Jump to content

Semnalizatoare e46 U.S. Style


Adi_UZI

Recommended Posts

Va dati seama ce m-a pus la punct ! Cu cei de teapa mea, auzi la el ! El care e tirist sau , daca nu ati inteles, in nomenclatorul de meserii el se incadreaza la rubrica sofer de tir !

 

Mai bag-o inca o data pe aia cu divulgarea de date confidentiale ! Te rugaaaam ! Mor de ras !

Link to comment
Share on other sites

bai da-ma dreq, soferii astia de tir sunt mai ceva decat MI6, un soi de loja secreta a soferilor de tir, acesti obscuri indivizi nascuti imaculat si crescuti fara de pacat, vestitorii apocalipsei ce va sa vina si lumina de apoi.

 

eu nu m-as opri la report, as plusa cu niste injuraturi in PM, iar daca nici asta nu merge, telefoane de pe anonim si gafait in microfon :) lol bai!

Edited by Pole
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

bai da-ma dreq, soferii astia de tir sunt mai ceva decat MI6, un soi de loja secreta a soferilor de tir, acesti obscuri indivizi nascuti imaculat si crescuti fara de pacat, vestitorii apocalipsei ce va sa vina si lumina de apoi.

 

eu nu m-as opri la report, as plusa cu niste injuraturi in PM, iar daca nici asta nu merge, telefoane de pe anonim si gafait in microfon :) lol bai!

 

mda, aici altu-i bun la d'astea.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca o sa mai curga multa apa pe Dambovita pana o sa inteleaga si unii "bucuresteni" ca a fi civilizat nu are legatura cu meseria prin care iti castigi banii. Asta se incadreaza la categoria mentalitate romaneasca. Adica, daca un cocalar are BMW, toti posesorii de BMW sunt cocalari. Tipic romanesc.

 

Daca Tarzan de pe tir a facut un filmulet tampit pe youtube, inseamna ca toti cei care conduc un tir sunt Tarzan. No comment.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

N-a zis nimeni ce concluzionezi tu.

 

Orice meserie cere respect. Pe de alta parte, cand postezi poze de genul acela intr-o discutie care nu avea nici o legatura, tu singur ai intrat in stereotipul soferului de tir cu prosop cu femei goale pe scaune, numele scris pe o placuta de inmatriculare pusa in parbriz si nume de maxim 5 litere. Fane, Dorel, Gica, Gigi, Gogu.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca o sa mai curga multa apa pe Dambovita pana o sa inteleaga si unii "bucuresteni" ca a fi civilizat nu are legatura cu meseria prin care iti castigi banii. Asta se incadreaza la categoria mentalitate romaneasca. Adica, daca un cocalar are BMW, toti posesorii de BMW sunt cocalari. Tipic romanesc.

 

Daca Tarzan de pe tir a facut un filmulet tampit pe youtube, inseamna ca toti cei care conduc un tir sunt Tarzan. No comment.

 

dar nu trebuie draga sa iti fie rusine cu meseria de sofer de tir, ai putea insa sa fii mai retinut, eventual sa nu mai postezi extrasul de cont pe forum (gen?), tocmai pentru a nu fi asimilat cu respingatorii aia de ii numesti mai sus, asta pentru a nu te confunda cu ei la urma urmei. Desi in cazul tau, e cam tarziu.

Edited by Pole
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

N-a zis nimeni ce concluzionezi tu.

 

Orice meserie cere respect. Pe de alta parte, cand postezi poze de genul acela intr-o discutie care nu avea nici o legatura, tu singur ai intrat in stereotipul soferului de tir cu prosop cu femei goale pe scaune, numele scris pe o placuta de inmatriculare pusa in parbriz si nume de maxim 5 litere. Fane, Dorel, Gica, Gigi, Gogu.

Ti-am dat dreptate cu poza. Am sters-o, nu avea ce cauta pe topicul acesta. Recunosc cand gresesc. Dar de aici pana la a despica firul in patru si a face atata tam-tam, e cale lunga. Putea-i sa spui frumos, poza aia nu are ce cauta aici, eu o stergeam (editam) si totul se incheia aici. Dar nu, pentru ca voua va place circul.

 

Multi soferi isi pun placuta cu numele ca atunci cand merg intr-o fabrica sa incarce sau sa descarce, cei care ii cheama la rampa sa le spuna pe nume. Nu sa strige, baaah, hai sa incarci. Se uita in geam si spune, Dorel, baga la rampa. E altceva cand cineva ti se adreseaza pe nume. Sau intr-o parcare, salut Gica, ce mai faci? :)

 

dar nu trebuie draga sa iti fie rusine cu meseria

Extraordinar! Dar cine a zis ca-mi este rusine? Dar trebuie sa respectam regulile forumului, nu intelegi. Bala mi-a sters postarea cand eu am spus meseria lui Similea. E vorba de reguli. De aia sunt reguli, ca sa fie respectate.

Edited by Ice_man
Link to comment
Share on other sites

 

Multi soferi isi pun placuta cu numele ca atunci cand merge intr-o fabrica sa incarce sau sa descarce, cei care ii cheama la rampa sa le spuna pe nume. Nu sa strige, baaah, hai sa incarci. Se uita in geam si spune, Dorel, baga la rampa. E altceva cand cineva ti se adreseaza pe nume. Sau intr-o parcare, salut Gica, ce mai faci? :)

 

 

aham, si la BMW ti-ai pus "Ce Pula Mea" din acelasi motiv ? :)

Link to comment
Share on other sites

Multi soferi isi pun placuta cu numele ca atunci cand merge intr-o fabrica sa incarce sau sa descarce, cei care ii cheama la rampa sa le spuna pe nume. Nu sa strige, baaah, hai sa incarci. Se uita in geam si spune, Dorel, baga la rampa. E altceva cand cineva ti se adreseaza pe nume. Sau intr-o parcare, salut Gica, ce mai faci? :)

 

Cand vezi 25 de papusi din plus, prosoapele alea, 17000 de leduri si becule, 14 cruci + placuta aia care parca e bomboana pe coliva, iti vin alte lucruri in cap.

Plus ca n-am inteles niciodata cum de ii cheama aproape pe toti la fel.

Ma rog, nu zice nimeni sa te cheme Maximilian sau sa ai cine stie ce nume sofisticat...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Extraordinar! Dar cine a zis ca-mi este rusine? Dar trebuie sa respectam regulile forumului, nu intelegi. Bala mi-a sters postarea cand eu am spus meseria lui Similea. E vorba de reguli. De aia sunt reguli, ca sa fie respectate.

 

vad ca raspunsul la intrebarea mea il eviti. :) ma rog, era mai mult retorica intrebarea. e funny cum vad ca tu insisti cu regulamentul, cand tu erai ala cu dezvaluirile de date personale.

Link to comment
Share on other sites

aham, si la BMW ti-ai pus "Ce Pula Mea" din acelasi motiv ? :)

Aia era! Daca aveam numele meu cu data nasterii eram taran, daca luam la rand, eram fraier, daca am pus wtf, iar nu e bine. Cu voi nu o da nimeni la pace. Intotdeauna exista un motiv. La urmatoarea masina, il schimb si o sa te pun pe tine sa mi-l alegi. E bine?

 

Cand vezi 25 de papusi din plus, prosoapele alea, 17000 de leduri si becule, 14 cruci + placuta aia care parca e bomboana pe coliva, iti vin alte lucruri in cap.

Plus ca n-am inteles niciodata cum de ii cheama aproape pe toti la fel.

Ma rog, nu zice nimeni sa te cheme Maximilian sau sa ai cine stie ce nume sofisticat...

Nu le iau apararea astora, stai linistit. Nici eu nu-i suport. Dar am cunoscut multe persoane destul de ok, sa stii.

Edited by Ice_man
Link to comment
Share on other sites

Aia era! Daca aveam numele meu cu data nasterii eram taran, daca luam la rand, eram fraier, daca am pus wtf, iar nu e bine. Cu voi nu o da nimeni la pace. Intotdeauna exista un motiv. La urmatoarea masina, il schimb si o sa te pun pe tine sa mi-l alegi. E bine?

 

si de ce ai ales WTF ? adica ma intereseaza ce se ascunde in spatele gandirii unui om, atunci cand alege sa fie identificat in trafic cu acest acronim. Precis este ceva adanc, astept cu interes explicatia :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Vrem sa-ti faci o placuta ptr tir pe care sa scrie ma che cazzo ! Sa te poata striga aia la fabrici, nu de alta !

Nu stiu, tie ti se pune asa o pata fixa si batman, batman. Altceva nu stii.

 

Orice discutie cu oricine de aici deviaza invariabil spre tir si tiristi.

 

Gata, am inteles. Tiristii sunt prosti, inculti etc. Ok. Altceva, devine obositoare chestia asta cu tir-ul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.