Jump to content

vreau sa -i pun faruri xenon,ajutor


oviddio

Recommended Posts

salutare tuturor,vreau sa mai schimb cite ceva pe la masina drept pentru care m-am hotarit sa -i pun faruri dublu xenon cu angel eyespost-31858-0-44536800-1345395561_thumb.jpg ca aici,si nu stiu ce trebue sa fac cu ce sa incep si ce sa achizitionez ,am un 320d din 2004 iar farurile le am asapost-31858-0-38721600-1345395717_thumb.jpg, deci va rog citeva sfaturi ,ca am inteles ca nu trebue sa iau doar farurile ci si centralina,sau kit-ul xenon,va rog citeva sfaturi,va multumesc anticipat
Link to comment
Share on other sites

am gasit farurile astea http://www.ebay.it/i...m4d0351d132,dar vad ca are semnalizarea incorporata pe cind a mea este apartepost-31858-0-69841600-1345995247_thumb.jpg ce spuneti ,este vre-o diferenta ? ca sa nu le cumpar degeaba, ca nu am gasit pe nicaieri E46 Quad Xenon cum vroiam eu,poate voi stiti ceva sau pe cineva care vinde E46 Quad Xenon sau chiar si bixenon
Link to comment
Share on other sites

da dar nu stiu cum sa fac retrofit la BiXenon ,si pe linga asta nu am timp de surubareala ,vreau sa le cumpar cu tot cu kit xenon si sa le montez,nu am decit simbata si dumineca liber,EL-LOCO multumesc de sfat este foarte important si util cind cind te indruma cineva sa nu arunci cu banii in vint ,dar acum vreau sa te rog sa,mi dai tu o adresa web sau ebay sau de unde le pot achizitiona ,ma refer la produse de calitate,XXL multumesc de raspuns dar chiar nu stiu cum sa fac retrofil a si am inteles ca ctrebue sa aibe si un numar de kelvin xenoanele ca sa se vada bine ,ma rog nu stiu nimic despre faruri xenon deci daca gresesc ceva va rog sa ma scuzati,tocmai de aceea intreb pe voi pentru ca vreau sa-i pun xenon cu angel eye si vreau sa ma feresc de surprize neplacute dupa ce arunc 250euroi Edited by oviddio
Link to comment
Share on other sites

Daca vrei faruri care sa aiba direct lupa si angel eyes incorporat, apeleaza cu incredere la colegul Veyron1000cp. Uite aici topicul lui : http://www.bmwclub.ro/forums/topic/103628-vand-piese-auto-tuning-accesorii-import/page__st__460

 

Kit-ul xenon sa vezi sa aiba 4300K sau 5000K. 4300K e culoarea care vine din fabrica, iar 5000K este pur alb.

 

Edit: Il sustin totusi pe colegul XXL ca ar fi mai bine sa faci retrofit bi-xenon cu lupe FX-R deoarece lupele acestea au cea mai buna dispersie a luminii. Dar si farurile de la Veyron sunt bune + ca te scapa de mesterit.

Edit 2: Daca vrei sa iti pui xenon si in proiectoare ai 2 optiuni: prima sa renunti, pt ca daca iti pui albastre/albe pe ceata nu vei vedea nimic cu ele si a doua sa iti pui de 3000K, au culoare galbena si atunci vezi bine cu ele.[daca schimbi si proiectoarele cu unele cu lupa e si mai bine]

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Par a fi ok. Cred ca exact acelasi model il aduce si Veyron doar ca la el sunt 250E.

 

acum revin la parerea colegului XXL pe care i-l voi ruga sa-mi dea ceva detalii cum as putea sa le fac retrofit?

 

SI eu vreau sa fac acest retrofit.

Ai doua optiuni:

1. Cu lupe Morimoto H1. Acestea sunt mult mai usor de instalat. Sunt aproape PlugAndPlay. Desfaci farul, bagi lupa/proiectorul, montezi palaria peste, asamblezi farul la loc.Apoi montezi kit-ul xenon.

2.Cu proiectoare FX-R D2S. E putin mai complicat dar se vede ceva mai bine decat cu Morimoto. Desfaci farul, apoi tai gulerul care tinea becul vechi H7, bagi proiectorul FX-R, il lipesti sau il prinzi cu suruburi, montezi palaria, re-asamblezi farul apoi pui kit-ul xenon.

In mare asta e tot.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

o sa-i fac o intrebare si lui Veyron dar nu cred ca expediaza in italia,si in legatura cu retrofitul de unde se pot cumpara piesele care i-ti trebuie ca de ex. proiectoarele si dupa, ce kit xenon se potriveste sau toate sint la fel ,eu creau in special lumina sa fie alba mai ales la angel eye ,nu galbena cum am vazut la unele Edited by oviddio
Link to comment
Share on other sites

o sa-i fac o intrebare si lui Veyron dar nu cred ca expediaza in italia,si in legatura cu retrofitul de unde se pot cumpara piesele care i-ti trebuie ca de ex. proiectoarele si dupa, ce kit xenon se potriveste sau toate sint la fel ,eu creau in special lumina sa fie alba mai ales la angel eye ,nu galbena cum am vazut la unele

 

Pentru retrofit :

1.Cu proiectoare morimoto ai nevoie de proiectoarele Morimoto H1 si instalatie Xenon H1 de 5000K + palariile pentru ele.

2.Cu proiectoarele FX-r iti trebuie proiectoarele FX-R D2S, Kit Xenon D2s 5000K + palariile acestora.

Angel eyes-urile in general sunt albe. Mai rare sunt cele galbene. Eu am albe.

De pe forum, la varianta 1 poti cumpara toate piesele de la veyron iar pt varianta 2, userul florinkx vinde proiectoarele FX-R cu palariile acestora la 450 lei iar kit-ul xenon de unde vrei tu.

Link de unde poti cumpara proiectoarele FX-R http://www.bmwclub.ro/forums/topic/89664-vand-proiectoare-far-e46-noi/page__st__140

Tot kitul Morimoto H1 de la veyron1000cp il gasesti si aici: http://www.okazii.ro/tuning-auto/xenon-kit/-promo-bixenon-set-proiectoare-cu-lupa-bixenon-retrofit-pentru-bmw-e46-98-05-a66129629

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

vad ca costa mai putin prima ,de ce crezi ca este mai buna a 2-a ? este mai calitativa? oricum multumesc mult ,si....recomanda-mi o istalatie xenon buna [ nu conteaza cit costa ]:goodjob:apropo ,i-mi place mai mult varianta a 2-a ,dar problema este vad...ca are angel eyes-ul exact cum nu i-mi place -de culoare galbena iar eu vreau alb firar sa FIE Edited by oviddio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.