Jump to content

eroare airbag


Recommended Posts

Buna seara. Problema e urmatoarea... am lumina de la airbag aprinsa (nu am airbagul din usa si stalpul din dreapta). Pe langa eroarea asta, la tester imi da "pretensor centura pilot" intrebarea e: se poate face ceva ca sa sting becul sau avand in vedere ca imi lipsesc 2 airbaguri e imposibil?

Va rog dati-mi o solutie rapida... nu se poate face ceva asemanator cu plasa din scaunul copilotului cu rezistente si diode? Ultima solutie ar fi sa desfac bordul si sa scot ledul.

Link to comment
Share on other sites

Va rog dati-mi o solutie rapida... nu se poate face ceva asemanator cu plasa din scaunul copilotului cu rezistente si diode? Ultima solutie ar fi sa desfac bordul si sa scot ledul.

 

ce modul de airbag ai pe e46?? Mrs2,mrs3 sau mrs4? Daca nu stii asta atunci scoate ledul afara :sick:

Link to comment
Share on other sites

Va rog dati-mi o solutie rapida... nu se poate face ceva asemanator cu plasa din scaunul copilotului cu rezistente si diode? Ultima solutie ar fi sa desfac bordul si sa scot ledul.

 

Pune airbagurile! Nu este de joaca cu asa ceva.

 

In caz de accident cel din dreapta ar putea sa o pateasca rau iar daca masina va fi pusa in vanzare asa... fara cuvinte.

 

Scopul forumurilor este sa invatam cum sa ne ingrijim masiniile mai bine, poate cu mai putini bani si de ce nu: sa invatam sa mesterim si singuri la ele. Insa asa ceva: NU.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.