Jump to content

BMW e36 cabrio M52


Raul46

Recommended Posts

Vand BMW e36 Cabrio, fabr 1997, 320i, 220000 km , optiuni : incalzire scaune, dublu climatronic,computer bord, decapotare electrica , interior de piele, scaune sport etc .

Masina a fost total reconditionata, la modul original . De atunci a parcurs aprox 700km !!! Starea tehnica, si optica este impecabila ! A fost revopsita, faruri, semnalizatoare, proiectoare ceata, bandouri , manere deschidere , alte plasticuri marunte si ornamente, au fost inlocuite, toate fiind montate noi !!! Interiorul refacut , scaunele fata schimbata pielea, volanul, schimbatorul si cotiera toate au piele noua ! Calitativ e lucrat impecabil totul !

Tehnic, s-au schimbat : telescoapele - (Monroe Reflex ), arcuri KW ,placute frana + frana de mana , capete bara, flexibile frana,liched frana, trapez , ulei Orig BMW 5w 40 + filtru ulei , benzina, aer . Simering cutie - cardan, etc ! Refacut si revizuit intregul sistem de decapotare !! S-au schimbat ceva bucsi si telescoape(NOI , originale) de la capacul care se ridica sub care intra prelata, functionand astfel impecabil (decapotare electrica) !! Toate astea au fost terminate de aprox 3 sapt ! Tot ce s-a montat , s-a montat nou !!

 

pret 4300 euro !

tel: 0745308693

Pretul masinii afisat este fara jantele de aliaj ! NU accept schimburi ! Poze mai multe sunt la rubrica Masina mea !

post-4287-0-67010300-1340957736_thumb.jpg

post-4287-0-37601800-1340957745_thumb.jpg

post-4287-0-36481400-1340957769_thumb.jpg

Edited by Raul46
Link to comment
Share on other sites

Am citit topicul de la Masina mea...si desi sunt mirat ca o vinzi, vreau sa te felicit ca probabil ai readus la viata o masina care probabil era sortita statutului de "cazan"......si reconditionarea s-a facut cu mult bun gust.

 

 

Felicitari pentru pasiunea depusa!O masina care merita toti banii!

Link to comment
Share on other sites

Am citit topicul de la Masina mea...si desi sunt mirat ca o vinzi, vreau sa te felicit ca probabil ai readus la viata o masina care probabil era sortita statutului de "cazan"......si reconditionarea s-a facut cu mult bun gust.

 

 

Felicitari pentru pasiunea depusa!O masina care merita toti banii!

 

 

Multumesc ! E adevarat, starea ei nu era nici pe departe asta ! Chiar e o masina frumoasa acum, si se conduce la fel ! O vand in ideea unei alte achizitii !

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina si sincer pretul mi se pare foarte ok tinand cont de ceea ce s-a facut la ea, pacat ca nu o mai tii sa treci vara cel putin :). Ce achizitie vrei sa faci? alt proiect? Bafta la vanzare!

 

Mersi ! Imi e ca la sfarsitul verii imi va fi si mai greu sa o vand. Imi place mult masina, dar am sa merg pe doua extreme, dupa ce o vand, sau ceva mai vechi ,cu o linie muuult mai clasica( un E24 ) sau ceva chiar nou ! inca sunt nehotarat.. . Pretul iar, sincer, avand in vedere ca e gata de abia o luna de zile, nu imi vine sa pierd mai mult decat atat in ea.. . Am zis ca e un pret de bun simt, si chiar cred ca se reflecta in ce ofera masina !

Link to comment
Share on other sites

Am zis ca e un pret de bun simt, si chiar cred ca se reflecta in ce ofera masina !

 

Foarte frumoasa masina.

 

La fel am zis si eu de coupe-ul meu cand l-am pus la vanzare, dar in ziua de azi daca ai o masina care se adreseaza pasionatilor, ramai cu ea ca nu mai sunt bani pe piata. Mi-am promis ca daca nu apare nimic urgent sa am nevoie de cash, o bag la conservare in garaj si o mai scot peste 14 ani, direct "de epoca".

 

Iti urez spor la vanzare, dar ca sfat, nu o da pe maruntis ca o sa iti para rau dupa ea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.