Jump to content

Welcome fog lights problema


Negru Gabriel

Recommended Posts

Buna ,

 

am facut welcome angel eyes dupa tutorialul de pe forum , merge perfect , acum , daca tot m-am chinuit sa trag cablu de la plafoniera , vreau sa fac aceeasi chestie doar sa se aprinda si proiectoarele de ceata ... problema e ca nu imi dau seama care sunt firele de la proiectoare .. cum la angel eyes sunt pinii 44 - 45 , la proiectoare stie cineva care sunt ? Am desfacut masca de noroi de sub roata , ca sa vad culoarea de la proiectorul stang , si e un galben cu maro , adica fir galben cu o dunga dreapta maro , si un fir maro care e masa .. am desfacut blocul de lumini , si acolo nu gasesc nicaieri galben cu maro , decat 2 fire galbene cu cate o dunga serpuita maro ..

 

 

Stie cineva numerele pinilor de la proiectoarele de ceata din fata ?

 

 

Va multumesc .

 

 

masina e bmw e46 facelift

Edited by Negru Gabriel
Link to comment
Share on other sites

am gasit aici schema de la blocul de lumini .. dar nu vad nicaieri front fog lights numai rear fog light

 

http://www.docstoc.com/docs/77638977/E46-Light-switching-centre-control-unit

 

 

Masina e bmw e46 facelift ... scz

 

Ar ajuta sa stim daca este e30, 36, 46, 90 etc.

 

 

sa fie 28 ?

 

Fog light relay ?

 

daca da , si e un singur pin .. conectez amandoua diode la acelasi pin ?

Link to comment
Share on other sites

sa fie 28 ?

 

Fog light relay ?

 

daca da , si e un singur pin .. conectez amandoua diode la acelasi pin ?

da, ala e... firul care alimenteaza releul de proiectoare este un fir subtire (de 0,5 parca) culoare galben/gri...

 

insa nu prea inteleg de ce vrei sa folosesti 2 diode ?! vrei sa le legi in serie ?

 

tie iti trebuie doar una singura legata la firul care iti da plus (+) in releu atunci cand se aprinde plafoniera...

 

nu ii stiu valoarea, insa tinand cont ca vei avea doi consumatori mari (proiectoarele) care iti vor trimite inapoi curentul spre plafoniera -> LCM prin dioda (cand le vei aprinde), cred ca valoarea ei difera de cea de pe welcome angel-eyes... asa ca nu pune ceva dupa ureche caci cel mai probabil se va supraincalzi si se va arde...

 

eu sincer nu prea vad rostul unui welcome fog lights, atata timp cat ai facut deja welcome angel-eyes :huh:

 

ma rog, e treaba ta ce si cum :hi:

Link to comment
Share on other sites

da, ala e... firul care alimenteaza releul de proiectoare este un fir subtire (de 0,5 parca) culoare galben/gri...

 

insa nu prea inteleg de ce vrei sa folosesti 2 diode ?! vrei sa le legi in serie ?

 

tie iti trebuie doar una singura legata la firul care iti da plus (+) in releu atunci cand se aprinde plafoniera...

 

nu ii stiu valoarea, insa tinand cont ca vei avea doi consumatori mari (proiectoarele) care iti vor trimite inapoi curentul spre plafoniera -> LCM prin dioda (cand le vei aprinde), cred ca valoarea ei difera de cea de pe welcome angel-eyes... asa ca nu pune ceva dupa ureche caci cel mai probabil se va supraincalzi si se va arde...

 

eu sincer nu prea vad rostul unui welcome fog lights, atata timp cat ai facut deja welcome angel-eyes :huh:

 

ma rog, e treaba ta ce si cum :hi:

 

cred ca ar arata mai bine si angel eyes si fog lights.. deci daca pun o singura dioda de 5A e ok ? aia e cea mai mare.. deci fac exact ca welcome angel eyes .. numai ca fac cu o singura dioda ? am ceva dioda BY500-1000 parca.. duce 5 amperi .. nu o sa arda nimic pe acolo ?

Link to comment
Share on other sites

cred ca ar arata mai bine si angel eyes si fog lights.. deci daca pun o singura dioda de 5A e ok ? aia e cea mai mare.. deci fac exact ca welcome angel eyes .. numai ca fac cu o singura dioda ? am ceva dioda BY500-1000 parca.. duce 5 amperi .. nu o sa arda nimic pe acolo ?

 

Cred ca fiecare proiector mananca 50W, ai putea sa pui intrebarea asta pe un forum de electronisti, sigur ei te-ar lamuri. Cred ca ce faci tu nu au facut prea multi pe aici.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.