Jump to content

E34 520i Touring Vanos


Toma Cristi

Recommended Posts

Salutari!

M-am tot gandit eu ce masina sa imi iau in vara.

Am oscilat intre Mercedes W123 Estate(am avut si in familie, dragoste mare pentru masina asta, dar am renuntat pentru moment).

Apoi, m-am orientat spre Mercedes W202 cu un motor de 220 cdi, dar am renuntat si la ideea asta.

In final, am pus ochii pe E34 520i Vanos Touring.

Am citit pe acest forum si nu numai o gramada de articole, pareri, review-uri, istoric.

Am avut rabdare sa citesc chiar si acel imens topic creat de WLF daca nu ma insel. Foarte foarte util.

 

Acuma, vine disctuia despre o masina gasita pe net.

La prima vedere, caroseria pare in stare excelenta. Din info culese din anunturi si de la proprietar, masina e in stare foarte buna, mai putin trapa care cica e blocata, dar aia sa fie problema la o masina de varsta ei.

Treaba e ca masina asta poate sa fie una foarte buna sau o mare teapa, nu se stie pana nu se vede si se testeaza.

Atasez linkurile gasite cu anunturile respective si niste poze cu speranta ca a vazut sau cunoaste cineva masina si imi poate da niste info.

M-as fi dus personal pana in Targu Mures sa o vad, dar eu sunt din Brasov si sunt foarte ocupat cu licenta si cu ultimele examene, nu prea am timp acuma sa stau sa umblu prin tara pana termin cu toata facultatea asta.

Va multumesc anticipat.

 

Anuntul de pe tocmai

Anuntul de pe mobile

Anuntul de pe Autovit

 

Anunt dubios, s-ar putea sa se fi folosit doar de poza masinii

 

http://photos01.otomoto.pl/photos/original/C23/11/98/C23119860_3.jpghttp://photos01.otomoto.pl/photos/original/C23/11/98/C23119860_1.jpghttp://photos01.otomoto.pl/photos/original/C23/11/98/C23119860_5.jpghttp://photos01.otomoto.pl/photos/original/C23/11/98/C23119860_7.jpg

 

Rog moderatori sa ataseze "CUMPAR" la titlu, scuzati, am uitat

Edited by Toma Cristi
Link to comment
Share on other sites

Pai si care-i ideea,o cumperi sau te lauzi? Masina arata bine, in 4 anunturi ai 3 numere de telefon, amortizoare spate obosite, proaspat revopsita/polishata dar du-te sa o vezi totusi si nu spera sa fie "impecabila" ceva tot va fi de schimbat la ea la varsta asta..
Link to comment
Share on other sites

Sunt constient ca trebe bagati bani intr-o astfel de masina.

Intentia mea e oricum sa ii pastrez un aspect cat mai curat, sa o aduc intr-o stare apropiata cu cea a iesirii ei din fabrica, atat optic cat si mecanic.

Ideea acestei postari era daca cunoaste cineva intamplator aceasta masina, sau cunoaste altele de vanzare, in afara de anunturile de pe net care le-am vazut cam pe toate.

Link to comment
Share on other sites

nu sunt amortizoarele obosite pe spate, asa stau ele la e34, pare mai lasata de spate dar e de la decupajul aripii.

Pretul este excelent tinand cont ca este din ultimul an de fabricatie si are ceva optiuni, in principal daca motorul este ok si nu necesita reparatii capitale nu are ce sa fie defect si atat de costisitor incat sa nu se merite;

Personal imi place asa la prima vedere, dar o inspectie amanuntita te poate scapa de eventuale surprize;

Link to comment
Share on other sites

Daca obtii o reducere de minim 25% din pret , poate fi o optiune interesanta.

Din descrierea masinii in anunturi se omit multe lucruri importante. Pozele sunt facute "artistic". Cel mai bine e sa te duci si sa o probezi. Oricum pretul este nejustificat de mare :getlost:

Toate E34 arata bine. Design clasic nemuritor.

Link to comment
Share on other sites

Daca obtii o reducere de minim 25% din pret , poate fi o optiune interesanta.

Din descrierea masinii in anunturi se omit multe lucruri importante. Pozele sunt facute "artistic". Cel mai bine e sa te duci si sa o probezi. Oricum pretul este nejustificat de mare :getlost:

Toate E34 arata bine. Design clasic nemuritor.

 

Pretul mare?!? cred ca glumesti, atat se cere pe cate o pisica obosita... Este facelift din ultimul an de fabricatie si arata bine.

Link to comment
Share on other sites

Daca obtii o reducere de minim 25% din pret , poate fi o optiune interesanta.

Din descrierea masinii in anunturi se omit multe lucruri importante. Pozele sunt facute "artistic". Cel mai bine e sa te duci si sa o probezi. Oricum pretul este nejustificat de mare :getlost:

Toate E34 arata bine. Design clasic nemuritor.

 

 

 

 

 

 

lol.daca si functioneaza precum arata,e chilipir nu altceva

Link to comment
Share on other sites

Masina arata foarte bine. Se vede ca e 1996, nu are rugina pe la aripile spate, praguri fata.

Trapa poate fi o problema doar daca ploua in masina. Daca sunt infundate gurile de scurgere si trapa nu merge miscata poate sa se scurga in masina apa.

In rest, e foarte aratoasa, mai ales daca vopseaua e originala pe ea. Nu-mi dau seama din poze dar asa pare.

Parerea mea e ca merita macar un telefon masina asta, ca sa lamuresti daca e cazul sa te duci s-o vezi; sa nu aiba scurgeri, batai pe la motor, sa fie stramba pe dedesubt, chestii d-astea grave.

De pret nu discut, e treaba fiecaruia sa ceara si sa dea cat considera de cuvinta. Spor!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.