Jump to content

Plastidip


ROBY525d

Recommended Posts

nu contest calitatea lucrarii, dar bara aia nu se pupa cu aripa nici s-o f@ti...la minutul 6:35 si 9 si ceva se vede ca un cur...masina se vede ca nu a aluia de vopseste pt ca nu stie ce an e emul 2010 sau 2011...filmul este pt reclama nimic mai mult....si inca sunt multi care-si vopsesc masinile gen aspirator...

aaa si cred ca atunci cand deschizi usa pragul se vede exact ca la taxiurile alea colantate...

Edited by manolica1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Habar nu am Myx cat este o foliere totala in tara , dar 300 e cam putin cred . La pretul acesta , parerea mea este ca ori e folia de calitate slaba ori nu stiu cum dracu foliaza o masina intreaga la acesti bani ...

In Italia pe luneta si geamurile din spate mi-au cerut acum 6 ani 350 plus TVA . In tara tot acum 6 ani am platit 100 , si acum o luna am dat 25 pe foliat farurile ...

Link to comment
Share on other sites

Salut unvicont , ai dreptate in ceea ce spui , diferentele de pret sunt mari .

Oricum eu am sa cumpar acest produs sa-mi fac ornamentele de la usi , care cu trecerea timpului arata cam nasol . Am sa folosesc acest produs si le fac tip shadow line , ornamentele de noi costa cam 100-150 euro .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ne facem toti Picasso.

Da.mi un link PM cu topicul.

Sunt pe tel un 3310 si imi trebuie 1 ora sĂŁ deschid ceva.

 

ON topic:

 

Nu ai nevoie d camera speciala?

O vopsesti in 'ocol' ?

 

Voie buna. ;)

 

Chiar cautam ceva vopsea pt interior. Pt plastice gen consola, usita scrumiera...etc.

 

Si-l stresam pe Rhaziel ... Ce vopsea 'gumata' sa folosesc pt acele plastice sĂŁ fie cat mai apropiat de original.

Link to comment
Share on other sites

Am folosit si eu produsul. Am aplicat pe grilele fata, badge si ochii de pisica de pe bara spate. Prima data am aplicat 3, 4 straturi dar subtiri, astfel ca, la primul jet puternic de apa, s-a exfoliat lucrarea. Acum, le-am refacut si vad ca au tinut...

post-57693-0-17765000-1352208429_thumb.jpg

post-57693-0-47585800-1352208446_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut unvicont , ai dreptate in ceea ce spui , diferentele de pret sunt mari .

Oricum eu am sa cumpar acest produs sa-mi fac ornamentele de la usi , care cu trecerea timpului arata cam nasol . Am sa folosesc acest produs si le fac tip shadow line , ornamentele de noi costa cam 100-150 euro .

 

 

Ce iti iei spray-uri?

 

La cat e un tub si ce gramaj are?

Vreau si eu pt interior.

 

M-a convins musculosu'

 

@Roco eu zic ca tine pe interior... eu am OEM tot ceva gumat dar poate din cauza timpului .... cum il ating cum se zgarie.

 

Incerc sa vad...

Dar de unde se poate lua asa ceva?

Link to comment
Share on other sites

NU am vazut. :rolleyes:

 

Si am gasit si asta link.ro

 

Ehh, treaba nu e chiar asa usoara incat sa poata vopsi oricine o masina.

Unul care nu a avut tangente niciodata cu asa ceva nu va reusii nici in 5 tentative.

 

In primele tentative nu reuseste nici macar sa dilueze, sa subtieze corect acel cauciuc lichid, pentru al putea pulveriza :console:

Edited by 81rgl
Link to comment
Share on other sites

NU am vazut. :rolleyes:

 

Si am gasit si asta link.ro

 

Ehh, treaba nu e chiar asa usoara incat sa poata vopsi oricine o masina.

Unul care nu a avut tangente niciodata cu asa ceva nu va reusii nici in 5 tentative.

 

In primele tentative nu reuseste nici macar sa dilueze, sa subtieze corect acel cauciuc lichid, pentru al putea pulveriza :console:

 

eu as incerca sa reconditionez plastice de prin bord , cum sunt cele din jurul schimbatorului , poate pe la consola centrala cate ceva , dar tare mi-e ca mor de nervi pana iese ceva frumos :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Plastidip e f misto . Doar ca nu vad cum ar rezista in timp. Presupun ca e lipeste mult mai bine decat folia dar este mai sensibila la zgarieturi. Plus ca in alte tari mai emancipate se obisnuieste sa ai 2 masini. Una de servici si alta de weekend. Sa nu crezi ca merg aia cu masinile `plastuite`zilnic prin trafic si praf. E ceva relativ nou , probabil in cativa ani lumea o sa uite de plastidip .
Link to comment
Share on other sites

Daca ati fi aruncat un ochi pe site-ul produsului ati fi vazut atat cum arata o masina vopsita dupa o perioada mai lunga de folosinta zilnica, cat si teste de rezistenta (vezi 'apasat' cu pistolul de apa sub presiune intr-un singur loc, fara sa afecteze cu nimic. FYI, cu un pistol din ala m-am jucat eu o data pe o scandura de lemn si au sarit aschii din ea, deci as zice ca este suficient de rezistenta vopseaua).

Daca mai punem la socoteaza faptul ca iti si protejeaza vopseaua originala (nu mai ai probleme cu micile zgarieturi din viata de zi cu zi), se da jos foarte usor si se pune alt strat la fel de usor, eu zic ca merita incercat.

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Daca ati fi aruncat un ochi pe site-ul produsului ati fi vazut atat cum arata o masina vopsita dupa o perioada mai lunga de folosinta zilnica, cat si teste de rezistenta (vezi 'apasat' cu pistolul de apa sub presiune intr-un singur loc, fara sa afecteze cu nimic. FYI, cu un pistol din ala m-am jucat eu o data pe o scandura de lemn si au sarit aschii din ea, deci as zice ca este suficient de rezistenta vopseaua).

Daca mai punem la socoteaza faptul ca iti si protejeaza vopseaua originala (nu mai ai probleme cu micile zgarieturi din viata de zi cu zi), se da jos foarte usor si se pune alt strat la fel de usor, eu zic ca merita incercat.

 

Am intrat la ei pe site, am vazut si testul cu pistolul cu jet dar crede-ma ca la spalatorie ai presiune mai mare decat ce test au facut ei.Nu mai zic de pistol industrial cu care mi-am spalat masina de la 2 metri distanta. Eu sunt pro PlastiDip doar ca nu vad cum ar rezista bine in romania , uz zilnic !

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Am intrat la ei pe site, am vazut si testul cu pistolul cu jet dar crede-ma ca la spalatorie ai presiune mai mare decat ce test au facut ei.Nu mai zic de pistol industrial cu care mi-am spalat masina de la 2 metri distanta. Eu sunt pro PlastiDip doar ca nu vad cum ar rezista bine in romania , uz zilnic !

Fratilor eu am vopsit 2 masini cu plastidip si am fost la spalatorie si nu i-am spus nimic celui de acolo si a dat cu jetul pe ea de a luato zmeii si dupa aia am bagat-o la perii . nu sa intamplat nimic totul e ca la orice vopsea. perfect.nestiind ca exista acest topic am deschis eu un topic cu vopsea mata cauciucata

Link to comment
Share on other sites

Asa e, daca ai M trebuie sa fii un besinos la care sa nu ii ajungi la nas. Ca doar ai M.

Mda probabil ca , daca ai un hobi si daca reusesti sa ti cumperi o masina Neaparat dar Neaparat trebuie sa fi besinos. Multumesc de apreciere. :goodjob:

 

Referitor la vopsea . Am 9 litri de vopsea neagra mat si o vand la 30euro litru fata de 20 euro cat e un tub de 400 ml.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...

 

Stiu ca este un topic vechi insa poate reveni in actualitate; in filmulet este operatiunea de vopsire cu PlastiDip a masinii colegului Alin Cristian , membrii din Bucuresti au vazut-o deja pe la intalniri.

Edited by X X L
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.