Jump to content

PRESTIDIGITATIE?


CARDAN

Recommended Posts

am fost acompaniat saptamana trecuta de un consultant-mercenar

pentru cumpararea unui BMW second, seria 3.

partea buna este ca la sfaturile lui am fost scutit de doua mari tepe...

partea proasta e ca nu m-am prins cum facea el doar punind cheia in contact

si umbland la butoanele reset... si afla kilometrajul real al masinii...

una avand un rulaj fantastic(?) de 640.000 km desi in bord afisa 170.000.

e posibil sau m-a impresiunat doar ca sa isi ia suta de euro pentru prestatie, ma rog,...

prestidigitatie!

stie cineva vreo metoda similara de a afla kilometrajul real al unui seria 3?!

:download: :drinks:

Link to comment
Share on other sites

poate pe la mama Omida sa mai afli km reali......ceea ce fecea tipul respectiv era sa intre in meniul "secret" unde iti arata VIn-ul, varianta de soft, etc.........nu pot sa cred ca in 2012 mai sunt inca unii care cred ca apasand pe butoane afli km reali ai masinii :hyper:
Link to comment
Share on other sites

Ce 100 euro? A dat 100 euro la mercenaru ala sa vina cu el?

 

LOL. A scris o suta de euro, am citit prea repede si n-am observat. Doamne doamne doamne. :LMAO:

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Ai vazut cu ochii tai, ca scria cifrele 640000 si simbolul km langa ?! Meniul ala secret este complex si afiseaza o gramada de valori si parametrii...

Eu din cate stiu daca cineva a dat profesionist km inapoi doar istoricul (daca exista) de la reprezentanta de mai poate duce "pe drumul cel bun" sa aflii cu aproximatie daca sunt reali sau nu.

Link to comment
Share on other sites

km reali ai vezi cu PA Soft -in general samsarii nu se chinuie sa rescrie toate modulele ,cel putin la E46.

cat despre gasit km real doar din butoane sincer ma indoiesc,doar daca el stie din butoane sa comunice cu modulul de lumini :popcorn:

PS:daca e iti aflu eu kilometrajul cu PA Soft,doar 25 euro oferta promotionala :LMAO:

:console:

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Seria 3 de care?

berlina din 2000 cu doua butoane de resetare in bord, stinga-dreapta,

da nu asta este principalul...

idea e ca falsul in bord e un moft si ca daca un electronist talentat poate afla atit de usor kilometrajul real si original

al masinii fara fitze gen WIN si vizite neconvingatoare la divrse servisuri "specializate"... metoda e mega-ok!

mai cu seama ca Iosef mi-a spus ca pentru a maslui kilometrajul original al masinii pe care mi-l afla el...

ultimul proprietar ar trebui sa inlocuiasca bordul, instalatia abs, acceleratia, senzorii abs si alte acareturi scumpe

pe care nu le-am retinut.

astfel "revolutionarii" care magaresc kilometrajle vor fi clar depasiti de evenimente...

 

:goodjob:

Link to comment
Share on other sites

poate citeste si prestidigitatorul si o sa vada ca l-ai complimentat... :thumbsup:, cat despre celalalt...better luck next time! :goodjob: buna asta!!!

 

...si nu ma pot opri din ras... :laugh: ...cum sa faci asa ceva???

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

La prima impresie credeam ca virgula Cardan are vreo 18 ani. M-am uitat acum pe o postare de a lui si se pare ca are 40 de ani. Nu pot sa cred ca mai exista oameni atat de naivi la varsta asta.

 

Cum bai nene sa crezi asemenea vrajeala si sa mai dai si 100 euro?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Pole

berlina din 2000 cu doua butoane de resetare in bord, stinga-dreapta,

da nu asta este principalul...

idea e ca falsul in bord e un moft si ca daca un electronist talentat poate afla atit de usor kilometrajul real si original

al masinii fara fitze gen WIN si vizite neconvingatoare la divrse servisuri "specializate"... metoda e mega-ok!

mai cu seama ca Iosef mi-a spus ca pentru a maslui kilometrajul original al masinii pe care mi-l afla el...

ultimul proprietar ar trebui sa inlocuiasca bordul, instalatia abs, acceleratia, senzorii abs si alte acareturi scumpe

pe care nu le-am retinut.

astfel "revolutionarii" care magaresc kilometrajle vor fi clar depasiti de evenimente...

 

:goodjob:

 

sincer, ce-i cu tine ? :mellow:

Link to comment
Share on other sites

berlina din 2000 cu doua butoane de resetare in bord, stinga-dreapta,

da nu asta este principalul...

idea e ca falsul in bord e un moft si ca daca un electronist talentat poate afla atit de usor kilometrajul real si original

al masinii fara fitze gen WIN si vizite neconvingatoare la divrse servisuri "specializate"... metoda e mega-ok!

mai cu seama ca Iosef mi-a spus ca pentru a maslui kilometrajul original al masinii pe care mi-l afla el...

ultimul proprietar ar trebui sa inlocuiasca bordul, instalatia abs, acceleratia, senzorii abs si alte acareturi scumpe

pe care nu le-am retinut.

astfel "revolutionarii" care magaresc kilometrajle vor fi clar depasiti de evenimente...

 

:goodjob:

INCREDIBIL... :wacko:

 

cum dracu sa inghiti astfel de baliverne ?

 

:LMAO:

 

CARDAN glumeste. Eu asa cred.

si eu cred ca cineva mai destinde atmosfera pe forum...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.