http://i758.photobucket.com/albums/xx225/all3ex_wly/P1070038.jpg

 

pentru a schimba farurile ai nevoie de faruri complete.poti folosi decat becurile xenon de la ale tale.

se schimba modulul de lumini.daca ai FRM.daca ai FRM 2 sau FRM 3 ramane asta.

masina se codeaza si apoi totul este in regula.ca sa fie treaba completa se mai foloseste acest kit retofit

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=63_1107&hg=63&fg=95

 

despre care nu iti pot spune prea multe.si eu fac sapaturi.il am in portbagaj si nu stiu inca cum se monteaza.am dat un mail catre automobile bavaria sa vedem ce raspun primesc.ideea este ca merge aproape tot cum trebuie si fara acest cablu montat,dar eu vreau sa fie totul ca la carte.

 

daca mai ai intrebari discutam aici.ciao

Link to comment
Share on other sites

Cele 3 leduri din colt.la astea poti improviza.de la pin1 la pin5 parca tragi un fir.nu fac dimming angel pe faza scurta/lunga.nu merge parking light cum trebuie.parking light adica atunci cand e masina oprita folosesti semnal stanga sau dreapta pt pozitie.

E poveste lunga cu partea din fata sa o faci lci ca la carte si nu gasesti nimic concret.

Dar nu ma las pana nu fac totul ca la carte.

Link to comment
Share on other sites

Cele 3 leduri din colt.la astea poti improviza.de la pin1 la pin5 parca tragi un fir.nu fac dimming angel pe faza scurta/lunga.nu merge parking light cum trebuie.parking light adica atunci cand e masina oprita folosesti semnal stanga sau dreapta pt pozitie.

E poveste lunga cu partea din fata sa o faci lci ca la carte si nu gasesti nimic concret.

Dar nu ma las pana nu fac totul ca la carte.

eu am reusit sa il fac ca la carte :frantics:

am sa pun in cateva zile poze pe topicul pt ca acum e jegoasa doar ce a facut 2300km

Edited by ionut1985
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.