Jump to content

Sfat achizitie BMW E65 730D


TryLater

Recommended Posts

Eu tot timpul am admirat E65-ul...Tot timpul m-am uitat cam cu sfiala la el..Si m-am gandit acum...Daca tot am ceva banuti pusi la saltea si tot imi permit sa intretin un E65...De ce nu...Dar...Nu doresc sa imi iau doar de dragul de a imi lua si imediat sa bag bani in ea...Din cauza asta am si cerut pareri inainte sa ma duc..

 

@mik15 ...Tocmai asta e ideea..Vreau sa fiu documentat ca sa stiu ce sa vorbesc cu el la telefon si daca ma inteleg la pret sa fac o mica "ĂŤxcursie" pana acolo...

@P.I.M.P ..Multumesc de sfat...Deja incep sa am dubii la cate pareri contra E65 sunt si mai ales pentru masina de fata...

Link to comment
Share on other sites

Pai ar fi absurda de tot combinatia. Daca ala o vinde pe 9k cash, acum ce ar vrea de la colegu nostru, sa ia si 9k si E39? Pai nu mai bine se duce cu aia 9k si ii pune in mana? Si sigur 9k nu sunt batuti in cuie.
Link to comment
Share on other sites

1. nu o sa aceepte 5500;

2. defineste ce intelegi tu prin ''imi permit sa intretin un E65''? daca poti cheltui lunar cu masina asta min 1k cateva luni consecutiv pana o aduci pe linia de plutire, atunci da, altfel nu o poti intretine!

3. poate se dovedeste, daca o iei, ca masina lui Dumi era chiar buna!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc WLF ...Asta icnercam si eu sa spun..Ca asa cum a trecut el in anunt variante la 11000 asa pot pune si eu variante la 5000 si ne tiganim de la 6000 diferenta..Cam asta era ideea la care m-am gandit eu...Si din cauza asa am/sper eu la 5500 si totodata din cauza asa doream sa stiu cam cat m-ar costa o cutie noua/ceva grav de reparat ca sa stiu daca se merita sa incerc sa o cumpar sau nu.

 

@mik15 Ma refer ca imi pot permite sa o intretin la modul...sa am disponibil in jur de 2000-3000RON pt ea pe luna...Insa asta nu inseamna ca imi si doresc sa bag banii astia luna de luna in ea...Din cauza asta to cer pareri...Si din cauza asta M-ar bucura daca mi-ati da cat mai multe raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

la cutie nu ai ce sa ii faci sub 4-500 euro, asta e minimul si il reprezinta schimbul de ulei si filtrul, un rebuild e cel putin 1500 tinand cont ca doar convertizorul e vreo 4-500, niste cauciucuri sunt 1k, suspensia pe fata inca 1k, turbina la fel, si tot asa..... Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

omului i s-a pus pata pe masina asta el nu se lasa pana nu o cumpara indiferent de ce il sfatuim noi....o sa intre dupa pe forum si o sa inceapa sa insire problemele pe care le are cu ea ......el o cumpara si cu cutia de viteze defecta nu conteaza, nu vedeti ca intreaba cat e o cutie, in fine ...hai sa te mai fac atent la un lucru , nu vezi ca omu te cheama duminica,concediu vrajeli etc, nu ti s-a aprins nici un beculet, duminica nu poti verifica masina nicaieri din cate stiu e inchis mai peste tot la service mai ales la reprezentanta unde o poti verifica temeinic iar diferenta pe care ti-o va cere va fi de minim 7k sa lasi un raspuns aici de am avut dreptate ...parerea mea e sa te lasi la mana ta si sa cauti o varianta mai buna masina asta iti va face numai probleme iar rezolvarea lor nu va fi tocmai ieftina
Link to comment
Share on other sites

@coupe24 Multumesc mult de raspuns...in nici un caz ju am de gand sa o cumpar doar ca imi place "carcasa"...ala mi-a spus ca vorbim Duminica la telefon sa vada si el masina mea...Nicidecum sa ma duc acolo sau ca e ceva batut in cuie....am sperat ca poate e buna masina si mi-am facut si eu vise ca poate se merita sa incerc sa o iau, dar dupa ce mi-ati spus toti...se pare ca nu merita...mai ales in cazul ca nu am de gand sa bat 1000-1400KM doar ca sa ma duc cu masina aluia la un service ceva si sa imi dea aia vreo 2 pagini A4 pline de erori si probleme...Tocmai asta a fost motivul pentru care am intrebat prima oara aici....Dar dupa atatea raspunsuri negative...Nici macar 1 pozitiv...E clar ca nu se merita...Vorba aceea.."Cand toata lumea iti spune ca esti beat...Te duci si te culci.."

Va multumesc inca odata pentru ajutor si sa aveti o seara/noapte placuta

Raman la E39 al meu pentru moment.

Edited by TryLater
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Nu, n-am luat E65-ul....Am luat un A6 din 2002.L-as fii luat dar sansa de teapa era mult prea mare incat sa risc...Nu am aiuns inca la nivelul sa arunc banii aiurea doar ca nu am ce face si ca imi place o caroserie...Cine stie....Poate pe viitor o sa reusesc sa imi cumpar si un E65 ceva mai nou si mai bine intretinut...Pana atunci...Bafta tuturor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.